Apkures sezona tērēs Valkas pilsētas sociālo budžetu 8

Pavisam drīz sāksies apkures sezona, kad par siltumu, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, nāksies maksāt vairāk. Šī iemesla dēļ mazturīgie un pensionāri meklē palīdzību sociālajos dienestos.

 

Valkas pilsētas domes Sociālā dienesta vadītāja Natālija Dubrovska atgādina, ka ikvienam pašvaldības iedzīvotājam ir tiesības saņemt palīdzību, lai varētu samaksāt par komunālajiem pakalpojumiem. Amatpersona gan norāda, ka pirms tam būs jānokārto virkne formalitāšu, lai gūtu pierādījumus, ka persona tik tiešām ir mazturīga un nespēj norēķināties par pakalpojumu.

 

Lai palīdzētu maznodrošinātajiem Valkas iedzīvotājiem, dome vienam cilvēkam var piešķirt dzīvokļa pabalstu - 20 latu mēnesī. Šo pabalstu var saņemt visu gadu gan pensionāri, gan arī personas darba spējīgā vecumā.

 

 

Pensionāri, nokārtojot formalitātes, pabalstu saņem pusgadu, pārējie - trīs mēnešus. Vajadzības gadījumā dzīvokļa pabalstu var pieprasīt atkārtoti. Personām, kuras var strādāt, bet dažādu iemeslu dēļ to nedara, būs jāpiedalās tā saucamajos līdzdalības pasākumos, piemēram, jāstājas uzskaitē Nodarbinātības valsts aģentūrā, jāapmeklē kursi vai arī jāpiedalās sabiedriski lietderīgajos darbos.

 

N. Dubrovska norāda, ka pabalstu ieskaita īpašā kontā, nevis izmaksā personai "uz rokas". Lielākās problēmas, kārtojot formalitātes, ir tās, ka vairumam pensionāru dzīvesvietā pierakstīti pieauguši bērni darba spējīgā vecumā.

 

 

Vairumā gadījumu šīs personas atrodas ārpus Latvijas teritorijas un nesniedz finansiālu palīdzību saviem vecākiem. Izvērtējot pabalsta pieprasītāja ienākumus, diemžēl tiek ņemts vērā arī šis fakts.

 

Sazinoties ar Valmieras pašvaldības Sociālās palīdzības nodaļas vadītāju Ivetu Liepiņu, viņa skaidro, ka jau septembrī deputāti apstiprināja grozījumus pilsētas Saistošajos noteikumos "Par dzīvokļu pabalstu piešķiršanu apkures sezonā Valmieras pilsētas iedzīvotājiem, kuru apdzīvojamās platības tiek apkurinātas centralizēti". Turpmāk maznodrošinātie valmierieši saņems lielāku atbalstu no pašvaldības.

 

Diemžēl Valkas dome šādus grozījumus vēl nav izdarījusi. "Ziemeļlatvijai" no neoficiāliem informācijas avotiem izdevās uzzināt, ka, iespējams, dome veiks budžeta grozījumus un atradīsies līdzekļi, lai varētu palielināt sociālo budžetu. Vakar "Ziemeļlatvijai" neizdevās sazināties ar domes priekšsēdētāju Undu Ozoliņu, jo viņa atrodas komandējumā.

 

Komentāri 8

Maksātājs

Kad beidzot sauks pie atbildības tos cilvēkus,kuri nenorēķinās par saņemto preci?Siltums drīz būs ekskluzīva prece!Ko tad darīs pašvaldība?

pirms 12 gadiem, 2008.09.29 17:20

Kad maksās normālas algas, tad cilvēki arī norēķināsies par siltumu ,bet knapi 17 grādi nav nekāda ekskluzīva prece

pirms 12 gadiem, 2008.09.29 20:41

ess

Lai nebūti + 17 grādi, ir mazliet arī pašam jāpakustas. Man dzīvoklī uz šodienu ir +22 bez apkures. Vienīgais sildelements ir ūdens caurteces truba vannasistabā. Pārējo dod par jaunu aipakotās sienas un jauni logi.

pirms 12 gadiem, 2008.09.29 20:51

x

tā,kamēr mazas algas,tad atsakamies no apkures vispār.Kad dzīvoklī būs auksti,tad naudu uzreiz atradīsiet!Beidzot saprotiet,ka par visu JĀMAKSĀ pašiem!

pirms 12 gadiem, 2008.09.30 07:27

Natālija

Pabalstu atbilstoši saistošajiem noteikumiem ieskaita apsaimniekotāja kontā, nekādu "īpašo" kontu nav.

pirms 12 gadiem, 2008.09.30 13:08

Par darbu arī ir jāmaksā atbilstoša alga, tad arī varēs prasīt atbilstošus rēķinus ,beidzot varbūt vajadzētu to saprast deputātu kungiem

pirms 12 gadiem, 2008.09.30 15:40

es

Pašvaldības deputāti jums algas nemaksā, ja vien nestrādājat pašvaldības iestādē. Prasiet algu darba devējiem un valdībai.

pirms 12 gadiem, 2008.09.30 16:38

arī es

Ne vienmēr palīdz tikai siltinātas sienas ( un ko lai dara, ja dzīvo ēkas vidū) un jauni logi. Ja ēkas tagad ir jau atdzisušas un mitrumu pievilkušās tad ir arī kārtīgi jākurina.... ar tām čurām radiatoros nekas nesanāks.
Runa jau nav par to ka cilvēki nemaksā aiz negodīguma, bet gan tādēļ, ka nesaņem kvalitatīvu pakalpojumu (atteikties jau nav iespējams).
Siltumtrases pieder pašvaldībai un tās pienākumā ir parūpēties par to lai ēku pagrabos nebūtu siltāk kā dažreiz dzīvokļos un arī par to lai visu ziemu virs vietām kur iet apkures trase nezaļotu zāla pat sala laikā.... no pēdējā gan tagad esat paglābti, jo ziemās vairs sniega nav un tad jau to neredz.

pirms 12 gadiem, 2008.10.03 16:51

Valka