Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vai esam kļuvuši dzirdīgi!? 4

Ar mērķi kontrolēt, kā pārdevēji ievēro aizliegumu tirgot alkoholu saturošus dzērienus un tabakas izstrādājumus personām, kas nav sasniegušas 18 gadu vecumu, kārtējā reidā devās Valmieras iecirkņa policijas darbinieki.

 Reida laikā tika pārbaudītas 12 tirdzniecības vietas Valmierā (arī kioski, degvielas uzpildes stacijas), un NEVIENĀ netika konstatēti pārkāpumi.  Visās tirdzniecības vietās pārdevēji godprātīgi pildīja sev uzticētos pienākumus un, pirms tirgot atkarību izraisošas vielas, pārliecinājās par personas vecumu, prasot uzrādīt personu apliecinošu dokumentu. 

Četru gadu laikā, kopš Vidzemes reģiona teritorijā ir uzsāktas kontroles, šis ir pirmais gadījums, kad reida rīkotāji ar gandarījumu konstatē, ka ieguldītais darbs ir devis rezultātus! Diemžēl jāatgādina, ka vēl pirms nedēļas Cēsu pusē veiktajos reidos ar panākumiem nevarējām lepoties. 

Pārkāpumi tika konstatēti vairākās tirdzniecības vietās, bet kādā veikalā Drustos pircēji, pieauguši cilvēki, publiski pauda neapmierinātību ar policijas aktivitātēm un norādīja, ka viņiem galvenais esot iepirkties nevis rūpēties, lai jaunieši tiktu pasargāti no posta, ko sev līdzi nes dažādu atkarību izraisošu vielu lietošana.

 Atgādinām, ka sods par alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu pārdošanu nepilngadīgajiem, ir no divsimt astoņdesmit līdz trīssimt piecdesmit euro (pārdevējam), bet juridiskajām personām

 — no septiņsimt līdz tūkstoš četrsimt euro.Ja šāds pārkāpums izdarītas atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda piemērošanas,

 —uzliek naudas sodu pārdevējam no trīssimt piecdesmit līdz septiņsimt euro, bet juridiskajām personām

 — no divtūkstoš deviņsimt līdz septiņtūkstoš simt euro.

Policijas darbinieki pateicas visiem godprātīgajiem tirdzniecības vietu pārstāvjiem un pauž pārliecību, ka arvien vairāk būs to iecirkņu Vidzemē, kuros pēc reidiem varēsim publiski pateikties par godprātīgu ikdienas pienākumu pildīšanu!

Komentāri 4

Jāaizliedz "atļautās" narkotikas !!! KAS TĀS TĀDAS - ATĻAUTĀS?!!! Kur apgrozās lielas naudas, tur ceļi aizved līdz augstākām aprindām. Vispirms AIZLIEDZAT šīs vielas un ķeraties pie nākamā etapa.
Tad jāsāk SODĪT alkohola NEPILNGADĪGIE lietotāji.
Jāsoda vainīgie un viņu vecāki, nevis sodi JĀPIEMĒRO NO OTRA GALA.
ATKAL CĪŅA AR SEKĀM, NEVIS CĒLOŅIEM. Kamēr to pamatā neizdarīsim, rezultāta nebūs!

pirms 5 gadiem, 2014.03.31 11:55

pirmais etaps ir alkoholisms, tikai pēc tam ķeras klāt narkotikām!

pirms 5 gadiem, 2014.03.31 13:37

Hm

No alkohola tomēr nemirst tik daudz kā no spaisa! Jāsāk ar bīstamāko.
Kaut gan tā ir pilnīga cilvēka izvēle, neviens ar varu mutē nebāž. Daudz vairāk valdībai un veselības ministrijai jādomā par vēža slimniekiem, kuri tiešām jāglābj, jo tā ir milzu nelaime, kas tos cilvēkus piemeklējusi, bet spaisenieki, apzināti, pēc paša izvēles, aiz neko nedarīšanas lieto šos draņķus.
Jāsaglabā veselīgā sabiedrības daļa, nevis degradētā.

pirms 5 gadiem, 2014.04.01 17:05

anna.

legālā narkotika,lai no bērnu vecākiem izspiestu naudiņu un pirmo reizi notiek kompānijās,dzērumā.Mūsu valdībai,strunc par bitēm, ka tik medus!

pirms 5 gadiem, 2014.04.03 02:18

Novados