Būt par karsējmeiteni ir dzīvesstils 3

No 6. līdz 12. augustam Vijciemā norisinājās atvērtie karsējmeiteņu treniņi. To laikā interesentēm bez maksas bija iespējams apmeklēt zumbas un jogas nodarbības, skatuves make up un Ladylike dance meistarklases, apgūt RTU Cheer karsēju trikus, iegūt jaunus draugus un saprast, vai būt par karsēju ir pareizais lēmums. 

No šīs nedēļas ar jaunu sparu un neierasti kuplā skaitā, atsākušies basketbola kluba “Valka/Valga” karsējmeiteņu treniņi bērnu un jauniešu centra “Mice” telpās. “Tas ir organizētās atklāto treniņu nedēļas nopelns,” atzīst trenere Alise Matuka. Teju visas meitenes (divas no Smiltenes), kuras atnāca uz atklātajiem treniņiem, pēc to apmeklēšanas pievienojās komandai. Šie treniņi ļāva meitenēm ne tikai pārvarēt kūtrumu, bailes un nepārliecību par savām vēlmēm, bet arī paplašināt zināšanu loku, kas iedvesmoja turpināt nometnē iepazīto karsējmeiteņu dzīvi. Alise cer, ka visas šī gada treniņu nedēļā nerealizētās idejas (vieslektori, nodarbības u.c.) izdosies īstenot nākamajā gadā.  

Vasaras sezonā meitenes treniņos tiekas divas reizes nedēļā, bet tā kā Alise vada arī zumbas nodarbības, atsākoties treniņu sezonai iekštelpās, no septembra treniņi būs reizi nedēļā. “Tomēr,” piebilst trenere Alise, “ja nepieciešami papildu treniņi, tad tiksimies nedēļas nogalēs.” Par to, kāds būs uzstāšanās grafiks līdz gada beigām, meitenes uzzina jau septembrī, tā ka karsējmeiteņu “darbu” iespējams savienot ar citām interesēm un hobijiem.  

BK “Valka/Valga” karsējmeiteņu deju grupa pastāv jau vairāk kā divus gadus. Visu šo laiku tās vadītāja un trenere ir Alise Matuka, kura pati gadu ir bijusi karsējmeitene Valmierā, bet pēc lēmuma kļūt par zumbas treneri un pēc Valkas novada domes priekšsēdētāja Venta Armanda Kraukļa uzaicinājuma viņa piekrita kļūt par BK “Valka/Valga” karsējmeiteņu kuratori un iedvesmotāju. Alise vēlas meitenēm iemācīt ne tikai uzstāties skatītāju priekšā ar akrobātiskiem deju uzvedumiem, bet arī sapratni par kustēšanās un sporta nozīmi ikdienā, to, kā tas padara mūsu ikdienu kvalitatīvāku un optimistiskāku. 

Kaut gan meitenes jau sākušas gatavoties jaunajai basketbola sezonai, tiek uzņemtas jaunas dalībnieces, bet no septembra plānots atvērt junioru grupu, kurā aicinātas pieteikties meitenes vecumā no 7 līdz 12 gadiem.

Pieteikties BK “Valka/Valga” karsējmeiteņu treniņiem iespējams pie treneres Alises Matukas sociālajos tīklos vai pa tālruni 28628406.

Komentāri 3

bezugunsnavdumu

Lieka laika terēšana. Labāk padziļināti apgūt valodas un matemātiku.

pirms 2 gadiem, 2018.08.22 22:04

anonima.persona

biedrība!tu esi tik gudrs...
pa to laiku ,ko tu pavadi te bezjēdzīgus komentārus rakstot,būtu iemācījies teikumu salikt!

pirms 2 gadiem, 2018.08.23 08:38

bezugunsnavdumu

a priekškam, ja Alga lielāka par jebkuru Valkas amatpersonu, bet pienākuma deldēt krēslu 8 stundas nav.

pirms 2 gadiem, 2018.08.25 00:03

Valka