Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vai Variņu pagastā ūdensvada rekonstrukcijas dēļ atliks saieta nama būvi? 1

Sēdē pēc Lieldienām Variņu pagasta deputāti vēlreiz skatīs divus projektus - par centralizētā ūdensvada rekonstrukciju un saieta nama būvi ciematā.

 

"Ziemeļlatvija" jau rakstīja, ka Lauku atbalsta dienests ir apstiprinājis Variņu pagasta pašvaldības iesniegto projekta pieteikumu par saieta nama celtniecību ciematā.

Tas nozīmē, ka finansējuma lielāko daļu no orientējoši 175 tūkstošiem latu objektam piešķirtu no Eiropas Savienības fondiem, bet atlikušo summu segtu pašvaldība.

Tomēr pagasta deputāti sēdē atcēla savu sākotnējo lēmumu par "zaļo gaismu" šim projektam.

Saieta namā blakus skolai zem viena jumta atrastos pagasta bibliotēka, sabiedriskais interneta pieejas punkts, bērnu un jauniešu interešu centrs un konferenču zāle.

"Pagasta padome nolēma pagaidām atlikt projektu par ēkas celtniecību un vairāk pievērsties ūdensvada un kanalizācijas sistēmas rekonstrukcijai," informē Variņu pagasta padomes priekšsēdētājs Uldis Birkenšteins.Nākamajā sēdē viņš skaidros deputātiem, kādas pašvaldībai ir iespējas finansiāli īstenot katru no projektiem un aicinās nenomest zemē naudu, ko Eiropa dod jaunas ēkas būvei ciematā.

"Pagasta budžetā ūdensvada rekonstrukcijai visu darbu paveikšanai nepietiek naudas. Tas nav tik vienkārši, kā varbūt izskatās. Iztrūkstošo summu nevaram aizņemties Valsts kasē, jo valstī ir krīze un Valsts kase kredītus piešķir tikai tiem projektiem, kurus finansē no Eiropas Savienības (ES) struktūrfondiem," skaidro U. Birkenšteins.Saieta nama būvei pašvaldība saņemtu Valsts kases aizdevumu, jo šo projektu līdzfinansē ES.

Variņu pagasta pašvaldības vadītājs atzīst, ka ūdensvada rekonstrukcija ciematā ir ļoti aktuāla. Caurules ir vecas un bieži plīst. Projektā paredzēts nomainīt vecās caurules un izbūvēt vēl vienu artēzisko aku. Darbi plānoti divās kārtās: sākumā ciemata centrā, kur ūdensvads ir sliktākā stāvoklī, bet pēc tam - Līvānu privātmāju rajonā.

Taču no pagasta šā gada budžeta ūdensvada un kanalizācijas sistēmas rekonstrukcijai varot atvēlēt tikai 30 tūkstošus latu. Tie ietaupīti no 200 tūkstošus latu lielās valsts mērķdotācijas jeb novadu naudas. Līdz 40 tūkstošus latu varētu iegūt no pagasta īpašumā esošo mežu pārdošanas.

Pagaidām vēl nav pabeigts ūdensvada rekonstrukcijas tehniskais projekts, tādēļ pašvaldības vadītājs nevar nosaukt konkrētas būvdarbu izmaksas.

"Sāksim remontēt ūdensvadu šogad par to naudu, cik mums ir, jo skaidrs, ka kredītu nedabūsim. Taču centru ceram puslīdz savest kārtībā," piebilst U. Birkenšteins.

Variņu pagasta deputāts lauksaimniecības uzņēmuma "Palsa" valdes priekšsēdētājs Jānis Krasņickis uzskata, ka pašvaldības prioritātei tomēr jābūt ūdensvada rekonstrukcijai, un to nevar atlikt. Ūdensvada vecāko posmu ciematā būvēja pirms aptuveni 50 gadiem.

"Nevajag tādos laikos, kādi ir tagad, būvēt jaunu ēku un šķiest naudu,"saka J. Krasņickis. "Mums pašreiz ir visas iespējas, kur izvietot bibliotēku un interneta punktu. Primārā lieta ir ūdensvads, kas plīst arvien biežāk un no kā ciešam visi. Tad praktiski visam centram tiek atslēgts ūdens."

Pagasta bibliotēka šobrīd atrodas SIA "Palsa" ēkā trešajā stāvā, bet interneta punkts - daudzdzīvokļu mājā.Apvaicātie varinieši teic, ka ciematā gribētu gan jaunu ūdensvadu, gan saieta namu.

"Primārāka lieta gan ir ūdensvads," spriež jaunā māmiņa Arita Brikmane. Kad ciematā saplīst ūdensvads, arī viņas ģimenes privātmājai remonta laikā tiek atslēgta ūdens padeve.

Komentāri 1

Beidzot deputāti pieņēmuši pareizu lēmumu. Nauda jāiegulda ūdensvada remontā. Līzdekļiem vajadzētu pietikt, cik dzirdēju pārdots mežs. Kur tad paliks tā nauda? Vai tad gribam " iekonservēt" jau esošo kultūras namu? Vai ciemata centrā jau nepietiek graustu? Cik ilgi vēl skatīsim dzīvībai bīstamo, tā saukto, veikalu un autoostu?

pirms 11 gadiem, 2009.04.06 08:37

Novados