Arvien vairāk cilvēku sūdzas par Blaumaņa ielas slikto stāvokli 4

Iegriežoties Blaumaņa ielā no Tālavas ielas, uz mirkli jūtos kā smilšu vētrā tuksnesī. Garām brauc ceļu būvniecības firmas "Binders" jaudīgie agregāti, lai turpinātu rakt ūdensvadu, un visu apkārtni ietin putekļu mākonī.

Putekļi gan ir tikai viena bēda, kas nomāc iedzīvotājus minētajā ielā. Otra problēma ir bedres. Izbraukt Blaumaņa un Parka ielu devos pēc vairāku cilvēku iebildēm portālā ziemellatvija.lv.

 

Iesaka ielu biežāk laistītSūdzības ir apvienotas ar interesi par Blaumaņa ielas nākotni. Ir zināms, ka ūdensvadam tranšeju būvnieki raks pa Blaumaņa ielu līdz pagriezienam ar Līvu ielu, tālāk vads tiks vilkts uz augšu pa Līvu ielu. Maijā, tiekoties ar iedzīvotājiem Valkas kultūras namā, novada domes vadība solīja, ka tajos posmos, kur būs ievilkts ūdensvads, pēc darbu pabeigšanas ielu segumu noasfaltēs, taču nekas netika teikts par remontu citos posmos.

"Vai mums ar to būs jāsamierinās, ka Blaumaņa ielas viena daļa tā arī paliks bedrēm klāta un grims putekļos, arī mēs pēc darba vēlamies mierīgi pa gludu un tīru ielu atgriezties mājās," rakstīts kādā komentārā. Līdzīgas ir arī citas iebildes. Vēl cilvēki sūdzas, ka ielā nav sakārtota drenu sistēma, kritiskas piezīmes veltītas ceļu remontētājiem. Bedres gan ik pa laikam tiek aizpildītas, bet darbs nav kvalitatīvs un drīz vien brauktuve atkal ir izdangāta.

Bedru Blaumaņa ielā tiešām netrūkst. Ceļu uzturētāji gan ir izlikuši ātruma ierobežojuma zīmes, kas atļauj pa ielu pārvietoties vien ar 30 kilometriem stundā, bet pats remonts kavējas.

Līdzās ielai mazdārziņā satiktais Māris Belzons rāda uz kārtējā traktora saceltajiem putekļiem un saka: "Nu man vairs nekas nav jāstāsta. Pats redzat, kas notiek. Putekļu daudz. Šad tad jau brauktuvi domes dienesti nolaista, bet tik karstā laikā kā pašreiz to vajadzētu biežāk darīt."

Viņš atzīst, ka vismaz šogad tie iedzīvotāji. kas dzīvo Blaumaņa ielā tuvāk krustojumam ar Tālavas ielu, ūdeni no krāna nesagaidīs. Tātad diezin vai arī jaunu asfaltu varēs sagaidīt. "Dzirdēju, ka, iespējams, ūdensvadu te ievilks nākamgad, bet skaidri nezinu," atzīstas pensionārs. Pēc viņa teiktā, tagad, kad pa ielu pārvietojas daudz smagās tehnikas, brauktuves remontētāji šad tad parādoties, bet iepriekš nekas neesot darīts.

Darbs plānots tā ātrākai pabeigšanaiSavukārt Lauktehnikas rajonā dzīvojošie uzskata, ka par viņiem, veidojot tranzītielu, vismazāk padomāts. Nu vairs uz savām mājām normāli nevar aizkļūt ne pa Varoņu, ne Tālavas ielu. Būvniecības dēļ satiksme pa Tālavas ielu kļuvusi ievērojami intensīvāka, bet, nogriežoties no tās uz Lauktehniku, vadītājam jāliek lietā visa sava meistarība, lai izvairītos no avārijas situācijas.

Apkārtējie iedzīvotāji gan piebilst, ka tagad vēl sitruāciju var saukt par puslīdz normālu, bet lietavu laikā te ir elle gan šoferiem, gan gājējiem.

