Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Apvienība “Vienotība” apsver iespēju dibināt savu partiju Valkā 6

Viena no ietekmīgākajām līdzšinējās valdības koalīcijas dalībniecēm - politiskā apvienība "Vienotība" - apsver iespēju par savas partijas dibināšanas līguma parakstīšanas vietu izvēlēties Valku.

Partijas dibināšanas kongress ieplānots 6. augustā. Politiskās apvienības preses sekretāre Laila Timrota informē, ka pašlaik tiek izvērtētas vairākas iespējamās kongresa norises vietas un viena no tām ir Valka. "Šis ir Latvijai vēsturisks brīdis, kad sabiedrības rokās ir iespēja uz visiem laikiem atbrīvoties no oligarhu ietekmes politikā un pašiem noteikt savas valsts likteni.

Tādēļ arī "Vienotība" apsver iespēju partijas dibināšanas kongresu organizēt vēsturiski nozīmīgajā pilsētā Valkā. Tieši Valkā ir pieņemti būtiski un valstij izšķiroši lēmumi. Te 1917. gada 16. un 17. novembrī notika Latvijas Pagaidu nacionālās padomes dibināšanas sanāksme, bet 18. novembrī padome pieņēma deklarāciju, kurā pasludināja Latvijas neatkarību," rakstīts "Ziemeļlatvijai" atsūtītajā "Vienotības" paziņojumā.

Būšot tuvāk Igaunijas pieredzeiTālāk seko glaimojoši epiteti mūsu pilsētai, nodēvējot to par vienu no eiropeiskākajām pilsētām, kurā ir pārrobežu ideju plūsma un inovācijas kultūrā un izglītībā.

Savukārt laikrakstam "Diena" "Vienotības" vadība iecerei par partijas izveidošanu Valkā piešķir simbolisku nozīmi. Tā būšot sapulcēšanās pie Igaunijas robežas, jo Igaunija esot spējusi nodemonstrēt izaugsmi un to panākusi Reformu partija, kas kaimiņzemē jau ilgi atrodas pie varas. Šo pieredzi esot vērts pārņemt, tādēļ plānots uz kongresu uzaicināt Igaunijas Reformas partijas pārstāvjus.

Kā zināms, apvienībā "Vienotība" ietilpst trīs partijas - "Jaunais laiks", "Pilsoniskā savienība" un "Sabiedrība citai politikai", kuras pirms iespējamām Saeimas vēlēšanām rudenī nolēmušas apvienoties vienā partijā.

Pēc bijušā Valsts prezidenta Valda Zatlera paziņojuma, kurā viņš vēl savu pilnvaru laikā ierosināja atlaist Saeimu, ir sācies jaunu partiju veidošanas un jau esošo apvienošanās bums. Turklāt ne tikai "Vienotība", bet arī vairāki citi politiskie spēki savu jauno partiju dibināšanas vietām piešķīruši simbolisku nozīmi.

Tā topošā Vidzemes partija savu dibināšanas kongresu nolēmusi rīkot Rūjienā, pamatojot to ar pilsētas vēsturi, jo tieši Rūjienā sākusies Ziemeļlatvijas armijas veidošanās Brīvības kara laikā. Kā saka viens no partijas dibinātājiem Vents Armands Krauklis, vietas izvēle apliecinot to, ka partijai būšot svarīga arī mazpilsētu un lauku attīstība.Savukārt V. Zatlers, pēc Valsts prezidenta pilnvaru izbeigšanās un savas jaunās reformu partijas veidošanas aicināja domubiedrus tikties Likteņdārzā, lai gūtu spēku vietā, kur savijas tautas likteņi.

Savulaik saietam Valkā simbolisku nozīmi piešķīra arī Zemnieku savienības biedri kā savas partijas dzimšanas vietai. Viņi arī pilsētas centrā atklāja piemiņas akmeni šīs partijas pirmajam līderim Kārlim Ulmanim.

Ieguvums kā no jebkura pasākumaSimboli ir viena lieta, bet svarīgi, vai simbolisku vietu izvēle spēs tuvināt attiecīgos politiskos spēkus sabiedrībai, liks tiem labāk saprast tautas intereses, un vai izraudzītās vietas sabiedriskie pārstāvji vispār vēlas pie sevis redzēt bijušā Valsts prezidenta izbrāķētos tautas kalpus, to "Ziemeļlatvija" vēlējās noskaidrot, aptaujājot dažādu iestāžu darbiniekus Valkā.

Pilsētas kultūras nama direktore Aija Sallu gan vēl nav saņēmusi no politiskās apvienības "Vienotība" pieteikumu ar lūgumu atvēlēt zāli pasākumam 6. augustā. "Divas personas, nestādoties priekšā, ir tikai interesējušās par iespējām iznomāt zāli un tās cenu, bet tieši no "Vienotības" man pieteikuma nav," saka A. Sallu.

