Atklāj renovēto Valkas kultūras nama skatītāju zāli un foa

Šodien plkst.19 notiks Valkas kultūras nama renovētās skatītāju zāles un foajē atklāšana, uz kuru aicināts arī kultūras ministrs Ints Dālderis (TP), aģentūru LETA informēja Valkas domes preses sekretāre Inguna Medne.

 

Atklāšanas pasākumā viesus priecēs "Latvijas Zelta talantu" finālists Reinis Reķis, dziedātāja Ginta Ēķe, akordeonists Kaspars Gulbis un Ziemeļlatvijas kameransamblis. Savukārt ieeja kultūras nama renovētās zāles atklāšanas pasākumā, uz kuru aicināti visi pilsētas iedzīvotāji un viesi, būs par ziedojumiem, kuri tiks novirzīti 5.Starptautiskās pierobežas kultūras nedēļas pasākumiem jūlijā.

 

 

Valkas kultūras nama rekonstrukcija aizsākās 2007.gadā, kad SIA "Valkas būvnieks" nomainīja jumta segumu. Ēkas renovācijas 1.kārta, kurā ietilpa skatītāju zāles un foajē renovācija, aizsākās 2008.gada novembrī.

 

 

Saskaņā ar AS "Komunālprojekts" izstrādāto būvprojektu darbus veica SIA "Ekers" no Valmieras, telpu dizainu veidoja SIA "VV Projekts".

 

 

Darbi 2008.gadā tika veikti, izmantojot Valsts investīciju programmas finansējumu - 200 000 latu, bet domes līdzfinansējums 100 000 latu apmērā tika nodrošināts no novadu apvienošanās naudas.

 

 

Rekonstrukcijas darbu gaitā ir nomainītas bojātās sijas, veikti nepieciešamie siltināšanas darbi, no jauna ierīkota ugunsdzēsības un apziņošanas sistēma, nomainīta apkures sistēma, ierīkota moderna ventilācijas sistēma.

 

 

Skatītāju ērtībām un labākai redzamībai ir pilnībā rekonstruēts balkons. Līdz šim balkona otrajā un trešajā rindā sēdošie neredzēja skatuvi, tagad redzamība ir laba, sēžot jebkurā rindā. Sākotnējā izskatā ir restaurētas zāles durvis, un foajē ir izveidots tā, lai tur varētu izstādīt dažādas izstādes.

 

 

LETA jau ziņoja, ka Valkas dome plāno turpināt kultūras nama renovāciju, jo 27.aprīlī Valkas domes sēdē deputāti atbalstījuši ieceri līdz 11.maijam sagatavot un Valsts reģionālās attīstības aģentūrā iesniegt divu projektu pieteikumu mērķdotāciju saņemšanai sākto darbu turpināšanai un pabeigšanai - "Valkas pilsētas Kultūras nama renovācija un restaurācija" un "Latvijas Universitātes Valkas Starptautiskā studiju centra izveide", aģentūru LETA informēja Valkas domes preses sekretāre Inguna Medne.

 

 

Projekta "Valkas pilsētas Kultūras nama renovācija un restaurācija" trešajā kārtā 2010.gadā plānots remontēt administrācijas korpusa otro stāvu un pagrabstāvu, izbūvēt pilnīgu elektroapgādes sistēmu, veikt fasādes apdari un teritorijas labiekārtošanu.

 

Valka