Bārs Valkas centrā 12

Valkā ir diezgan pierasta aina šur tur uz soliņiem sēdoši un alkoholiskos dzērienus dzeroši klaidoņi. Nereti tie pat nav tā saucamie bomži, bet vienkārši dzērāji, kuri par pudeli atdod pēdējo santīmu.

 

Īpaši iecienīta vieta stipro dzērienu cienītājiem ir pagalmā pie centra katlumājas otrpus namam Raiņa ielā 12.a.

 

 

Pēdējā laikā gan šajā improvizētajā bomžu bārā aliņu un lēto vīnu sūcējus redz mazāk, jo pagalmu rūpīgāk sākusi uzraudzīt policija, bet tas, ka viņi tomēr ik pa laikam tur parādās, apliecina atstātā atribūtika - tukšās alus pudeles.

 

Cilvēkiem, kuri šajā pagalmā nāk žaut izmazgāto veļu, tas, protams, nav patīkami. Turklāt nekāds ētiskais skats tas nav arī bērniem, kuri turpat netālu bieži šūpojas uz šūpolēm.

 

 

Par iedzīvotāju attieksmi var spriest arī pēc daudzajiem komentāriem "Ziemeļlatvijas" portālā zem rubrikas "Forums" apakšvirsraksta "Bārs Valkas centrā". Pirmdien jau bija 51 komentārs. Cilvēki sūdzas, ka dzērāju lamas, rupjos vārdus dzird bērni, savukārt pieaugušajiem neesot patīkami gar to vietu staigāt.

 

 

Daži pat iesaka dzerošos klaidoņus no viņu izveidotā bāra aiz atkritumu konteineriem izdauzīt, citi nodarbināt sabiedriskajos darbos, ja jau nav naudas, ar ko sodu nomaksāt par dzeršanu sabiedriskā vietā.

 

Valkas domes pašvaldības policiste Diāna Medvedska apstiprina, ka pilsētā sabiedriskās vietās ir aizliegts lietot alkoholiskos dzērienus.

 

 

"To vietu zinu. Esmu tur bijusi. Sodīt gan iespējams tikai tad, ja viņi atrodas reibumā pie vaļējas pudeles. Ja šie cilvēki nav piedzērušies, tad mierīgi var pateikt, ka to pudeli tur atraduši un nav dzēruši. Viņi arī ir gudri. Dome gan nevienu iesniegumu par dzeršanu minētajā vietā nav saņēmusi. Pašvaldības policija ir tiesīga sodīt arī par klaigāšanu, skaļu svilpšanu un bļaustīšanos sabiedriskās vietās, bet bomži jau lielākoties uzvedas klusi. Grūti ar viņiem kaut ko iesākt. Policija viņus var aizvest uz atskurbtuvi, paturēt, līdz iereibušie atgūstas, bet pēc tam jau viņi savus netikumus turpina," saka D. Medvedska.

 

Valkas rajona Policijas pārvaldes Kārtības policijas priekšnieks Sergejs Majors stāsta, ka policijas darbinieki šo vietu sākuši pastiprināti kontrolēt jau pēc pirmajiem komentāriem "Ziemeļlatvijas" portālā. Klusāk esot palicis.

 

 

"Kārtības uzraudzīšana pilsētā ir gan mūsu, gan pašvaldības policijas kompetencē. Šad tad jau klaidoņi tur tāpat vien sēž, bet tas nav aizliegts. Bieži vien cilvēki redz, ka tur dzer, izsauc mūs, bet, kad ierodamies, vainīgie jau ir projām. Nu nevaram pie katras vietas uz visu dienu pielikt policistu. Varu teikt, ka minētais pagalms ir iekļauts mūsu reidu maršrutā," saka S. Majors.

Komentāri 12

Jānis

Zudusī paaudze. Tik vien iespējat kā viņus represēt - patriekt, lai neredzētu. Lielākās pilsētās tas ir izdarīts un tālāk... Problēmas sakne jau paliek. Un nezinu kādēļ, bet man šķiet, ka bezpajumtnieku, dzērāju, narkomānu Latvijā paliek aizvien vairāk. Tādu cilvēku, kuri vairs neredz jēgu dzīvei šajā valstī, tādu, kuri ir zaudējuši cerību. Tādus nepatīk redzēt, viņi riebjas un ir pretīgi. Tik pat pretīgi cik tukls pārticis mietpilsonis, kura dzīve sastāv no TV pārraidēm, ceļa darbs - mājas, un ēdiena uzņemšanas un izvadīšanas. Tikai šis tuklais tīrais, nebūdams ne ar ko labāks, lamā vazaņķi un rāda uz viņu ar pirkstu. Sakiet kurš te ir riebīgāks.

pirms 12 gadiem, 2008.07.29 09:58

Pilsētnieks

Nu kas traucē piemērot APK 167. un 171. pantu. Policijai tikai atrunas. Ja ir tam cilēkam pudele rokās un ir pustukša tad nav viņa atrasta, bet ja ir atrasta tat policists var atņemt lai atdotu īpašniekam. Un nedomāju ka tiem keksiem būs liela vēlēšanās šķirties no puspolša. Pāris reizes atņems un netusēsies tur vairāk, jo zinās ka tur var pazaudēt šmigu.

pirms 12 gadiem, 2008.07.29 10:35

Pilsētnieks

Nu mazliet oponēšu Jānim.

