Uz muzeju jātiek pašiem 7

Atgriežoties pie publicētā. Pēc "Ziemeļlatvijas" publikācijas par Smiltenes novada muzeja atvēršanas svētkiem Mēru muižā, kas notiks jau parīt pulksten 18, vairāki vecākās paaudzes cilvēki izteikuši ierosinājumu.

Novada muzejs no Smiltenes atrodas padsmit kilometru attālumā, tāpēc aktuāls ir jautājums, kā līdz tam nokļūt, jo ne visiem ir automašīna. Savukārt satiksmes autobuss uz Mēru pusi kursē reti. "Avīzē izlasīju, ka piektdien vakarā būs muzeja atvēršanas pasākums, bet kā lai līdz tam tiek? Pensionāri labprāt aizbrauktu, bet daudziem nav mašīnas. Ierosinu domei aizdomāties, vai uz šādiem novada mēroga pasākumiem nevajadzētu organizēt autobusu, lai rastu iespēju iedzīvotājiem tos apmeklēt. Interese ir," saka smilteniete Aija Meldere.

Par ierosinājumu informējām Smiltenes novada muzeja vadītāju Zinaidu Bērzu. "Esam par to domājuši un sprieduši, bet pieredze liecina par ko citu. Uz novada svētkiem Palsmanē tika organizēts autobuss no Smiltenes, bet nebija atsaucības. Varbūt nākotnē varētu kaut kas mainīties, bet pagaidām pašiem jānokļūst līdz muzejam. Var jau sarunāt ar saviem draugiem kopā braukt, kādam taču ir mašīna," Z. Bērza rosina aizdomāties.

Informējam, ka piektdienas vakarā ikviens Smiltenes novada iedzīvotājs un viesis būs gaidīts muzeja atvēršanas svētkos, lai atvērtu telpas jaunām idejām un piepildītu tās kopā strādājot. Z. Bērza stāsta, ka apmeklētājus iepriecinās dzejniece Marika Svīķe un Jānis Žagariņš, kā arī pašdarbnieki. Neierasti citiem muzejiem, šajā vairākām no telpām ir savas krustmātes.

Piemēram, rokdarbu istabas krustmātes ir vietējā sieviešu klubiņa aktīvistes, mākslas telpai - Birzuļu bibliotēkas vadītāja. Ikviens uzticams un radošs cilvēks sabiedriskā kārtā var kļūt par krustmāti vai krusttēvu kādai muzeja telpai. Kā to izdarīt, varēs uzzināt atvēršanas svētkos. Jāpiebilst, ka balles tajos nebūs.

Komentāri 7

?

vai tad rīt ir piektdiena, 30.septembris? Lūdzu precizējiet rakstu!

pirms 10 gadiem, 2011.09.28 15:18

nav vērts braukt,ja balles nebūs..
tad jau vecumā līdz 35 gadiem tur nebūs ko darīt, izskatās kārtējais pensionāru pasākums.

pirms 10 gadiem, 2011.09.28 15:27

luuīze

vai ir padomāts kā piesaistīs muzejam bērnus?Vecie ļaudis jau zin kas ir muzejs, bet kā ar bērniem?

pirms 10 gadiem, 2011.09.28 22:09

Andris Klepers

Ja muzejs vērs durvis, vērts to iekļaut arī šī portāla izveidotajā sadaļā par tūrisma objektiem. Tur pie muzejiem pagidām tikai viens pieminēts;) Paldies Zinaidai Bērzai, kura jau piezvanīja uz Vidzemes Augstskolu un izstāstīja par tapušo iniciatīvu, aicināja tūrisma studentus sadarboties. Lai izdodas!

pirms 10 gadiem, 2011.09.28 22:58

smilteniete

Sākas jau problēmas!
Muzeja ideju un veidošanu atbalstu, bet uzskatu, ka MUZEJAM JĀBŪT KALNAMUIŽĀ - novada centrā un Smiltenes šūpulī. Arī satiksme ar Smilteni ir daudz labāka. Kādas izmaksas būs un laika patēriņš, ja vēlēsies aizbraukt uz katru izstādi, ko muzejs organizē? Pašlaik ērti ir tikai mērēniešiem un palsmaniešiem, grundzāliešiem.

pirms 10 gadiem, 2011.09.29 12:56

Ritenis

Lai nu pensionāri meklē paši sev mašīnas ar ko braukt. Kā kas, tā pensionāriem visu vajag. Kas viņi par tādu svēto kastu, ka paši neko nevar noorganizēt. Tāpat jau liela daļa no viņiem tādi majās sēdētāji un bļāvēji vien ir.

pirms 10 gadiem, 2011.09.29 14:39

Tā gan

100% piekrītu smiltenietes viedokli, tam jābūt viegli pieejamā vietā!

pirms 10 gadiem, 2011.09.29 17:21

Novados