Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atceras janvāra barikāžu dalībniekus

Daudzviet Latvijā 20. janvārī, iedegās atmiņu ugunskuri, arī Kārķos pie vietējās skolas. Pie tā pulcējās cilvēki, kuri pirms 19 gadiem devās uz Rīgu sargāt stratēģiski nozīmīgus valsts objektus.

 

Atceres pasākuma rīkotāja Kārķu pamatskolas vēstures skolotāja Ilze Pētersone stāsta, ka pagastā ir apzināti 98 barikāžu dalībnieki. 2007. gada maijā viņiem Barikāžu muzejā pasniedza 1991. gada janvāra barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi. Toreizējā muzeja direktore Elga Podniece atzinusi, ka muzejā vēl nekad nav bijusi ieradusies tik skaitliski liela grupa, kura piedalījusies šajos vēsturiskajos notikumos.

Pēc atmiņu stāstiem un neliela koncerta notika Valkas novada jaunsardzes instruktora Salvja Lozdas vadībā rīkotās militārās aktivitātes skolēnu komandām kopā ar vecākiem. Savukārt Valkas novadpētniecības muzejā šogad atceres pasākums nenotika. Muzeja speciāliste Ligita Drubiņa skaidro, ka pasākumu rīkos nākamgad, kad atzīmēsim janvāra barikāžu atceres 20. gadadienu.

Valka