Par zāles izmantošanu vienas stundas maksa ir 30 latu. Iestādes direktore atzīst, ka pilsēta būtu ieguvēja no apvienības iecerētā kongresa. "Atbraucēji izmantotu sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumu pakalpojumus, bet novada dome iegūtu telpu nomas naudu. Man grūti teikt, ko mūsu sabiedrība, arī es, no tā gūtu? Manis dēļ, te var pulcēties dažādas politiskās pārliecības cilvēku. Es vispirms vērtēju viņu iepriekš padarīto un, vadoties pēc tā, arī pašus darītājus. Citu kritēriju man nav," saka A. Sallu.

Valkas novada domes priekšsēdētājs, Zemnieku savienības biedrs Kārlis Albergs, vērtējot dažu partiju tieksmi par pulcēšanās vietu izvēlēties kādu pilsētu novados, secina, ka atsevišķi politiķi tā cenšas reģionos celt savu reitingu. "Katrā ziņā tas, ka "Vienotība" apsver iespēju kongresu rīkot Valkā, dara mūsu pilsētai godu, jo pašlaik apvienība ir ietekmīgs politiskais spēks.

Tā ir katras partijas brīva izvēle, kur rīkot saietus. Valka ir arī Zemnieku savienības simbols. Te to dibināja Kārlis Ulmanis. Ja "Vienotības" pārstāvji te tiksies, tad var arī nolikt ziedus pie piemiņas akmens Kārlim Ulmanim un iestādīt vēl kādu koku, ko te darījušas arī citas partijas," saka K. Albergs.

Valkas ģimnāzijas skolotāja Vineta Skutāne uzskata, ka kongresu, protams, kā "Vienotība", tā jebkurš politiskais spēks te var organizēt. Jautājums tikai viens - ko no tā iegūs mūsu pilsēta? "Nav noslēpums, ka pašlaik līdzekļi no budžeta reģioniem tiek piešķirti, vadoties pēc partijiskās piederības. Ja "Vienotība" turpmāk nolēmusi vairāk palīdzēt Valkas novadam, tad viss ir kārtībā, lai rīko kongresu kaut Lugažu laukumā. Iegūs arī kultūras nams, kuram tas būs vēl viens maksas pakalpojums," saka V. Skutāne.

Valkas novada domes deputāte Unda Ozoliņa uzskata, ka pilsēta iegūst no jebkura plašāka mēroga pasākuma, un "Vienotības" kongress nebūs izņēmums.

"Man gan grūti saprast, kādēļ šī apvienība tieši Valku izraudzījusies, jo es īsti nevaru iedomāties, kādu labumu mēs būtu guvuši, piemēram, no Pilsoniskās savienības, kura arī darbojas mūsu pilsētā. Ja "Vienotība" atsaucas uz Igaunijas Reformu partiju, tad tā pēc programmas ir tuvāka Tautas partijai. Katrā ziņā, ja kongress notiks, tā Valkai būs vēl viena vēsturiska liecība, ka te tādai un tādai partijai noticis dibināšanas kongress," saka U. Ozoliņa.

Komentāri 6

xxx

ires maksa par zali 30 ls ta ka parak maza ires maksa politisko konferencu rikosanai vajadzetu maz druscin vairak,,,jo tur ta vien ir kad nosedz par apgaismojumu samaksat ,,,kur vel udens tualetem un tualetes papirs 376 dalibniekien,,,,,tie 30 ls lai paliek mirstigiem ko pa stundu nomaksat rikojot kadu labu pasakumu

pirms 8 gadiem, 2011.07.20 21:52

londa

Stādam kokus, stutējam piemiņas plāksnes.......spēju iedomāties ,kā Latvija izkatīsies pēc gadiem 200 - kapakmeņu un skujeņu pārpilna. Bet rīt ta nav ko....!

pirms 8 gadiem, 2011.07.20 22:32

X

Ja "Vienotība" atsaucas uz Igaunijas Reformu partiju, tad tā pēc programmas ir tuvāka Tautas partijai.
===============================
Tikai nevajag tautu smīdināt ar partiju programmām. Tās partijām īpaši neatšķuras. Papīrs pacieš daudzko. Atšķiras reālie darbi.

pirms 8 gadiem, 2011.07.20 23:14

Valkā parasti politiku visos laikos taisījuši tikai tie,kas kāda iemesla dabūjuši mukt no Rīgas.Šai kontekstā jenotu teijāteris izskatās mazliet komisks.
Par Vidzemes partijas Rūjienas saietu runājot - tad nu esiet konsekventi līdz galam un otru reizi sauciet igauņus palīgā Rīgu iekarot.

pirms 8 gadiem, 2011.07.20 23:35

ki

Tieši Undas laikā Valku varēja saukt par kultūras, izglītiības inovāciju utt. pilsētu. Pašlaik tā stagnē un man būtu kauns par nesakārtoto vidi, sliktajām ielām. Bet lai jau rīko, vismaz uzzinās, kas ir Valka. Priekšā būs daži biedri, kas varēs izpausties.

pirms 8 gadiem, 2011.07.21 08:41

Valka