Apkuri atslēdz pēc iedzīvotāju vēlmes 9

"Ziemeļlatvijas" lasītāji interesējas par kārtību, kādā atslēdzama apkure. Kā pastāstīja Valkas novada domes Siltumapgādes nodaļas vadītāja Nadežda Korņejeva, katra māja ir atslēdzama atsevišķi, kad vien iedzīvotāji to vēlas.

"Tiklīdz SIA "Valkas namsaimnieks" mums dod uzdevumu, mēs to veicam. Piektdien saistībā ar siltināšanas darbiem atslēdzām namu Ausekļa ielā 46," informē N. Korņejeva.

SIA "Valkas namsaimnieks" valdes priekšsēdētājs Ivo Meļķis teic, ka siltuma padevi ikvienai mājai var pārtraukt saskaņā ar mājas vecākā iesniegumu. "Tiklīdz lielākā daļa mājas iedzīvotāju to vēlas, jāinformē mājas vecākais," atgādina I. Meļķis.

Viņš piebilst, ka ēku siltuma mezgli ir uzstādīti tā, ka tiklīdz āra temperatūra ilgstoši ir vairāk par 10 grādiem, siltuma padeve atslēdzas automātiski. Atslēgšana notiek tāpat kā pieslēgšana. Pirmdien SIA "Valkas namsaimnieks" speciālisti apzvanīja māju vecākos, lai izzinātu viņu viedokli par apkures sezonas pārtraukšanu.

Komentāri 9

aleksandrs

ja apkuri var partraukt lidz iedzivotaji to velas,,,,es ka namu parvaldnieks domaju kad pec lielsienam 26 aprili varetu sakt partraukt apkuri ,,,tad ari naktis jau bus siltakas....

pirms 9 gadiem, 2011.04.18 21:13

pensionare

aleksandram....nakti jau tapat netiek padots siltums,ta ka laiks butu jau izbegt apkuri.Un ka svetdien bij jajiet ara sildities....ar visu apkuri telpa nevareja uztureties.

pirms 9 gadiem, 2011.04.18 21:29

jaunietis

pensionārei....rakstā tak skaidri ir uzrakstīts, ka siltā laikā siltummezgli automātiski atslēdzas. Ja man nav skrelozes, tad svētdien bija gana silts.

pirms 9 gadiem, 2011.04.18 21:46

lol

Kā man patīk - bija jāiet laukā sildīties!? Kā runcim saulītē?

pirms 9 gadiem, 2011.04.19 11:02

Raiņa 18 iedzīvotāja

Mūs mājas vecākais nav aptaujājis, bet es apkuri nevēlos, jo nevaru par to samaksāt. Nav nemaz tik auksti.

pirms 9 gadiem, 2011.04.20 13:14

saule

Domāju, ka Raiņa ielā 12A jau no aprīļa sākuma apkure ir "pārtraukta", jo radiatori bija un ir auksti... Izrādas- nav gan! Interesanti, cik būs jāmaksā par apkuri šajā mēnesī

pirms 9 gadiem, 2011.04.20 13:35

aleksandrs

re es jau ari ka majas vecakais neesmu tik stulbs kad nezinu kas un ka,,,,jus jau tie visi gudrie kuri pasi nezin ko darit un ka visa apkure notiek....jums jau ne kad nebus labi un ja jus domajat kad majas vecakam dotas tikai tiesibas uzklausit jusu zvanus un dalit un savakt ires rekinus unusens lapinas tad maldaties....varu ari patstavigi pienemt lemumu kad partraukt apkuri,,,jo vel esmu pie pilna saprata,,,,TAD DARU ZINAMU KAD PIRMS LIELDIENAM ,,,KONKRETAK AR TRESDIENU MAJAS PAKAPENISKI TIEK ATSLEGTAS NO APKURES,,,,,SAULE GRIBU TEIKT KAD AR APKURI BIJA VIS KARTIBA JO JUSU IZSTABA ARI TEMPERATURA NEBIJA ZEMAKA KA 18 GRADI,,,,SILTUMA MEZGLS STRADA PEC UZTADITAS TEMPERATURAS UN ARA TEMPERATURAS JA ARA +GRADI TAD ARI RADIATORI BUS KNAPI SILTI....UN NESAKAT KAD NAV BIJUSI APKURE...

pirms 9 gadiem, 2011.04.20 15:07

Juris

Aleksandr, diemžēl liela daļa mūsu mājas (domāju arī citu māju) iedzīvotāji nesaprot vai arī negrib saprast principu, kā darbojas siltummezgls. Apsaimniekotāji jau var katru apkures sezonu skaidrot, kā darbojas siltummezgli, bet acīmredzot vienmēr būs tādi iedzīvotāji (kā piemēram saule), kas no tehniskām lietām neko nesajēdz.
Dānijā siltummezglus vispār neatslēdz, jo tie darbojas automātiski - paaugstinoties āra gaisa temperatūrai tie paši atslēdzas un rudenī temperatūrai pazeminoties ieslēdzas. Domāju, ka līdzīgi siltummezgli ir arī Valkā.
Iesaku nezinīšiem, kuriem labi padodas komentāru rakstīšana, ieiet google un pameklēt izskaidrojumus par siltummezglu darbības principu.

pirms 9 gadiem, 2011.04.20 21:00

aleksandrs

JURI pilnigi tev piekritu,,,tu doma tiesi ta pat ka es,,,,,,

pirms 9 gadiem, 2011.04.20 22:37

Valka