Vācu zinātnieki pēta mežsaimniecību arī Smiltenes un Strenču novadā

Ceturtdien Smiltenes un Strenču novadā darba vizītē viesojās Vācijas pilsētas Drēzdenes Tehniskās universitātes un Koksnes tehnoloģiju institūta zinātnieki - piecu cilvēku liela delegācija. Vācieši neslēpa izbrīnu par mežu apsaimniekošanā un kokapstrādē redzēto augsto līmeni.

Vācu zinātnieki Latvijā ieradās, lai analizētu mūsu valsts mežkopību, meža apsaimniekošanu un kokapstrādes nozari, jo vēlas sadarboties ar mūsu valsts meža nozares zinātniekiem, izstrādājot kopīgus projektus.

Lai zinātnieki redzētu meža nozares praktisko pusi Latvijā, vienu dienu viņi apskatīja nozares uzņēmumus Vidzemē: valsts akciju sabiedrības "Latvijas valsts meži" (LVM) Strenču kokaudzētavu, cirsmu izstrādi LVM apsaimniekotajos mežos Smiltenes tuvumā, SIA "Smiltene Impex" un SIA "Graanul Invest" ražotnes Launkalnes pagastā.

"Pēdējos gados Latvijā ir notikušas lielas izmaiņas mežsaimniecībā un kokrūpniecībā. Tas, ko redzējām, ir ļoti pārsteidzoši. Līmenis ir augsts, sākot no meža stādu audzēšanas līdz gatavajai produkcijai. Augstā līmenī ir arī ekoloģija," secina Albrehts Bēmans.

Vairāk lasiet laikrakstā "Ziemeļlatvija" šodien, 5. novembrī.

Novados