Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Arī mūspusē tīrīs un spodrinās Latviju (Papildināts ar FOTO!) 2

Valkas pašvaldība aicina ikvienu novada iedzīvotāju, iestāžu un uzņēmumu kolektīvus atbalstīt talkošanu un ar savu darbu padarīt Latviju tīrāku un sakoptāku.


Pašvaldības izpilddirektora vietnieks Guntis Bašķis aicina valcēniešus, līdzi ņemot labu garastāvokli un grābekļus, pulcēties pie pilsētas kultūras nama pulksten 9.

Rosīsies Varžupītes krastos

G. Bašķis plāno, ka šogad pārsvarā talcinieki grābs pērnās lapas un  vāks nozāģētos krūmus un zarus. Šajā talkošanas reizē lielākais akcents tiks likts uz Varžupītes krastu sakopšanu. To, ka robežupītes krasti tik tiešām ir nesakopti un arī pati upe piedrazota, tikšanās reizē ar novada domes administrāciju norādīja vairāki valcēnieši, kuru darba mūžs saistīts ar meliorāciju un dabas aizsardzību.


Katru gadu talcinieki strādā Putraskalnā. G. Bašķis atzīst, ka kalns ir diezgan sarežģīta strādāšanas vieta un gadījumā, ja talkā piedalīsies vairāk sieviešu, tad šoreiz, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, Putraskalnā nenotiks tik aktīva rosība.  Kā allaž valcēniešu un kaimiņpilsētas Valgas iedzīvotāju iecienītajā atpūtas vietā Zāģezerā rosīsies novada domes administrācijas un nodaļu darbinieki. Viņi tīrīs ūdenskrātuvi un apkārtnē vāks atpūtnieku atstāto drazu. Aktīvs darbs plānots arī brīvdabas estrādē. Šogad to par savu galveno talkošanas vietu izvēlējušies jaunieši, kas aktīvi darbojas Valkas jauniešu domē. Tas ir apsveicami, jo šogad estrādē plānoti vairāki vērienīgi pasākumi, tostarp Valkas un Valgas pilsētas svētku pasākumi, kas notiks jūnija sākumā. Līdz sezonas atklāšanai jāpagūst izdarīt daudz darba. G. Bašķis sola, ka talcinieki tiks cienāti ar pīrādziņiem un kvasu.

Iespēja izmantot EKO laukuma sniegtos pakalpojumus 

Šajā laikā, kad daudzviet Latvijā notiek pavasara sakopšanas darbi ne tikai laukā, bet arī mājokļos, pagrabos un bēniņos, iedzīvotājiem ir nepieciešamība kaut kur likt nederīgās sadzīves lietas un citus atkritumus. “Ziemeļlatvija” interesējās, vai šogad, kā tas bijis pirms vairākiem gadiem, Valkā, stāvlaukumā pie mākslas skolas, būs pieejams lielgabarīta atkritumu konteiners. Kā paskaidroja G. Bašķis, diemžēl šādas iespējas nebūs, bet viņš iesaka nodot atkritumus EKO laukumā “Austrās”. Vietējā atkritumu apsaimniekotāja SIA “ZAAO” interneta vietnē pieejamā informācija liecina, ka EKO laukuma darba laiks no otrdienas līdz piektdienai noteikts no pulksten 9 līdz 13 un no pulksten 14 līdz 19. Savukārt sestdienās - no pulksten 9 līdz 13. Brīvs – pirmdienās un svētdienās. Šajā EKO laukumā bez maksas var nodot pudeļu stiklu, papīru, kartonu, polietilēnu (plastmasas piena pudeles, logu šķidruma kanniņas, sadzīves un ķīmijas iepakojumu), PET dzērienu pudeles, metālu, nolietotu sadzīves elektrotehniku, krāsu bundžas, luminiscentās spuldzes, baterijas un akumulatorus, riepas, eļļas filtrus, motoreļļas, smēreļļas un koka paletes. 

