Aicina piedalīties atrakcijā “Izbrauc šo ceļu, ja vari!” 9

Portāla apmeklētāji forumā diskutē par gandrīz neizbraucamo ceļu Valka - Lugaži. "Ziemeļlatvija" pārliecinājās, ka ceļš tik tiešām ir katastrofālā stāvoklī un tas bojā ne tikai nervus šoferīšiem, bet lauž arī braucamos.

 

 

Lugaži atrodas nepilnus piecus kilometrus no Valkas. Ciematā dzīvo cilvēki, kuri katru dienu brauc uz darbu pilsētā, tāpēc reizēm šo ceļa posmu nākas veikt vairākas reizes dienā. Pirms vairākiem gadiem Lugažos darbojās bērnudārzs, kuru apmeklēja Valkas bērni, jo pilsētas pirmsskolas izglītības iestādēs vietas nebija.

 

 

Diemžēl tagad bērnudārzs ir slēgts un mazie lugažnieki apmeklē pilsētas izglītības iestādes. Katru dienu pa šo ceļu brauc Valkas pagasta autobuss, kurš daudziem pagasta iedzīvotājiem ir būtisks un svarīgs, jo pašiem ģimenē sava braucamā nav.

 

 

Lugažu ceļš nav pašvaldības pārziņā"Kaut kāds murgs! Tas ceļš kļūst arvien neizbraucamāks. Kad atbildīgās amatpersonas sāks domāt arī par lauciniekiem?" jautā kāds Lugažu iedzīvotājs.

 

Sazinoties ar Valkas pagasta padomes priekšsēdētāju Gunti Bašķi, "Ziemeļlatvija" uzzināja, ka ceļš nemaz nav Valkas pašvaldības pārziņā, bet gan Valkas domes redzeslokā. Izrādās, ka līdz Lugažu centrā esošajam bērnudārzam turpinās Raiņa iela un tā jāapsaimnieko pilsētas domei.

 

 

G. Bašķis atzīst, ka katru gadu pa pašvaldības līdzekļiem mēģina salāpīt ceļu, tomēr tas neesot atrisinājums un vienreiz arī Valkas domei jāsākot risināt šis sasāpējušais jautājums. Arī šopavasar viņš lūdzis ceļiniekiem salāpīt ceļu, bet viņi dažas dienas pastrādājuši un darbu nav paveikuši. G. Bašķa teiktajam par nepabeigto remontu pievienojas arī "Ziemeļlatvija", jo bedres ir aizlāpītais tikai vidusposmā.

 

 

Dome reaģēs uz iedzīvotāju prasībāmValkas pilsētas domes izpilddirektors Valdis Rogainis atzīst, ka tik tiešām šopavasar dome vēl neko nav darījusi, lai to kaut daļēji savestu kārtībā. Šonedēļ domē palīdzību meklējuši vairāki Lugažu ciemata iedzīvotāji, lai rastu skaidrību, kad beidzot kaut kas tiks darīts ceļa sakārtošanā. V. Rogainis sola, ka iepazīsies ar situāciju un reaģēs uz iedzīvotāju prasībām.

 

Kas attiecas uz G. Bašķa teikto par domes neizdarību, V. Rogainis atklāj, ka nereti dome rūpējas par ceļa uz Lugažu staciju uzturēšanu, kas ir Valkas pašvaldības ceļš. Pašvaldībām atrodoties tik tuvu viena otrai, reizēm ir jāizlīdz viena otrai, jo Valkas pagasta pašvaldība izmanto pilsētas infrastruktūru un pakalpojumus.

 

 

Novada prioritāte - ceļiVeidojoties Valkas novadam, viena no aktualitātēm būs ceļu sakārtošana. Šis pasākums ir iekļauts arī novada programmas prioritātēs. V. Rogainis atklāj, ka viens no sāpīgākajiem punktiem ir Zvārtavas pagasta ceļi, bet arī ceļa Valka - Lugaži sakārtošana prasa ievērojamus līdzekļus.

Komentāri 9

roliks

Vel viena akcija....""Iaizbrauc no Smiltenes lidz Raunai(cesu rajona cela puse)

pirms 13 gadiem, 2008.04.09 22:36

SASA

Apzinoties, ka nav tā īsti forši slēpties, bet tomēr nevēloties izpaust, kas esmu, gribu dalīties mūžīgajā sašutumā, kad braucu gar Valkas pagasta pašvaldības ēku, kur sēž lielais priekšnieks, kurš neiedomājas, ka varētu salabot un nokrāsot pašvaldības padomes ēkas fasādi un salabot ceļu gar ēku, kas ir vienkārši katastrofālā stāvoklī. Katru reizi, kad tur braucu, burtiski lamājos - žēl mašīnas, kura tiek valstīta un lauzīta pa šo ceļa gabalu. Ir muļķīgi demokrātiskā valstī būt birokrātam un skatīt robežas uz papīra, ja reāli šis ceļš ir Valkas pagasta vizītkarte. Likumīgi var visādi izgrozīties, ja vien ir vēlēšanās. Atceros, kā kaut kad Valkas pagasts vietējā rajona avīzē lielījās, ka gada beigās nauda ir palikusi pāri. Varbūt būtu sanācis 300 metru asfalts? Vispār, iebraucot Valkā no Rūjienas puses, iespaids ir visai šausminošs - kā pamestā Rēgu pilsēta. Kopumā Latvijā tomēr nav pilsētu ar tik sliktām ielām, kāda ir Valka.
Vai ir jēga saukties par kultūras pilsētu, ja kultūra sākas ar sakoptību? Kā lai aiziet uz jauku pasākumu, ja nevar uzvilkt labas kurpes? Vienu dienu Valkā šogad bija labas ielas - kad uzkrita liels sniegs un tas tika piešķūrēts un visas bedres bija ciet. Tā bija dīvaina sajūta - braukt pa gludu segumu, kaut arī sniega segumu.

pirms 13 gadiem, 2008.04.10 10:42

Ja ceļa fonda finansu dati ir publiski pieejami (kā to min raj. padomes amatpersonas), varbūt tad gan pilsēta, gan pagasts varētu sagatavot atskaiti par izlietotajiem līdzekļiem un nopublicēt Ziemeļlatvijā? Tad rastos mazāk (cerams) jautājumu par šo ielaisto ceļu problēmu.

