Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

"Trikātas siera" valdes priekšsēdētājs izvērtē situāciju uzņēmumā

AS "Trikātas siers" jaunais valdes priekšsēdētājs Gundars Kleinbergs patlaban izvērtē esošo situāciju uzņēmumā un nodarbojas ar produktu pozicionēšanu tirgū.

 

Kā aģentūrai LETA stāstīja Kleinbergs, situācija "Trikātas sierā" pašlaik ir līdzīga kā citos Latvijas piena pārstrādes uzņēmumos, jo, samazinoties iedzīvotāju pirktspējai, samazinās arī realizācijas apjomi.

 

 

"Mūsu uzņēmums ražo produkciju tikai vietējam tirgum. Esošajos ekonomiskajos apstākļos likt lielas cerības uz eksportu nevar, tāpēc jādomā, kā veicināt pārdošanas apjomus vietējā tirgū," uzskata Kleinbergs.

 

 

Šodien notiks "Trikātas siera" padomes sanāksme, kurā tiks analizēts paveiktais un izvirzīti mērķi turpmākajam darbam.

 

 

Kleinbergu "Trikātas siera" valdes priekšsēdētāja amatam uzrunājuši uzņēmuma īpašnieki, novērtējot viņa līdzšinējo pieredzi vadošos amatos.

 

 

Kleinbergs Latvijas Lauksaimniecības akadēmijā ir ieguvis zooinženiera izglītību. Viņš ir strādājis arī Zemkopības ministrijā, līdz 2006.gada vasarai vadījis Valmieras metālapstrādes uzņēmumu "Valpro Corp", bet pēc tam pievērsies privātam biznesam.

Jau ziņots, ka gada sākumā tika veiktas izmaiņas piena pārstrādes uzņēmuma "Trikātas siers" valdē un padomē.

 

 

No valdes priekšsēdētāja amata tika atbrīvots Arnis Škoba, bet no padomes priekšsēdētāja amata - Andrejs Kārklis.

 

 

Kārklis aģentūrai LETA iepriekš sacīja, ka ar Škobu ir pārtrauktas darba attiecības. Savukārt Kārklis atteicies no padomes priekšsēdētāja pienākumiem, jo sasniedzis pensijas vecumu. Par padomes priekšsēdētāju iecelts padomes loceklis Jānis Ločmelis.

 

 

Jau ziņots, ka 2007.gadā "Trikātas siera" neto apgrozījums palielinājās par 28% un sasniedza 1 553 769 latus, savukārt peļņa bija 1184 lati.

 

 

"Trikātas siers" ražo puscietos sierus - "Krievijas", "Holandes", "Blue", kūpināto sieru "Beverīna", svaigos sierus - "Sniega bumbas" ar ķiploku piedevu, "Sniega bumbas" ar papriku, "Kazlodītes", mīkstos sierus - "Sievas prieks" ar veģetāro maisījumu, "Vīra prieks" ar piparu maisījumu. "Krievijas" un "Holandes" siers pieejams arī, sagriezts šķēlītēs.

 

 

Uzņēmumā tiek ražotas arī trīs bioloģiskā siera šķirnes - "Krievijas", "Holandes" un "Blue". Šo sieru ražošanai piens tiek iepirkts bioloģiskajās saimniecībās. Sieru sortimentu papildinājuši arī divi sieri ar pazeminātu tauku saturu - "Tālavas" un "Katrīnas".

Novados