To, ka pārvietošanās kļuvusi grūtāka, atzīst arī netālu no tranzītielas dzīvojošais autovadītājs Oļģerts Pedraudzis. "Ērti nav, bet es tomēr vados pēc principa, ja vēlamies, lai kļūtu labāk, tad kādu laiku jāpaciešas. Kvalitatīvs un moderns apvedceļš būs ieguvums visai pilsētai. Varbūt nav izraudzīta pareizākā stratēģija, vienā pilsētas malā aiztaisot ciet vairākas ielas.

Lauktehnikas teritorijā ir uzņēmumi, tālāk ir Ceļu satiksmes drošības direkcija, tepat vēl Rūjienas šoseja, tā ka par satiksmes trūkumu nevar sūdzēties. Pašlaik mašīnas pa šo izbraukšanai atvēlēto posmu kursē nepārtraukti. Man arī pagalms un māja ir pilna putekļiem. Pēc manām domām, tagad vispirms par katru cenu jācenšas izbūvēt un atvēlēt satiksmei posmu Varoņu ielā. Tad viss nokārtosies. Pašlaik ir ļoti neērti, bet, domāju, pacietīsimies, jo visu jau būvē, lai kļūtu labāk," saka O. Pedraudzis.

Valkas novada domes Attīstības un projektu daļas projektu vadītājs Eduards Ivļevs skaidro, ka šogad tiks īstenots ūdenssaimniecības attīstības projekta 2. kārtas 1. etaps, kas tiešām paredz ūdensvada ievilkšanu Blaumaņa ielā līdz pagriezienam uz Līvu ielu.

"Kas attiecas uz pārējo Blaumaņa ielas posmu, tad ūdensvadu tur šogad tikai projektēsim, tā ka darbi neapstāsies, bet turpināsies, un nākotnē ūdensvads aizsniegsies tālāk. Par Blaumaņa ielas asfaltēšanu, sākot no Līvu ielas līdz Tālavas ielai, jautājums vēl ir diskutabls. Šajā posmā vēl ir saglabājušies vecā asfalta fragmenti, bet Eiropas Savienības fondi, kas finansē darbus, paredz tikai seguma rekonstruēšanu.

Es Satiksmes ministrijā centīšos noskaidrot, vai rekonstruēšanas nosacījumiem atbilst arī brauktuve, kur kādreiz bijis asfalts. Ja ministrijā iebildumu nebūs, tad plānosim asfaltēšanu arī tālāk. Remonts vairākās ielās sākts vienlaikus tādēļ, lai iespējami ātrāk ielas būtu sakārtotas. Ja mēs remontu plānotu tikai pa vienai ielai pēc kārtas, tad darbi ievilktos pāris gadu garumā," saka E. Ivļevs.

Komentāri 4

111

kā ar Puškina ielu Poruka ielu Merķeļa ielu tur jau sen nav bijis asfalts

pirms 9 gadiem, 2011.06.06 19:45

XBB

Ta ari nekas skaidri nav pateikts. Ja jau udensvadu un jaunu asfalta segumu liks augsa pa Livu ielu, tad gan viss ir skaidrs!!!!!!!!!! NO COMMENT!!!!!!!!!!!! BRAVO!!!!!! BRAVO!!!!!!

pirms 9 gadiem, 2011.06.06 19:53

222

Nu ar Ivļeva apgriezieniem remontdarbi tiešām var ieilgt uz vairākiem gadiem.

pirms 9 gadiem, 2011.06.06 23:08

Bez vārdiem

Cik saprotu, tad jaunu asfalta segumu liks līdz Livu ielai, bet tur taču bija puslīdz normāls asfalts , katrā gadijumā bedres bija mazākas. Tad sanāk tā, pārējiem visu laiku būs jādzīvo putekļu mākoņos???? Kaut kā nelogiski sanāk Ivļeva kungs!!!!?????

pirms 9 gadiem, 2011.06.07 09:12

Valka