Bedres Valkas ielās kaitina autovadītājus 4

"Kā tuvojas pavasaris, tā atkal jācīnās ar bedrēm. Kad tas vienreiz beigsies? Vai avīze negrib to noskaidrot?" ar tādiem vārdiem pēdējās dienās ne viens vien autovadītājs ir vērsies pie redakcijas darbiniekiem.

Par bedrēs salauztu automašīnu

var saņemt kompensāciju

 

 

"Ziemeļlatvija", apbraukājot pilsētu, pārliecinājās, ka bedru ielās tiešām netrūkst. Dažas ir sevišķi lielas, kā, piemēram, Latgales un Semināra ielas krustojumā, arī pie policijas pārvaldes un Ausekļa un Rūjienas ielas krustojumā.

 

 

Pēc palīdzības vēršas autoservisāTo, ka dažu pilsētas ielu sliktās kvalitātes dēļ savus spēkratus ir sabojājuši vairāki vadītāji, apliecina arī autoservisa firmas SIA "Gija" valdes priekšsēdētājs Andris Morozs. "Pats kā autovadītājs bieži braucu pa pilsētu un dažās vietās ielu stāvoklis uzdzen šausmas. Pēdējās nedēļas laikā servisā pēc palīdzības vērsušies vairāki autovadītāji. Lielākoties visām bedrēs bojātām mašīnām jāliek jaunas riepas," saka A. Morozs.Valkas domes izpilddirektors Valdis Rogainis skaidro, ka šogad ielu uzturēšanai ir īpaši nelabvēlīgi laika apstākļi. "Zeme ir mīksta un izmirkusi, turklāt vecais asfalta segums nav domāts tādai slodzei, kādu rada pašreizējā satiksme, tādēļ arī asfalts ielūst. Katrā ziņā mēs situācijai sekojam līdzi un tiklīdz laiks atļaus, bedres aizpildīsim," apliecina V. Rogainis.

 

 

No izdevumiem var paglābt KASKO polise"Ziemeļlatvija" noskaidroja, ka ceļu uzturētāju vainas dēļ cietušajiem autovadītājiem ir iespēja saņemt kompensāciju, lai salabotu automašīnu. Īpaši viegli vajadzīgās formalitātes nokārtot, ja ir KASKO apdrošināšana. Ar šīs firmas polisi jādodas uz aģentūru, kur veikta transportlīdzekļa obligātā civiltiesiskā apdrošināšana, un tās darbinieki nokārtos pārējo, lai par remontu vadītājam nebūtu jāmaksā. To "Ziemeļlatvijai" izstāstīja apdrošināšanas aģentūru "Balta" un "Ergo" Valkas rajona pārstāvniecību darbinieki. Savukārt apdrošināšanas aģentūrai "BTA" pērn bija speciāls apdrošināšanas veids "KASKO bedre", kas paredzēja kompensācijas izmaksu tieši par brauktuvju bedru radītajiem bojājumiem. "Šogad šī apdrošināšanas veida gan vairs nav, bet tiem klientiem, kuriem ir pērn izdotās mūsu polises, šo iespēju var izmantot līdz tās termiņa beigām," saka BTA Smiltenes filiāles vadītāja Ilze Ķuzule. Tiem, kuriem KASKO polises nav, samaksu par zaudējumiem atgūt ir sarežģītāk. "Ergo" Smiltenes biroja vadītāja Mārīte Saldūksne stāsta, ka bez KASKO apdrošināšanas firma palīdz tikai saviem klientiem. "Tad mēs vēršamies ar klienta prasību pie vainīgajiem ceļa uzturētājiem, bet tas ir sarežģīts process un prasa daudz pacietības," saka M. Saldūksne.

Komentāri 4

blakus sēdētāja

It kā bedru aizpildīšana būtu uz ilgu laiku.
Un nav īsti skaidrs arī kāpēc ļauj rakt pilsētas ielas, kurās nesen uzliets jauns asfalts.
Neizdarība, ja nevar sakārtot zem ceļa esošās komunikācijas laicīgi, lai pāris gadus arī asfalts būtu labā stāvoklī.

pirms 13 gadiem, 2008.02.26 11:42

dusmīgais

un ka tad ar smiltenes ielam! nav tadas ielas kur var normali izbraukt.
KUR PALIEK LIELAIS CEļU NODOKLIS?

pirms 13 gadiem, 2008.02.26 18:28

Valkā uz Blaumaņielas SUPERĪGĀKAIS remonts tapis, sabērtas plikas šķembas bedrēs... Gājēji, uzmanieties, no braucošo auto riteņiem var dabūt ar akmeni... Tas pats attiecas uz pretimbraucošo auto stikliem. Ehh, CEĻU REMONTS!!!

pirms 13 gadiem, 2008.02.29 11:20

no Valkas

Domes bulvāru iela ir katostrofālā stāvoklī.darat tach kaut ko.ko tas dod ka 2 stradnieki ar smiltim aizber un pec 20 minutem brauc prom.pilniigs sviests.

pirms 13 gadiem, 2008.03.03 21:33

Valka