Aicinām pievienoties ikvienu, kurš vēlas skriet par Latviju!

No 15.līdz 21.augustam notiks biedrības „Latvijas ģenerāļu klubs” organizētais lāpu skrējiens „Apkārt Latvijai” gar Latvijas robežu, tai skaitā – arī pa Valkas novadu. Otrās dienas noslēgumā skrējējus plkst.21.00 sagaidīsim pie Valkas pilsētas kultūras nama. Jau no plkst.20.00 Lugažu laukumā skanēs jautra mūzika, varēs mieloties ar mūsu novada zemessargu vārīto zupu, būs fotoizstāde „Karavīru ikdiena” un ieroču demonstrējumi.  

Skrējiena kopējais garums ir aptuveni 1500 kilometru. Tas norisināsies septiņas dienas, 14 posmos. 16.augusta skrējiens maršruts ir Salacgrīva – Valka, un Kārķos skrējēji ieradīsies pēc plkst.18.00, Ērģemē – ap plkst.19.30. Trešajā dienā, 17.augustā skrējiens no Valkas stadiona uz Gaujienu sāksies plkst.8.00. Valkas un Apes novada robeža tiks šķērsota nedaudz pēc plkst.12.00.

 

Lāpu skrējienam pieteikušies jau vairāk nekā 2000 dalībnieku. Joprojām ikviens, kurš vēlas skriet par Latviju, aicināts pieteikties pie konkrētā posma atbildīgā NBS pārstāvja, elektroniski atsūtot savu vārdu, uzvārdu, vecumu, tālruņa numuru, e-pasta adresi, kā arī informāciju par starta vietu. Pats skrējējs var izvēlēties no kura punkta līdz kuram viņš vēlas skriet.

 

Skrējiens notiek, godinot Nacionālo bruņoto spēku (NBS) 1992.gadā organizētās lāpu stafetes 21.gadadienu. Tas veltīts Latvijas valsts proklamēšanas 95.gadadienai un valstiskās neatkarības atjaunošanas 22.gadadienai. „Pirms 20 gadiem skrējiena mērķis bija apliecināt Latvijas neatkarības atgūšanu un mūsu valsts robežu nostiprināšanu. Šobrīd svarīgi ir stiprināt mūsu valsts iedzīvotāju kopības un drošības sajūtu,” aicina biedrības valdes priekšsēdētājs, atvaļinātais viceadmirālis Gaidis Andrejs Zeibots.

Kontaktinformācija skrējiena dalībnieku reģistrācija

Valka