Aicina iesniegt leģendu par Valkas dižakmeni 5

Valkas novada Tūrisma informācijas birojs aicina iedzīvotājus izdomāt leģendu par Valkas dižakmeni. Rosinājums to saistīt nevis ar kādu skumīgu atgadījumu, bet ar prieka vēsti, dižām domām, dižiem darbiem. Stāstus sūtīt uz e-pastu [email protected]


Valkas dižakmens tiek pozicionēts kā tūrisma apskates objekts. Prakse rāda, ka tūrisma objekta vai tūrisma produkta pasniegšanas veidu var padarīt atraktīvāku un saistošāku, ja to ietērpj kādā stāstā vai vēstījumā. Pēc tūrisma nozares speciālistu domām Valkas dižakmens ir pelnījis savu leģendu. Nosaukumu akmenim piešķīruši pētnieki, bet dižakmens statusu tas ieguvis sava lielā izmēru dēļ.


Dižakmens atrodas iepretim Ceļu satiksmes direkcijas ēkai Varoņu ielā 50/52, Valkā. Tas ir skaldīts, ar daudz plaisām. Akmens iegūst statusu dižakmens, ja tā tilpums ir virs 10m3. Pēc mērījumiem Valkas akmenim ir ap 18 m3, garums 4,8 m, platums 4,8 m, augstums līdz 1,5 m.

Komentāri 5

varbut

deretu to vispirms izrakt un novietot pie parejiem dizakmeniem pie Zagezera?

pirms 7 gadiem, 2013.10.29 17:34

jautājums

kapec iedzivotajiem jadoma staasti?Turisma biroja darbinieki nevar izdomat?Par ko tad sanem algu...?Turisma veicinasan vai tad nav biroja darbinieku pienakums?

pirms 7 gadiem, 2013.10.30 10:34

attāla paziņa

Tieši otrādi - tas taču ļoti jauki, ka tūrisma birojs domā, kā visā iesaistīt arī pilsētniekus un ka tik jauka iniciatīva! Pieļauju, ka par to algu arī nemaksā, tā ir tīrā pašiniciatīva, kas, manuprāt, ir tikai apsveicami. Arī tas, ka tūrisma darbinieki paši gāja talkā, pie tam ārpus darba laika. Un tieši tas jau būtu pats vienkāršākais - pašiem izdomāt, nekā vēl "krāmēties" ar citu iesniegtajiem stāstiem un vēl tos apkopot. Un pēc tam, visticamāk, par to, ka neviens pilsētnieks nav pieaicināts stāstu izdomāšanā, arī būtu nepamierinātie, teiktu :"a kāpēc mēs neko nezinājām, man būtu bijis daudz labāks stāsts nekā tā tur izdomājusi". Vai ne?

pirms 7 gadiem, 2013.10.30 13:22

vai

Goba nedomās, viņam viens akmens jau dārzā stāv un Goba ar to akmeni katru vakaru par dzīvesziņu runā.

pirms 7 gadiem, 2013.10.30 23:13

Valka