Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

309. kabinetam jauni pacienti 3

Ceturtdien bijušajā poliklīnikas 309. kabinetā, 3. stāvā, kurš no elektro- gaismas dziedniecības telpas pārtapis par jauniešu radošo telpu, un tā arī nosaukts "309. kabinets" atklāja Valkas un Valgas fotogrāfu kopīgo izstādi "Jaunieši".

"Pats sākums bija vasarā. Staigājām pa pilsētu un skatījāmies, kas notiek apkārt. Sapratām, ka mūsu vecuma jauniešiem nav pastāvīgas vietas, kur pulcēties un parunāties," stāsta radošās telpas iekārtošanas autori Rihards Grāvis un Agris Krastiņš.

Vispirms bija ideja iekārtot klubu uz riteņiem. Tas nozīmē nopirkt lielu autobusu un to pārveidot par ērtu sanākšanas vietu. Abi puiši devās uz Ceļu satiksmes drošības dienestu, lai uzzinātu, ko drīkst un ko nedrīkst mainīt autobusa iekārtojumā. Viss apstājās pie tā, ka puišiem nav vajadzīgās kategorijas autovadīšanas tiesību.

Pēc tam abi uzsāka meklēt citus variantus, un piedāvātās telpas bijušajā poliklīnika viņus apmierināja. Telpa nu ir izremontēta, ielikta viena papildu siena un mājīgi iekārtota. Īpašu noskaņu rada karmīnkrāsas siena ar smalku ornamentu zelta krāsā. Elegants un smalks roku darbs.

Pašlaik šīs telpas tiek izīrētas, taču abi jaunieši cer, ka izdosies sevi labi parādīt, iegūt uzticību un tad jau varēs pašvaldībai lūgt kādus atvieglojumus. Rihards un Agris domā, ka šajā klubā varētu darboties 60 - 70 dalībnieku. Valkā ir tik daudz šāda vecuma jauniešu, kas nedēļas nogalē meklē labas izklaides.

Jautāti par turpmākajiem plāniem, puiši atbild, ka ir iecerēti akustiskās un elektroniskās mūzikas pasākumi, arī izstādes. Telpu remonts ir beidzies un turpmāk varēs atvēlēt vairāk laika pasākumu plānošanai. "Ļoti vēlamies, lai arī citi jaunieši izteiktu savus priekšlikumus pasākumiem. Neesam iestāde, kas paredzēta tikai baudītājiem. Gribētu redzēt arī radītājus," pauž Rihards.

Abi puiši uzskata, ka jaunradītā vieta neatbaidīs ar savu attālumu no centra. Ja to mēra minūtēs, tad ar 15 būs gana ikvienam. Ir jau pierādījies, ka citi muzikāli pasākumi ir veiksmīgi sarīkoti arī attālākās vietās.

Izstāde apskatāma vēl sestdien un svētdien no pulksten 10.00 līdz 19.00. Abi puiši ir strādājoši cilvēki, tāpēc nevar nodrošināt ilgstošas dežūras. Šajā izstādē piedalās 10 autoru no Valkas un Valgas. Izstāžu telpa ir aizpildīta un vairāk bilžu tur nevarētu izstādīt.

"Prieks, ka jaunieši organizē un dara, nevis čīkst, ka nekur nekā nav. Te ir labs piemērs, kā ar minimāliem līdzekļiem un lielu pievienoto vērtību, tas ir, ar idejām, var sasniegt labu rezultātu. Man arī patika justies kā 309. kabineta jaunam pacientam," smaida izstādes dalībnieks Dainis Jansons.

"Cepuri nost Agra un Riharda priekšā. Valkā atkal ir tapis kaut kas jauns un labs. Varu tikai piekrist Imantam Šteinam, ka esam jau raduši pie tā, ka daudzas lietas pilsētā nojauc, bet te ir piemērs, ka arī uzceļ," vērtē izstādes dalībnieks Jānis Gudrinieks.

"Radošās telpas "309. kabinets" atklāšanā tika paspilgtinātas ar Valkas un Valgas fotogrāfu darbiem. Izstādes atklāšana norisinājās šaurā paziņu lokā. Rihards un Agris ir divi uzņēmīgi jaunieši ar grandiozām idejām un nerimstošu vēlmi darboties, kas neliek iesūnot apkārtējiem. Radoši darboties mūsdienās ir vieglāk kopā ar draugiem un paziņām. Lai viņiem izdodas labāko ideju īstenošana! Turieties zēni - bez jums jau nebūtu nekas!" vēl māksliniece Kristīne Ganiņa.

Komentāri 3

savanna

Super! Nemaz nezināju, ka Valkā ir jaunieši, jauni cilvēki, kas nav aizmukuši, turklāt darboties griboši. Lai veicās!

pirms 9 gadiem, 2010.03.01 11:30

Īpašu noskaņu rada karmīnkrāsas siena ar smalku ornamentu zelta krāsā. Elegants un smalks roku darbs.

------------------------------------
Kas šo darbu veica???

pirms 9 gadiem, 2010.03.01 11:52

sarma

apsveicu!
prieks par uznemigiem jauniesiem! sai vietai - "309. kabinets" ir potencials! lai veicas!

pirms 9 gadiem, 2010.03.01 14:06

Valka