Brīvprātīgie ugunsdzēsēji ir gatavi steigties palīgā

Ir sākusies labības kulšanas sezona, kurā gadās arī pa kādai ugunsnelaimei. Degoši labības un rugāju lauki ir tikpat bīstami kā kūlas ugunsgrēki, jo tajos var ciest un iet bojā cilvēki, kā arī liesmas var pārmesties uz automašīnām un ēkām. Lai novērstu šādu ugunsgrēku izcelšanos, ir svarīgi ievērot piesardzību.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Sandra Vējiņa informē, ka trešdien pulksten 15.03 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Kārķu pagastu, kur dega labības rugāji. Ugunsgrēks tika likvidēts pirms VUGD ierašanās. 

Šo ugunsgrēku likvidēja Kārķu pagasta brīvprātīgais ugunsdzēsības formējums. Kārķu un Ērģemes pagasta pārvalžu vadītājs un brīvprātīgais ugunsdzēsējs Pēteris Pētersons stāsta, ka trešdien pulksten 15.02 Kārķu ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz “Cēsinieku” labības laukiem. Komanda uz notikuma vietu izbrauca septiņu vīru sastāvā un tur ieradās piecu minūšu laikā. Uguns dzēšanas darbos bija iesaistījušies uz lauka strādājošie cilvēki. Viņi ar zariem uguni bija noslāpējuši. Savukārt vietējie ugunsdzēsēji glābēji veica gruzdošo vietu noslāpēšanu. Jau pulksten 15.20 ugunsgrēks bija likvidēts. Pulksten 15.33 notikuma vietā ieradās VUGD Rūjienas posteņa ugunsdzēsēji glābēji, bet 16.11 – Valsts Meža dienesta vīri.

 P. Pētersons uzskata, ka, saņemot izsaukumu, vietējie ugunsnelaimes vietā var nokļūt operatīvāk un pirms VUGD ierašanās, nepārtraukti sazinoties ar VUGD, jau paspēj veikt pirmos dzēšanas darbus. P. Pētersons uzskata, ka vietējai sabiedrībai ir jāsniedz informācija par brīvprātīgā ugunsdzēsības formējuma gaitām, jo, izdzirdot sirēnas, cilvēki ir satraukušies un steidz iegūt informāciju par notiekošo. P. Pētersons ir gandarīts, ka pagasta brīvprātīgo ugunsdzēsēju rindas ir papildinājis gados jaunais un fiziski spēcīgais Raitis Burkevics, kurš kopā ar ģimeni no Anglijas pārcēlies uz dzīvi Kārķu pagasta Vēveros. Pašlaik kārķēnieši apzinīgi un regulāri trenējas, lai godam piedalītos ugunsdzēsēju sacensībās. Tās notiks augustā Rencēnos.

“Zinot, ka pagastā uz vietas ir ugunsdzēsības formējums, vietējie jūtas drošāk, jo nepieciešamības gadījumā viņiem steigsies palīgā,” uzskata pagasta vadītājs.

Šajā dienā notikusi vēl viena ugunsnelaime. S. Vējiņa informē, ka trešdien pulksten 11.26 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu Valkā uz Zemgales ielu, kur dega sausā zāle 100 kvadrātmetru platībā. Pulksten 11.39 ugunsgrēks tika likvidēts.

Valka