Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Apejot, pārlecot, laipojot – tikai tā var pārvietoties pa Valkas centru 10

Sinoptiķi arī šonedēļ sola biežas lietusgāzes, tāpēc valcēniešiem un iebraucējiem pilsētas centrs kļūs par bezmaz vai neizbrienamu teritoriju. Gadu gadiem esam rakstījuši par šo problēmu, bet līdz šim tā arī nekas būtiski uz labo pusi nav mainījies.

Vakar uz redakciju piezvanīja valcēniete Jana Ivdre, lai padalītos ar saviem novērojumiem. Sieviete stāsta, ka pilsētas ietves - īpaši Rīgas iela pie 22/ 24 ēkas un pie firmas "Ardeks" gaļas veikala - pēc lietus nav izbrienamas.

Viņai vairs neesot tas vecums, lai valkātu puķainus gumijas zābakus. Vairs nevarot pārvietoties arī pa Rīgas ielas 22/24 ēkas pagalma pusi, jo pēdējā laikā tur esot novietotas pārāk daudz automašīnas, un arī tur izveidojas lielas ūdens lāmas. Valcēniete uzskata, ka novada domes amatpersonām beidzot jāsāk strādāt pie šīs problēmas novēršanas, lai gājējiem nevajadzētu bojāt nervus par slapjajiem apaviem un, nenoliedzami, arī savu veselību.

Rekonstruēs centra ielasNovada domes izpilddirektors Guntis Bašķis piekrīt šai nebūšanai un stāsta, ka pie šī jautājuma ir jau sākts strādāt. Visticamāk, ka jau nākamgad sāksies paša pilsētas centra ietvju rekonstrukcija un lietus kanalizācijas sakārtošana.

Viņš atklāj, ka pašā centrā tās vispār neesot, tāpēc pēc nokrišņiem un atkusnī ietves pārvēršas mazos ezeriņos. Pašvaldība šiem rekonstrukcijas darbiem ieplānojusi tērēt naudu, ko pašvaldībām piešķir Pašvaldību un reģionālo lietu ministrija. Jau esot sagatavots prioritāro rekonstruējamo ielu plāns. Par to drīzumā pašvaldība informēs arī sabiedrību.

Būs ātruma ierobežojuma zīmes B. Bašķis uzsver, ka pilsētā vēl viens "sāpju bērns" ir Ausekļa ielas ietve, kur nereti gājēji tiekot nošķiesti no galvas līdz kājām. Arī par šo problēmu "Ziemeļlatvija" rakstījusi vairākkārt, bet autovadītājus tas īpaši nesatrauc. Kā sacīt jāsaka - ka tikai pašiem labi.

"Ausekļa ielas lietus kanalizācijas akas ir aizsērējušas, tāpēc ceļa malās veidojas dubļainas peļķes," skaidro izpilddirektors. Viņš pieļauj, ka jau šonedēļ tikšot uzstādītas ātruma ierobežojuma zīmes ar papildu informāciju, ka tas attiecas uz lietainu laiku.

Visticamāk, ka uz šīs ielas būs jāpārvietojas ar 30 kilometriem stundā. Sākoties tranzītielas rekonstrukcijai, transportkustība uz Ausekļa ielas ir tikai pieaugusi, tāpēc amatpersonas ņēmušas vērā gājēju lūgumu uzstādīt šīs ceļa zīmes. Tās jau esot pasūtītas.

"Iebraucot Latvijā no Igaunijas puses, uzreiz jāuzstāda ātruma ierobežošanas zīmes, jo visā valstī ceļi un ielas ir katastrofālā stāvoklī. Kāpēc man, izejot tehnisko apskati savai automašīnai, gadā valstij ir jāmaksā 94 lati, bet valsts nedara neko, lai šī problēma beidzot atrisinātos?" neizpratnē jautā autovadītājs Valdis.

G. Bašķis piekrīt, ka slikto ielu dēļ pilsētas teritorijā nebūtu pareizi automašīnām nebūtu jāpārvietojas ar tik mazu ātrumu - 30 kilometriem stundā, bet diemžēl pagaidām neesot cita risinājuma.

