Apkure: Valkā sāk organizēt sapulces 13

Šonedēļ pēc janvāra rēķinu saņemšanas par apkuri notika pirmā daudzdzīvokļu nama iedzīvotāju sapulce Ausekļa ielā 46. Mājas kāpņu telpā pulcējās vairāk nekā 50 Rūjienas ielas mikrorajona iedzīvotāju.

 

 

Pēc ilgiem laikiem tas ir rets gadījums, kad iedzīvotāji ne tikai pauž sašutumu sarunās, bet sāk rīkoties, lai rakstu atbildes uz neskaidrajiem jautājumiem par nenormāli augstajām apkures izmaksām. Ceturtdien laikraksts "Ziemeļlatvija" rakstīja, ka saņemtie rēķini par apkuri janvārī valcēniešus dzen izmisumā. Iedzīvotājiem, īpaši pensionāriem un maznodrošinātām ģimenēm, ir grūtības norēķināties par saņemto pakalpojumu. Valkā apkures tarifs svārstās no 88 santīmiem līdz latam un sešiem santīmiem (bez pievienotās vērtības nodokļa) par vienu kvadrātmetru.

 

Pārvaldniece nepilda pienākumusPakalpojumu sniedzēju aprēķinātie tarifi būtu pieņemami, ja janvārī gaisa temperatūra būtu tāda, kāda piedienas normāliem ziemas apstākļiem - mīnus 10 līdz 15 grādi. Iedzīvotāji ir neizpratnē, kāpēc janvārī, kad vidējā gaisa temperatūra bijusi tikai mīnus 2,44 grādi, par apkuri jāmaksā tik daudz. Gandrīz visi gaida sinoptiķu solīto temperatūras pazemināšanos, tāpēc baidās, kad samaksa par siltumu vēl var palielināties. Visi sapulces dalībnieki atzina, ka slikti savus pienākumus pilda mājas pārvaldniece Eiženija Jaunžeikare. Viņas pienākumos ietilpst vismaz reizi mēnesī apsekot katru dzīvokli un noskaidrot, vai iedzīvotājus apmierina mājokļa temperatūra. Izrādās, trīs gadu laikā nevienu Ausekļa ielas 46. nama iemītnieku pārvaldniece nebija apmeklējusi.E. Jaunžekare gan iebilda, ka viņas pārziņā ir vairāk nekā 300 dzīvokļu, tāpēc fiziski neesot iespējams ierasties pie visiem. Janvārī viņa saņēmusi tikai divus telefona zvanus no iedzīvotājiem, kuri izteikuši iebildumus par zemo mājokļa temperatūru.

 

 

Nesniedz konkrētas atbildesSapulcē piedalījās un uz jautājumiem centās atbildēt Valkas pilsētas domes Siltumapgādes nodaļas vadītāja Nadežda Korņejeva, Norēķinu centra finanšu analītiķe Geņa Spiridonova un Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas nodaļas vadītājs Ivo Meļķis. Kā "Ziemeļlatvijai" atzina sapulces viena no rīkotājām Irēna Barinova, tad viņa ir neizpratnē, kāpēc siltuma speciālisti, iepriekš brīdināti, uz sarunu bija atnākuši bez aprēķiniem konkrētajai mājai un saprotamu izskaidrojumu par radušos situāciju."Beidzot esam sasparojušies izzināt notiekošo pilsētas siltumapgādē un negrasāmies apstāties pusceļā. Cilvēki nav muļķi un saprot, ka kārtības nav. Nevar vainot tikai iedzīvotājus, ka viņi tur atvērtus logus vai arī logi nav siltināti, vaina jāmeklē arī pakalpojuma sniedzējā," uzskata I. Barinova.G. Spiridonova skaidro, ka katrā mājā ir uzstādīti siltuma uzskaites mēraparāti. Tie uzskaita visu siltuma daudzumu, kas iziet cauri mājai. Janvārī Ausekļa ielas 46. nams patērējis 82 megavatus.

 

 

Vainīgi laika apstākļiGods kam gods I. Meļķim, jo viņš konstruktīvi un saprotami centās izskaidrot jautājumus par siltumapgādi, kas būtībā uz viņu neattiecas. Viņa kompetencē ir jautājumi par māju pārvaldniekiem. Kā skaidroja I. Meļķis, izrādās, ka mitrā un siltā laikā silikāta ķieģeļu un bloku mājas paaugstinātā mitruma dēļ patērē lielāku siltuma daudzumu nekā aukstā laikā. Kas attiecas uz māju pārvaldniekiem, tad šogad pilsētas dome ir atļāvusi katram daudzdzīvokļu namam ievēlēt savu pārvaldnieku. Par pārvaldnieku pienākumiem un darbu rakstīsim kādā no nākamajiem laikraksta "Ziemeļlatvija" numuriem.

Komentāri 13

lasitaja

Vai tiešām Valkā nav kāds enerģisks cilvēks,kas varētu savākt kopā visus valcēniešus un nolikt pie vietas visu šo kantori,ka no iedzīvotājiem šādā ceļā izspiež naudu!!!!???

pirms 13 gadiem, 2008.02.16 12:36

Piča

Šis cilvēks varētu būt Vents Armands Krauklis!

pirms 13 gadiem, 2008.02.16 15:24

goija

Nākošais risināmais jautājums- apsaimniekošanas nauda. Kur tā paliek, kā tērē, vai kādreiz būs kāds remonts kāpņu telpās?

pirms 13 gadiem, 2008.02.16 16:21

X

Varbūt kāds var pateikt-cik lielu algu saņem māju vecākie vai kā tur viņus sauc?

pirms 13 gadiem, 2008.02.16 17:18

kode

Jā, piekrītu par apsaimniekošanas naudu. Māja Raiņa ielā 14 remontu nav redzējusi kopš uzcelšanas. Naudu gan no mums iekasē.

pirms 13 gadiem, 2008.02.17 12:58

Vilna

ja kodei gadijuma gribas est, tad vilnas zekites ir uz kreesla

ar cienu Vilnas apgades kantoris

pirms 13 gadiem, 2008.02.17 20:06

kODES Mamma

Berni nestridieties delj kokvilnas!
ludzu ediet bagatigu kasmira VILNU
JUSU mamma

pirms 13 gadiem, 2008.02.17 20:11

Iekasesanas kantoris

MUMS NEKADAS NAUDAS KO IEKASET NEBIJA!!!!!

pirms 13 gadiem, 2008.02.17 20:12

Valka