Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tik lieli plūdi Strenčus pēdējo reizi piemeklēja pirms 15 gadiem

Svētdien Strenču estrādē iecerētās Lieldienu svinības tika pārceltas uz pilsētas bērnudārza rotaļu laukumu. Līdz estrādei varēja nokļūt tikai ar laivu vai peldus.

 

Strenčupītes appludinātajā klajumā virs ūdens kā saliņas slējās vien estrādes dēļu grīda un augšējās solu rindas. Tik lielus plūdus apvaicātie strencēnieši neatceras vismaz pēdējos 15 gadus.

 

"Atceros, mans bērns vēl bija maziņš, kad braucām ar laivu uz estrādi, tāpat ka šogad cilvēki to darīja Lieldienās," stāsta bērnudārza "Minkāns" vadītāja Sandra Āķere. Viņas dēlam tagad ir 18 gadu.

 

Aizvadītās nedēļas nogalē Gaujā strauji kāpa ūdens līmenis. Gauja sāka ieplūst Strenčupītē, kas izgāja no krastiem.

 

Pilsētas domes strādnieki jau ir gatavi pēc plūdu atkāpšanās salasīt estrādē un apkārtnē sanestos atkritumus un nostiprināt vietā upes izskalotos koka tiltiņus.

 

"Labi, ka paspējām laikus tos piesiet ar trosēm un virvēm, citādi jaunais tiltiņš pie Strenčupītes ietekas tagad jau peldētu kaut kur pie Valmieras," spriež Strenču domes speciāliste Gita Siliņa.

 

Plūdu dēļ rīt darbs Gaujā pie Strenčiem gaida uzņēmuma "Latvijas Autoceļu uzturētājs" Smiltenes ceļu rajona strādniekus. No Jēkabpils vedīs speciālu tehniku, lai atbrīvotu tilta balstus no pamatīgiem baļķu sanesumiem.

 

"Strādnieki ar speciālu platformu tiks laisti lejā līdz upei, kur sazāģēs baļķus gabalos un pludinās projām," skaidro Smiltenes ceļu rajona direktors Guntis Beļickis.

 

Tikmēr tiks slēgts autoceļa Smiltene - Strenči posms pie Gaujas. Darbi ilgs vienu vai pat divas dienas.

Novados