Vajag vismaz šo info:
Līdzekļi, izlietojums, konkursu uzvarētāji, remontdarbu garantija (periods, kurā darbu veicējs izlabo defektus bez maksas), esošais finansu atlikums.

pirms 13 gadiem, 2008.04.10 12:12

riko

pilniigi piekriitu sasa! taadu neizbraucamu ielu - visa valka pilna. kautvai pie slimniicas, kur tagad visi cer uz jauno apvedcelju, bet tikmeer tur ir shausmas, veco tranziita celju arii vjadzeetu pieprasiit lai atd sataisa, jo celjsh uz mikrorajonu arii saak palikt katastrofaals - nav iespeejsm lietus laikaa izbraukt neapshljakstot gaajeejus. nemaz jau nerunaajot par Lugazhu, Ērģemes celjiem, arii pie stadiona - taa arii asfalts izpaliek veel aizvien, toties bedres briesmiigas!! Ziemas tachu nebija - vareeja tak vismaz kaadu iebrauktuvi pilseetaa sataisiit. Kauns! Viss noraada uz to, ka nav pilseetai saimnieka - jauno Riigas ielas asfaltu teicaas piecus gadus neaiztikt - bet jau divaas vietaas paarrakts. Centraa pie Maxima veikala arii - vienkaarshi aalinjgji kur nedod dievs iekrist! Un taa visur - pat pie policijas. Vai kaads var paskaidrot, kad beidzot tiks tukshoti muusu macinji celja nodokljos un degvielas akciizes nodoklii pretii sanjemot tukshus soliijumus? Cik ilgi mums veel buus jaatuksho macinji uzturot automashiinas? Vai taa ir normaala pashvaldiibas funkcija ruupeeties par cilveeku dziives liimenja gremdeeshanu?

pirms 13 gadiem, 2008.04.10 14:13

Kaija

Nu.. Bašķa kungs savos komentāros patiesi ir ekselents..:)
Lai kā piekrītu, ka Valkā nav īsta saimnieka ar redzējumu pilsētas infrastruktūras perspektīvā, tomēr piekrītu Rogaiņa kungam , ka pārmest pilsētai par nesakartoto ceļu uz Lugažiem ir tomēr nekorekti..
Ko pagasts ir darījis, lai izveidotu darba vietas savā pašvaldībā, un cik vispār to ir. Šāds jautājums rodas, jo diendienā sastopos ar to, ka gandrīz visi pagasta darbspējīgie iedzīvotāji strādā Valkā, tas savukārt papildina pagasta budžetu un tā vietā, lai kaut vai sakārtojot ceļu pateiktu paldies sava pagasta ļaudīm, kas cenšās tikt ar dzīvi galā saviem spēkiem, nevis gaidot sociālo palīdzību no pagasta, pagastvecis nodarbojās ar demagoģiju..
Cik Bašķa kungs no pagasta līdzekļiem izlieto savām privātām vajdzībām katru dienu braucot uz darbu un atpakaļ ar pašvaldības automašīnu? Ja kļūdos, tad protams atvainojos..

pirms 13 gadiem, 2008.04.10 16:46

pepe

Man liekas ka Sasa galigi iebraucis auzas,kada dala pagastam,pa valkas pilsetas celiem,un tai skaita pa Talavas ielu.Raina iela ta pat ka visas citas ielas Valkas pilseta ir jaapsimnieko domei un cels uz Lugaziem tiesi ta pat.Es ar piederu pie tiem cilvekiem ,kas katru dienu braukaju pa so trako celu,...Gaidisim kad Rogaina kungs pabrauks un tiesam saskaitis ,cik bedrites celinieki aizlapija.

pirms 13 gadiem, 2008.04.10 19:30

*****

Ko gan var gribēt - Valkas prioritāte taču ir izglītība. Visi projekti tikai ar to vien saistās. Jautājums - Kurš tikai gribēs tādā pilsētā mācīties, kurā var kaklu nolauzt, kur nu vēl palikt uz dzīvi...

pirms 13 gadiem, 2008.04.11 16:12

qqq

Es varu ieteikt atrakciju "Izbrauc Gulbenes šoseju".Piekrītu arī par Raunas ceļu

pirms 13 gadiem, 2008.04.11 19:03

ha

pēc raksta var saprast to, ka tāpat nekas nenotiks..MĒTĀS VALKAS_LUGAŽU CEĻU KĀ KARSTU KARTUPELI ....
kā bērni...tu esi vainiigs, nee tu esi vainīgs...
baaac...tač darat k-ko....man vienalga kurš!
Ja abiem vīri nesaņemsies un kāds nesāks k-ko darīt, kādā saulainā dienā piebraukšu ar savu audiiti, lai nomaina bukses!

un joki mazi :)

pirms 13 gadiem, 2008.04.16 13:22

Valka