Autobusu var būt vēl mazāk

Iedzīvotājus un arī pasažieru pārvadātājus ir satraucis valdības lēmums samazināt valsts finansējumu par trim miljoniem latu pasažieru pārvadāšanai.

Valdība tā izdomājusi rīkoties, lai konsolidētu valsts budžetu un tā turpinātu pildīt Starptautisko aizdevēju noteikumus.

"Tās vispār ir šausmas. Jau tagad mums ir noņemts viens reiss. Man ļoti bieži iznāk braukt ar autobusu "Valka - Rūjiena" no Vēveriem uz Valku. Biļete uz vienu pusi maksā latu. Jau tagad braucu mīnusos, jo tik daudz dienā nenopelnu, cik nobraucu. Ja biļete kļūs vēl dārgāka, tad nezinu, kā būs," saka kārķēniete Inese Pētersone.

SIA "VTU Valmiera" Pasažieru pārvadājumu daļas priekšnieka vietniece Anda Liepiņa atzīst, ka situācija ir ļoti nopietna. "Pašlaik neviens autobusu maršruts nav rentabls. Daļa izdevumu tiek segta no valsts dotācijas. Ja līdzekļus vēl samazinās, tad izvēles variantu daudz nepaliek - vai nu jārīko kāda kopīga akcija ar citiem pasažieru pārvadātājiem, jāpaaugstina biļešu cena vai jāslēdz kāds maršruts. Tas viss jau ir darīts.

Uz dažu pagastu centriem autobuss kursē tikai divas reizes nedēļā. Ja palielinās biļetes cenu, pasažieru kļūs vēl mazāk un tad arī maršrutu vajadzēs slēgt. Mums iesaka iegādāties mazākus autobusus. Diemžēl arī šajā virzienā viss ir izdarīts un uzņēmumam vairāk naudas nav," saka A. Liepiņa.

Vakar "VTU Valmiera" Pasažieru pārvadājumu daļas priekšnieks Ēriks Bujans aizbrauca Rīgā piedalīties Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācijas sanāksmē, kurā uzņēmumu pārstāvji apsprieda turpmāko rīcību. Masu medijos jau izskanēja ziņa, ka ir iespējams pasažieru pārvadātāju streiks. Vēl ir priekšlikums nākotnē neizmantot autoostu pakalpojumus.

Valka