Atjaunos dzelzceļa maršrutu Rīga - Valga

Iespējams, ka pavasarī tiks atjaunots dzelzceļa maršruts Rīga - Valga. Valkas domes izpilddirektors Valdis Rogainis uzskata, ka tad būs īstenojusies vēl viena pašvaldības iecere.

 

 

V. Rogainis stāsta, ka dome jau labu laiku ir iestājusies par Rīgas - Valkas vilciena maršruta pagarināšanu līdz Valgai. "Ir bijušas vairākas tikšanās ar attiecīgās nozares pārstāvjiem, esam rakstījuši vēstuli Satiksmes ministrijai. Tās nostāja ir mums labvēlīga. Maršruta pagarināšanai piekritusi arī akciju sabiedrība "Pasažieri vilciens". Tagad tikai jāgaida galīgais lēmums un jānokārto nepieciešamā dokumentācija," saka V. Rogainis.

 

Ieguvēji būs pārvadātāji un pasažieriViņš uzskata, ka ieguvēji būs gan pasažieru pārvadātāji, gan iedzīvotāji. "Palielināsies pasažieru plūsma, operatīvāka kļūs pārvietošanās starp abām valstīm. Latvijas iedzīvotāji, aizbraucot uz Valgu, ērtāk varēs nokļūt uz citām Igaunijas pilsētām," saka V. Rogainis.Akciju sabiedrības "Pasažieru vilciens" valdes priekšsēdētāja Linda Baltiņa informē, ka vēl ir jāveic vairāki priekšdarbi, lai pagarinātu maršrutu līdz Valgai. Viņa gan atzīst, ka ir mobilizēti visi spēki, lai jauno maršrutu atklātu marta beigās vai aprīļa sākumā.

 

Jāsakārto nepieciešamā dokumentācijaLai pasažieru vilciens varētu iebraukt Igaunijā, akciju sabiedrībai ir jāsaņem drošības satiksmes licence, jāsaskaņo manevru darbi, jāizstrādā mašīnistu instrukcijas, atbilstoši Igaunijas likumiem jāveic civiltiesiskā apdrošināšana un jānoslēdz infrastruktūras lietošanas līgums.Pēdējo reizi vilciens no Rīgas līdz Valgai kursēja 2001. gadā.

Valka