Arābi Valkā jūtas gandrīz kā mājās

Nu jau vairākas dienas Valkā privātā vizītē viesojas grupa arābu no Ibilinas ciemata Izraēlā, kas iedzīvotāju skaita ziņā ir divas reizes lielāks par Valku. Pirms 12 gadiem viņi ar savu deju kolektīvu te ieradās pirmo reizi.

 

Iepriekšējos Dziesmu un Deju svētkos Latvijā ieradās Ibilinas mērs un vēl trīs amatpersonas. Redzētais viņus pārsteidza un vīri jau tad izlēma, ka jāredz arī šā gada svētki. Viesi nebija vīlušies un uz nākamajiem svētkiem plāno atbraukt ar sievām un bērniem.

 

Viesi ir apskatījuši Jūrmalu, Rīgu, Tallinu un Veru, vakar ar valcēniešiem uzspēlēja futbolu, bet šodien pēc tomātu un gurķu vākšanas talkas pie Viļņa Vehi paši gatavos tikko nokauta jēra gaļu.

 

Šiem arābiem, kuri ir redzējuši daudzas pasaules valstis, nepatīk lielpilsētas ar to straujo dzīves ritmu. Valka viņiem esot visatbilstošākā, gandrīz kā mājās.

 

Grupas līderis Jusufs Hieders akcentē, ka viņiem nozīmīgākas ir tieši cilvēciskās attiecības starp Ibilinas un Valkas ļaudīm, nevis kaut kādi politiski aspekti.

 

 

Jautāts, vai pilsēta ir mainījusies, salīdzinot ar redzēto pirms 12 gadiem, Jusufs atbild, ka vizuālu izmaiņu ir daudz, vien cilvēki palikuši tikpat labestīgi, sirsnīgi un atvērti ar viņiem piemītošo siltumu.

 

 

"Visticamāk, ka tas ir mantots un atrodas šo cilvēku gēnos," pārliecināts Jusufs. Viņš akcentē, ka vislielākie nopelni attiecību uzturēšanā starp abām pilsētām ir rajona padomes Kultūras nodaļas vadītājai Līgai Lānei.

Valka