Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atceras svešumā bojā gājušos

Vakar pēcpusdienā Valkas pilsētas Lugažu dzelzceļa stacijā pie pieminekļa komunistiskā režīma upuru piemiņai pulcējās daudzi valcēnieši, lai atcerētos svešumā bojā gājušo piemiņu.

1949. gada 25. martā no Lugažu stacijas lopu vagonos uz Sibīriju aizveda 625 latviešu ģimenes. No mājām ar varu tika izrauti un svešumā aizvesti vairāk nekā 2000 cilvēku.

Ar to dienu baiso statistiku klātesošos iepazīstināja Valkas pilsētas kultūras nama pasākumu organizatore Mārīte Meļķe. Kopumā no Latvijas uz Sibīriju izsūtīja vairāk nekā 43 000 cilvēku. Viņu vidū bija daudzi sirmgalvji un bērni.

Piemiņas brīža dalībniekus uzrunāja arī Valkas novada domes priekšsēdētājs Kārlis Albergs. Viņš atgādināja, ka vienmēr jāatceras, par kādu cenu ir izcīnīta brīvība. Tam jābūt atskaites punktam, strādājot atjaunotās brīvvalsts attīstībai.

Pēc tam mītiņa dalībnieki pie pieminekļa nolika ziedus.

Valka