Kurā valstiskā un politiskā iekārtā nav mietpilsoņu?
(Manuprāt tie bija un būs...)

Kas ir labāk – pārticis mietpilsonis (nodokļu maksātājs) vai izsalcis un ierobežots brīvā izvēlē cīnītājs par ideāliem?

Kas ir redzamāks – atsevišķu indivīdu degradācija vai sabiedrības kopumā? Un ko pamana pirmo?

pirms 12 gadiem, 2008.07.29 10:47

skolnieks

Centrā vajag aizvākt visus blokus aiz atkritumu konteineru sētas,lai paliek tīrs laukums.Bieži jaunieši apsaukā to bomzīti par p------u,bet blakus mazi bērneļi klausās.

pirms 12 gadiem, 2008.07.29 13:54

xxx

arī Smiltenē tādi skaistuļi slīpē baznīcas laukuma bruģi un soliņus no agra rīta līdz vakaram, viņiem ar laikam sadalīts viss pa maiņām:)))))))))

pirms 12 gadiem, 2008.07.29 20:59

Skats no malas

Nekas jau nemainās, turpat viņš ir no rīta, turpat vakarā...
Skats ir "brīnišķīgs":jaunas misenes, nolietojušās bērnu šūpoles, kuras nevar atļauties nokrāsot un salabot, Visapkārt skaidas un ..."bāra saimnieks ar viesiem".Nekas cits neatliek šo pagalmu bērniem kā spēlēt blakus tur bumbu un skatīties uz šo visu, viss saglabājies no padomju laikiem, sarūsējis...bāra saimnieks parādījies un novecojis viņa vaigs...

pirms 12 gadiem, 2008.07.31 21:51

Prahtweeders

Nu saprotu tevi Jānīt.Priekšnieks maksā minimālo(vai varbūt lasi ogas),neiznāk pat lētajam polšam un jaunām zeķubiksēm sievai.Tikai ar ko tad mēs darba cilvēki kam ir tas grēks regulāri mazgāties esam noziegušies pret jums kašķainajiem?Varbūt tev kads neļauj dzert un vaļāties kur gribi?Saproti,naivais,lai labi ēstu un vakaros sēdētu pie platekrāna televizora pa dienu ir jāstrādā un jāstrādā pa īstam.Kamēr tu sapņo kā atkal kraut tev netīkamus tautiešus svešzemju lopu vagonos, mēs,tie tavi mieta pilsoņi,uzturam šo valsti pie dzīvības.Un nav mana vaina ka tu un krietna daļa Valkas iedzīvotāju prot tikai vaidēt par grūtiem laikiem un bēg no smaga darba kā suns no rungas.Starp citu,pie manām durvīm kādu laiku diezgan bieži ubagojās kāds vietējais bomzis.Un zini kāpēc es to salašņu patriecu.Jo mana maize šim nebija laba diezgan,tas krancis gribēja tikai kvalitatīvus gaļas produktus un cigaretes.Ja tev tik ļoti patīk pabiras,tava darīšana,tikai neapvaino godīgus cilvēkus par nevēlēšanos ostīt atejas caurumu.

pirms 12 gadiem, 2008.08.02 15:29

ciba

Varbūt a.g. Zilbera kungs tomēr pats beigs sūkt aliņu pa pilsētas bāriem. Pēc tam tāds pats sēžas pie stūres. Es ceru, ka šajā jomā poliči pastrādās, tad varbūt vairs nenāks Z prātā rakstīt visādas muļķības. Varbūt Z kādreiz var pasēdēt pagalmā ar diktafonu un ierakstīt, ko tie mīļbērniņi saka tam pašam bomzītim. Vai varbūt viņam tomēr arī ir tiesības būt neaizskartam. Jeb tas pie mums ir pierasts. BOMZIS - tātad var apsaukāt, bet ja viņš kādam kautko pasaka, tad lūk bērni tiek apsaukāti, bomzis ir sliktais, bet bērniņš ir labais. Lūk tev tēma par ko uzrakstīt a.g. Z kungs!!!

pirms 12 gadiem, 2008.08.03 14:48

autors

Labi gan, ka kaut ko jaunu uzzināju, bez cibas kunga man tas pat prātā nebūtu ienācis

pirms 12 gadiem, 2008.08.05 15:14

Valka