Komentāri 10

londa

rakstījusi vairākkārt, bet autovadītājus tas īpaši nesatrauc. Kā sacīt jāsaka - ka tikai pašiem labi.
--------------------------------------------
Ja es godīgi maksāju ceļa nodokli, tad kāpēc man būtu jāapdraud sevi un citus automašinu vadītājus, jālūkojas vai pa Ausekļa ielas trotuāru gadījumā neiet gājēs, jānovērš uzmanība no ceļa?
Tīšuprāt neviens gājējus neapšļaksta.
Atbildīgās amatpersonas arī brauc mašīnās un šaubos vai kāds iespringst - iet gājējs vai neiet!
Diemžēl.

pirms 9 gadiem, 2010.10.26 15:25

aa

Ja tas gan taisniba auseklu iela ir tiesam liela masinas plusma , nezinu ja uzliks ierobezojumu masinas vienkarsi saks kraties rindas

pirms 9 gadiem, 2010.10.26 22:04

aa

Ja tas gan taisniba auseklu iela ir tiesam liela masinas plusma , nezinu ja uzliks ierobezojumu masinas vienkarsi saks kraties rindas

pirms 9 gadiem, 2010.10.26 22:04

MANI

SEN JAU VAJADZEJA CELUS SAKARTOT UN ARI TAS KANALZACINAS TAGA AR SIEM IEROBEZOJUMIEM TIK TIESAM AUSEKLU IELA SATIKSME IR PALIELINAJUSI KRIETNI

pirms 9 gadiem, 2010.10.26 22:05

MANI

SEN JAU VAJADZEJA CELUS SAKARTOT UN ARI TAS KANALZACINAS TAGA AR SIEM IEROBEZOJUMIEM TIK TIESAM AUSEKLU IELA SATIKSME IR PALIELINAJUSI KRIETNI

pirms 9 gadiem, 2010.10.26 22:05

MANI

SEN JAU VAJADZEJA CELUS SAKARTOT UN ARI TAS KANALZACINAS TAGA AR SIEM IEROBEZOJUMIEM TIK TIESAM AUSEKLU IELA SATIKSME IR PALIELINAJUSI KRIETNI

pirms 9 gadiem, 2010.10.26 22:05

Lauki

Valkas ielas viscaur ir briesmīgas, lauku ceļi tad ir labāki. Iebraucot Valkā, vienmēr pie sevis lamājos, kad neizdodas izvairīties no grambām un bedrēm. īpaši, kad līst un nevar saprast, kas zem ūdens atrodas. Bet tā laikam ir visas Latvijas problēma. Nesen biju kādā Kurzemes skaistā pilsētā, kur centrā pat ielas bruģī (ne Ventspils), arī tur pēc lietus nevarēja paiet, ūdens straumēm plūda gar ielu malām un braucošās mašīnas to šķieda virsū gājējiem.
Par gumijniekiem - melni gumijnieki labi piestāvēs veciem cilvēkiem, vai vēl labāk - brūni. Reiz vasarā, brienot Valkas centrā pa peļķēm, kad kurpes bija izmirkušas, iedomājos to kā mazo Venēciju.

pirms 9 gadiem, 2010.10.27 09:28

lieka

liekas ka kaads slimo ar slimiibu -uzrakstu neatvairaamu komentaaru, un spiezhu pievienot kameer gjiibst.
Labas gribas latvietis- ja kas slikts tad teikshu 3reiz. lai tiek vissiem!!!

pirms 9 gadiem, 2010.10.27 20:43

Iela Liela

starpcitu ir valstis uz zemes kur nav ielu.....)

pirms 9 gadiem, 2010.10.27 20:46

puskokaleceja

Janai kas ir raksta varone varu ieteikt iegadaaties gumijas laivu, un savam vecumam atbilstoshi ceeli ar vinju sidet pa Valkas uudenjiem! piestaat pie dazhadajiem kanaalmalas galas veikaliem un uzkost pa desinjai!

pirms 9 gadiem, 2010.10.27 20:48

Valka