Atzīmē Eiropas dienu

Šodien visā Latvijā atzīmēja Eiropas dienu. Valkas pilsētas bibliotēkā par godu šim notikumam ir atklāta izstāde, kurā apmeklētāji var iepazīties ar dažādiem materiāliem par Eiropas Savienību.

 

Bibliotēkas darbinieki datoros ir atvēruši arī mājas lapas, kurās apmeklētāji uzreiz var atrast interesējošu informāciju par Eiropas Savienību.

 

 

Bibliotēkas Eiropas Savienības informācijas punkta koordinatore Gunita Gendrjuka stāsta, ka minētajai dienai veltītie galvenie pasākumi notiks rīt 6. lielajā labdarības robežtirgū.

 

 

"Lugažu laukumā būs uzslieta telts, pie kuras būs Eiropas Savienības informācijas aģentūras pārstāvji. Viņi interesentiem dāvinās bukletus un citus materiālus, kā arī atbildēs uz iedzīvotāju jautājumiem," saka G. Gendrjuka.

 

 

Iestādes vadītāja Ginta Dubrovska stāsta, ka par dzīvi Eiropas Savienībā visvairāk interesējas skolēni. "Viņiem te iegūtā informācija noder skolā. Lai bērniem paplašinātu zināšanas par Eiropas Savienību, piedāvājam viņiem piedalīties spēlē, kurā jāatbild uz dažādiem jautājumiem par Savienības politiku, vēsturi , kultūru un ievērojamiem sabiedriskajiem darbiniekiem," saka G. Dubrovska.

 

G. Gendrjuka piebilst, ka nereti spēlē bērni tik ļoti ieinteresējas par dažādām jomām un notikumiem Eiropā, ka jāver vaļā enciklopēdijas un vārdnīcas, lai atrastu pareizo atbildi.Eiropas dienas pirmsākumi ir 1950. gada 9. maijā, kad Francijas ārlietu ministrs Robērs Šūmans Eiropas valstis aicināja ciešāk sadarboties. Pēc gada sešas valstis apvienoja tērauda ražošanu.

Valka