Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bērnudārzs “Pasaciņa” darbu atsāks augustā

Pašlaik pilnā sparā notiek bērnudārza "Pasaciņa" telpu renovācija. Iestādes darbinieki ir ļoti priecīgi, jo 2011. gada maijā aprit 30 gadu jubileja, kopš bērnudārzs sāka darboties.

"Pasaciņā" katru gadu sakārto telpas kādai grupai. Pērn bērnudārzs tika pie skaistas ārpuses. Šī remonta laikā paredzēts sakārtot zāli, garo koridoru un sporta zāli. Vadītāja Laila Ozoliņa arī cer strādāt izremontētā kabinetā. Pašlaik remonta laikā viņa "Pasaciņā" ir vienīgā darbiniece un pieņem vecāku pieteikumus bērnudārzam. Pārējie izmanto atvaļinājumu.

Darbus izpilda SIA "Valkas būvnieks", un tos vada Pēteris Gudrinieks. "Esmu priecīga, ka brigāde ir liela un savu darbu veic godprātīgi," atzīst L. Ozoliņa. Viņa cer, ka celtnieki izpildīs norunu - pabeigt darbu līdz 1. augustam. Pašlaik gan par to esot šaubas. Garais koridors un zāle ir nozīmīga, jo bērni uz ēdamtelpu tiek tikai caur tiem. Ja celtnieki nepaspēs visu izremontēt, tad vienīgais ceļš mazuļiem būs apkārt ēkai pa ārpusi. Un tā trīs reizes dienā. Labos laika apstākļos tas nav nekas īpašs, taču, ja stipri līst, tad ir sarežģīti. Uz bērnudārza izmantošanu augustā pašlaik ir pieteikušies 70 bērni, tas ir, trīs grupas.

Pavisam bērnudārzā strādā deviņas grupas. Piecas no tām ir renovētas, ir sakārtota kanalizācija un apkure. Savu kārtu gaida vēl četras grupas. Tad ēkas sakārtošanu varēs uzskatīt par pabeigtu.Bērnudārza vadība ir sasparojusies darbam teritorijas sakārtošanai. Protams, atkal jāraksta projekts un jācer, ka to atbalstīs.

Visa iestādei piederošā teritorija pašlaik nav izmantota, taču iecerētajā projektā būs paredzēts izmantot visu zemi. Vajadzības aizvien palielinās. Pie bērnudārza pašlaik ir sporta laukums. Vadītājai ir iecere to pārcelt uz neizmantoto teritoriju, lai mazie un lielie bērni cits citu netraucētu. Ja mazais iet pa celiņu, bet lielais pa to pašu brauc ar velosipēdu, avārija dažkārt ir neizbēgama.

Liela sāpe ir Friča Roziņa iela, kas savieno bērnudārzu ar Ausekļa ielu. Tai nav ietves, tāpēc bērnu drošība ir apdraudēta. Lietus laikā iela pārplūst. "Koncepcijas šajā dzīvē plūst un mainās, tāpēc ceru, ka kādreiz tiksim arī pie normālas ielas," smaida L. Ozoliņa.

Cenu aptaujas konkursā uzvarētājs piedāvāja izpildīt darbus par mazāku summu nekā bija atvēlēts. Kā "Ziemeļlatviju" informēja projektu vadītāja Ance Empele, ir iesniegtas iespējamās izmaiņas projektā.

Projekta tāme ir 37 880 latu, no kuriem pašvaldības daļa ir 12 procenti, no valsts budžeta - trīs procenti, bet pārējie 85 ir Eiropas Savienības līdzekļi. Ir cerība, ka par ietaupīto naudu varēs uzstādīt zibensnovedēju, kas ēkai ir ļoti nepieciešams.

Valka