Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tūrisma maršrutam izvēlas Strenču novadu

"Būs ļoti daudz cilvēku. Jau piesakās interesenti no Cēsīm un Valmieras," par 22. novembrī plānoto pārgājienu Strenči - Seda saka tā organizators limbažnieks Jānis Zariņš.

 

Piedalīties pārgājienā var arī Strenču un kaimiņu novadu iedzīvotāji. Maršrutā iekļauta Strenču pilsētas vēsturiskā apbūve, psihoneiroloģiskā slimnīca un tās parks, Gaujas plostnieka skulptūra, vēsturiskā Sedas apbūve, no padomju laikiem saglabājušies uzraksti uz namu sienām, Sedas purva dabas liegums, kūdras purvs un šaursliežu dzelzceļš.

J. Zariņš pārstāv aktīvā tūrisma portālu pārgājieni.lv un ir individuālā komersanta "Savāds skatījums" projektu vadītājs. Pārgājienus pa Latviju kopā ar domubiedriem viņš organizē regulāri, gandrīz katru nedēļu, bet bijušā Valkas rajona teritorijā - pirmo reizi.

"Strenču un Sedas pusē esmu bijis divas reizes. Tur ir ļoti interesantas, piesaistošas vietas, it īpaši Sedas purva daba," maršruta izvēli motivē J. Zariņš.

Viņš iesaka pārgājienā līdzi ņemt ērtus apavus, pusdienas, kā arī fotoaparātu un binokli tiem, kuri vēlas iemūžināt skaistos skatus purvā.

Tikšanās būs svētdien, 22. novembrī, pulksten 11.00 Strenču autoostā. Interesenti sīkāku informāciju var saņemt un pieteikties līdz 20. novembrim pa e-pastu [email protected] vai mobilo tālruni 26980327, norādot savu vārdu, uzvārdu, personas kodu, adresi un telefona numuru.

Informāciju par gaidāmo pārgājienu saņēmusi arī Strenču tūrisma informācijas centra vadītāja Līga Sovere. Viņa stāsta, ka līdz šim izzinošus pārgājienus uz Sedas purvu galvenokārt rīkoja Vidzemes augstskolas studenti un pasniedzēji.

 

 Reiz noticis nūjošanas pārgājiens Strenči - Brenguļi, kā arī vairāki velobraucieni. Taču šāds organizēts pārgājiens pa Strenču un Sedas ievērojamākajām vietām būšot pirmo reizi.

Novados