Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atgriežas no nometnes „Logs uz nākotni"

No starptautiskās nometnes „Logs uz nākotni", kas laikā no 19.līdz 25. jūlijam notika Igaunijā Pilvas pilsētā, mājās atgriezušies arī seši jaunieši no Latvijas un divi Valsts policijas Vidzemes reģiona Valkas iecirkņa inspektori, kas strādā Nepilngadīgo noziedzības novēršanas jomā.

Nometni, kurā piedalās jaunieši no Igaunijas un Lietuvas, Igaunijas policijas Launas prefektūras Prevencijas nodaļa organizē jau ceturto gadu un finansiāli to atbalsta fonds „Eiropas jaunatne". Šogad nometnē pirmo reizi piedalījās arī pārstāvji no Latvijas un Polijas. Nometnes dalībnieki ir vecumā no 13 līdz 17 gadiem, kas nāk no daudzbērnu, maznodrošinātām un sociālā riska ģimenēm. Tās mērķis ir iegūt jaunu pieredzi, iepazīties, iepazīt citu valstu kultūru, pārrunāt aktuālo policijas darbā un rast alternatīvas ikdienai, kas lielai daļai pusaudžu saistās ar nodarbēm, kas balansē uz likumpārkāpuma robežas.

Nometnē darbs organizēts tā, lai jaunieši gūtu jaunu pieredzi kopā sportojot, strādājot un atpūšoties. Jauniešos attīstīta sadarbības prasme, prasme uzstāties, aizstāvēt savu viedokli, mācīties strādāt komandā. Īpaši atmiņā palikuši Nacionālie vakari, kuru laikā katrai komandai jāgatavo kāds savas valsts nacionālais ēdiens, jāstāsta par savu valsti, citu valstu dalībniekiem jāmāca rotaļas un spēles. Nometnes laikā jaunieši devās ekskursijā uz Tallinu, kur piedalījās orientēšanās sacensībās pilsētā.

Policijas darbiniekiem, kas pavadīja jauniešus, šī bija lieliska iespēja ar kolēģiem pārrunāt jautājumus, kas aktuāli katrā valstī, uzzināt par kopējo un atšķirīgo valstu likumdošanā un dalīties pieredzē. Kā atzīst Valkas iecirkņa vecākā inspektore Ilze Ivane, lielākais ieguvums ir kontakti un iespēja citā vidē iepazīt jauniešus, tādējādi veicinot sapratni un savstarpēju uzticēšanos. Inspektori, kas strādā Vidzemē Nepilngadīgo noziedzības novēršanas jomā pauž pārliecību, ka iesāktais darbs noteikti jāturpina, jārod iespējas pārņemt pozitīvo pieredzi un līdzīgas nometnes rīkot arī Latvijā.

Valka