Baloni ceļos pāri robežām

Rīt pulksten 15.00 pie Latvijas - Igaunijas robežas gaisā palaidīs 99 baltus balonus ar zīmītēm. Šajā akcijā piedalīsies 40 dažādu Eiropas Savienību valstu skolas, tostarp arī Valkas ģimnāzija.

 

Akcijas pirmsākumi ir stāsts par kādu 10 gadus vecu zēnu Žilu, kurš dzīvo Francijas ciematā. Kādu rītu viņš atrada košu balonu, kurā bija zīmīte angļu valodā, tās saturu iztulkoja zēna māsa.

 

Vēstuli bija sūtījis kāds angļu skolēns no Notingemas. Vēstulē bija aicinājums saņēmējam atbildēt uz norādīto adresi, ko viņš arī izdarīja. Pēc tam Žils ar lielu nepacietību gaidīja atbildi un beidzot viņš to arī saņēma.

 

Toties angļu zēns bija ļoti pārsteigts, ka viņa balons ir aizlidojis līdz Francijai, bet pārējie acīmredzot nebija pārlidojuši jūru. Šis piedzīvojums Žilam bija stimuls uzlabot valodas zināšanas un ceļot.

Akcijas ietvaros katras skolas skolēni gaisā palaidīs 99 balonus, bet kopā debesīs uzlidos ap trīs tūkstoši balonu. Balons ir kā simbols, kas var nodibināt kontaktus starp tautām, cilvēkiem un jauniešiem.

Valka