Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Swedbank iesaka: vēl divas nedēļas latus var iemaksāt bankomātos 

Lai arī lielai daļai iedzīvotāju, kuri savu skaidro naudu latos savlaicīgi ieskaitīja bankas kontā, pāreja uz eiro jau ir notikusi, ir vēl daļa, kurai skaidras naudas nomaiņa vēl tikai priekšā. Ērtākai pārejai uz eiro Swedbank atgādina, ka vēl divas nedēļas – līdz 14.janvārim – latu banknotes var iemaksāt daudzos bankomātos, tostarp 67 Swedbank naudas iemaksas bankomātos visā Latvijā. Bankas kontā lati bez maksas un pēc valsts oficiālā kursa konvertēsies eiro. Skaidro naudu latos var arī tērēt ikdienas vajadzībām vēl divas nedēļas pēc 1.janvāra vai ziedot.

Ieteikumi, ko var darīt ar pārpalikušo skaidro naudu latos un santīmos:Tērēt ikdienas vajadzībām līdz 14.janvārim. Šajā laikā var norēķināties latos par precēm un pakalpojumiem, atlikumu saņemot eiro. Taču jāatceras, ka šajā laika posmā daļa tirgotāju nepieņems liela nomināla banknotes. Ziedot bērnu ārstēšanai labdarības akcijā “Eņģeļi pār Latviju” līdz pat 15.janvārim Swedbank filiālēs, kā arī Rimi un Supernetto veikalos visā Latvijā.

Latu banknotes iemaksāt bankomātā. Daļā Swedbank naudas iemaksas bankomātu latus var iemaksāt vēl līdz 14.janvārim. Uz šiem bankomātiem ir speciāli apzīmējumi, un informāciju par tiem var atrast arī mājaslapā, kur ar zīmi „LVL” sarakstā atzīmēti bankomāti, kas divas nedēļas pēc 1.janvāra vēl pieņems latus.

Mainīt piemērotā laikā. Latus (gan banknotes, gan monētas) pret eiro pēc valsts nemainīgā fiksētā kursa neierobežotu laiku varēs mainīt Latvijas Bankas filiālēs. Līdz 1.jūlijam to var izdarīt komercbankās un līdz 1.aprīlim– 302 Latvijas Pasta filiālēs vietās, kur nav banku filiāļu.
Pāreja uz eiro ir daudzpakāpju process, un līdz ar 1.janvāri ir noslēgusies tikai daļa no tā. Šobrīd priekšā vēl ir viens no lielākajiem darbiem – latu skaidras naudas pārvēršana eiro. Iedzīvotājus, kuriem vēl ir skaidra nauda latos, aicinām pirmajās dienās nesteigt uz banku filiālēm mainīt naudu, lai netērētu laiku rindās. Daudz ērtāk un ātrāk naudas maiņu ir veikt, iemaksājot latus naudas iemaksas bankomātos. Tie vēl divas nedēļas pieņems latu banknotes. Taču, ja skaidras naudas maiņai tomēr izvēlaties nākt uz filiāli, ieteicams nedarīt to janvāra sākumā, kad gaidāma vislielākā klientu plūsma. Jāatceras, ka apmainīt latus pret eiro bez komisijas maksas un pēc oficiālā kursa varēs vēl ilgi, turklāt Latvijas Bankā - neierobežotu laiku, “ saka Ģirts Bērziņš, Swedbank valdes loceklis un Klientu apkalpošanas pārvaldes vadītājs.

Novados