Uzmanību -  braukās kartogrāfi!

Jau sākot no šā mēneša, arī pa Smiltenes novada ceļiem sāks braukāt Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras darbinieki. Viņi apsekos teritorijas, aktualizējot topogrāfisko karti (mērogs 1:10 000).


Apsekotajās teritorijās tiks detāli salīdzināts kartes saturs ar situāciju dabā, skaidro minētās aģentūras Ģeodēzijas un kartogrāfijas nodaļas Dienvidu reģiona vadītājs Dmitrijs Timofejenko.Teritorijas Smiltenes novadā apsekos divi darbinieki, pārvietojoties ar automašīnu “Ford Kuga” (valsts reģistrācijas numura zīme LA - 3362).

  Viņiem līdzi būs Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras darbinieku apliecības.Informāciju par gaidāmajiem karšu sagatavošanas darbiem aģentūra izplata, lai iedzīvotājiem nerastos lieks satraukums, redzot pa tuvējiem ceļiem salīdzinoši lēnām pārvietojamies svešu automašīnu un apstājoties arī pie mājām. Karšu aktualizēšana sāksies jau šomēnes, darbiniekiem pārvietojoties pa ceļiem ar uzlabotu segumu.

 Pa meža un lauku ceļiem viņi sāks izbraukt, tiklīdz atļaus laika apstākļi, sākot no aprīļa nogales vai maija sākumā.Lauku apsekošanas darbi karšu sagatavošanai notiks līdz šā gada decembrim un Vidzemes pusē  aptvers Smiltenes,  Vecpiebalgas, Jaunpiebalgas un Raunas novadus. 

Novados