Pavasarī iedzīvotājiem ir nepieciešamība sadedzināt pērnās lapas un koka zarus. Piemēram, Valmieras pašvaldība saviem iedzīvotājiem nodrošinājusi iespēju bez maksas sašķeldot nozāģētos zarus un krūmus. “Ziemeļlatvija” interesējās, vai arī novada dome, iedvesmojoties no kaimiņnovada pozitīvās pieredzes, piedāvās šādu iespēju. G. Bašķis atklāj, ka pašvaldības rīcībā ir šķeldošanas iekārta un gadījumā, ja kādam ir tāda nepieciešamība, aicināts informēt viņu un atrisināt jautājumu.

Kas attiecas uz lapu dedzināšanu, šogad novada dome īpaši nav noteikusi laiku, kad to var darīt. Savukārt Smiltenes novada dome ir pieņēmusi lēmumu, ka pilsētas teritorijā lapas var dedzināt no 15. līdz 24. aprīlim. Par šo vietējās pašvaldības atļauju priecājas visi tie, kuriem nav kur likt lapas, bet neapmierināti ir cilvēki, kuri slimo ar alerģiskām kaitēm.

 G. Bašķis uzskata, ka šis jautājums ir pārskatāms, jo nereti kaimiņam pret kaimiņu ir iebildumi par dedzināšanu pavasaros un rudeņos, jo šīs darbības piesārņo gaisu un traucē elpošanu. Pašvaldības amatpersona aicina iedzīvotājus būs citam pret citu saprotošiem un gadījumā, ja mājas pagalmā tiek dedzinātas lapas, ugunskurā nemest plastmasu, kas deg ar kodīgiem melniem dūmiem un rada lielu piesārņojumu. “Ziemeļlatvija” interesējās, vai sestdien, kurinot ugunskuru un dedzinot lapas, pašvaldības policija uz karstām pēdām neieradīsies notikumu vietā un nesastādīs administratīvā pārkāpuma protokolu. G. Bašķis sola, ka tā nebūs, brīdinot, ka lapas un zari jādedzina piesardzīgi vietā, kur uguns neapdraud ēkas.


UZZIŅAI


2016. gada talkošanas vietas Valkas novadā
Valkas pilsētā: teritorija pie Varžupītes – gan pie stadiona, gan pie Cimzes kapiem, Zāģezera teritorija, brīvdabas estrāde, Putraskalns un teritorija pie vecās dzelzceļa stacijas


Valkas pagastā: saieta nama “Lugažu muiža” teritorija, Stoķu kapi


Vijciema pagastā: pagasta teritorijas, ceļmalas un Rožlapu šķūņa apkārtne 


Kārķu pagastā: Cepšu ezera krasts, atpūtas zona un peldvieta


Ērģemes pagastā: Turnā – vietējais parks, Omuļos – bibliotēkas ēkas apkārtne, Ērģemē – baznīcas un pilsdrupu teritorija


Zvārtavas pagastā: – Otrā pasaules kara brāļu kapi un to apkārtne, kā arī ikviens pagasta iedzīvotājs aicināts sakopt savas māja pagalmu un tuvākās ceļmalas

Komentāri 2

bezugunsnavdumu

Viena liela, smirdīga psrs atrauga esot šīs talkas. Kur saiet psrs upuriem, kuri labpratīgi tteicās no īpašumiem laukos, vai arī to nekad nebija, jo bija mūžīgi Jurģi. Saiet lai atcerēties ar sifilisu slima baļķnesēju un turpināt viņa darbu. Kartīgam latvietim ir darba pilnas rokas savos īpašumos, nevis sakopt aiz urlām.

Ierosinu lielo talku pārnest uz 9. maiju. Vismaz urlas tiks pieliktas pie darba un nevarēs svinēt dzerstiņsvētkus.

pirms 3 gadiem, 2016.04.23 13:58

bezugunsnavdumu

pat kruķus atrada. kāds padzerot avotiņa ūdeni, lidzīgi ka redbull, pacelās spārnos.

pirms 3 gadiem, 2016.04.24 23:26

Valka