Baumo par uzlauzto Tēraudskolas ieeju 1

"Ziemeļlatvija" no vairākām amatpersonām dzirdēja minējumus, ka it kā Valkas centrā esošajai Tēraudskolai uzlauzta aizmugurējā ieeja, kas no iekļūšanas ēkā norobežota ar metāla stieņiem.

 

 

"Ziemeļlatvija" pārliecinājās, ka minējumi nav patiesi, un visas ieejas un pirmā stāva logi joprojām ir noslēgti. Jau vairākkārt esam rakstījuši, ka pēc Valkas pamatskolas 8. klases skolnieka Artūra Klota kritiena pamestajā ēkā no sešu metru augstuma, pilsētas dome pastiprināti pievērsās sava īpašuma apsaimniekošanai. Kā zināms, jau šogad objektā sāksies pirmie rekonstrukcijas darbi Starptautiskā studiju centra izveidē. Šim mērķim dome saņēmusi valsts investīcijas 100 tūkstošu latu apjomā.

 

 

Nesniedz informācijuSazinoties ar Valkas domes Nekustamo īpašumu apsaimniekošanas nodaļas vadītāju Ivo Meļķi, viņš pastāstīja, ka nodaļas darbinieki vismaz divas reizes nedēļā apseko objektu, lai pārliecinātos, ka visas ieejas un logi ir noslēgti. Diemžēl detalizētāku informāciju amatpersona atteicās sniegt, piebilstot, ka to var iegūt pie domes preses sekretāres Ingunas Mednes. Diemžēl "Ziemeļlatvijai" šodien neizdevās sazināties ar I. Medni, jo viņa piedalījās ikmēneša domes sēdē.

 

Uzrauga ari citus pamestus objektusPie Tēraudskolas izdevās satikties ar Nekustamo īpašumu apsaimniekošanas nodaļas darbu vadītāju Valentīnu Gavriloviču, kura arī bija ieradusies objektā, lai pārliecinātos, ka viss ir kārtībā. Viņa pārbaudīja padomju armijas atstāto pazemes bunkuru trīs ieejas, kuras arī ir noslēgtas. Apskatot bunkuru ieejas, skatam pavērās nepievilcīga aina, kas liecina, ka te arī ir iecienīta jauniešu pulcēšanās vieta. Visur mētājās saulespuķu sēklu čaumalas, alus un vieglo alkoholisko kokteiļu skārdenes, kā arī izsmēķu kaudzes.

 

Tēraudskolas teritorijā esošajām aptuveni 30 kanalizācijas akām ir uzlikti vāki, bet bedres aizbērtas ar zemi. Pēc traģiskā nelaimes gadījuma dome pievērsusi uzmanību arī pamestajai un izdemolētajai ēkai Domes bulvārī, tā saucamajai "pensionāru paradīzei". Iepriekšējais Valkas domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis bija iecerējis pamestajā namā izveidot mājokļus pensionāriem. Tur arī tikšot uzstādītas zīmes ar brīdinājumu - dzīvībai bīstams.

Komentāri 1

I.K.

Patiesie zinātāji teic, ka Ziemeļlatvijas ēkai pie Tēraudskolas tiks piestiprinātas informācijas plāksnes ar norādi "Bīstami!", "Netraucēt smēķēt!", "Vārdam brīvību!"

pirms 13 gadiem, 2008.04.01 19:19

Valka