Atceras komunistiskā genocīda upurus 1

Šodien, 14. jūnijā, pulksten 14.00 Valkas stacijā pie piemiņas akmens notiks Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienai veltīts atceres brīdis. Arī šogad, kā katru gadu, aicināti represijās cietušie, viņu tuvinieki un visi tie, kuriem tuva Latvijas vēsture un šī diena ir nozīmīga.

 

Pirms 68 gadiem - 1941. gada 14. jūnija rīts Latvijā uzausa sāpju un rūgtuma pilns. Tajā naktī bez iepriekšēja brīdinājuma, paskaidrojumiem un tiesas sprieduma gluži kā noziedznieki ap 15 tūkstošiem civiliedzīvotāju - pieaugušie, bērni un sirmgalvji, tika sadzīti 426 lopu vagonos un izsūtīti nezināmā tālumā uz Sibīriju un citām vietām.

 

 

"Tāpēc 14. jūnijs ir diena, kas nedrīkst pagaist no tautas atmiņas. Turklāt izsūtīja čaklākos un sabiedriski aktīvākos," stāsta Valkas pilsētas kultūras nama pasākumu organizatore Līga Pandalone.

 

Kopā ar iedzīvotājiem politiski represēto un komunistiskā terora upuru piemiņu, kā allaž, godinās arī Valkas domes, pagasta un rajona padomes pārstāvji.

 

Likums paredz, ka svētdien, 14. jūnijā, Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā, valsts karogs sēru noformējumā jāpaceļ pie visu iestāžu, uzņēmumu un organizāciju ēkām, kā arī dzīvojamām ēkām, tāpēc visām atbildīgajām personām to der atcerēties.

Komentāri 1

pārsteidzoši

Cilvēku pielāgotiesspējas ir neizmērojamas - apzinīgii komunisti izrādās ir daudzcietuši represētie.

pirms 12 gadiem, 2009.06.15 19:59

Valka