Ceļam uz Zāģezeru aizlāpa draudīgās bedres, bet ietvi šogad neremontēs 2

Aizvadītajā nedēļā “Ziemeļlatvija” uzklausīja vairāku satrauktu iedzīvotāju stāstīto par draudīgajām bedrēm uz Varoņu ielas. Šo ceļu ne tikai ar automašīnām, bet arī velosipēdiem mēro daudzi cilvēki, tostarp bērni, kas šajā karstajā laikā vēlas veldzēties un atpūsties Zāģezera krastā.

Regulāri šo ceļu no mājām uz pilsētu un atpakaļ mēro Iveta Markova. Viņa stāsta, ka ceļa posmā, sākot no Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) līdz pat ezeram izveidojušās neskaitāmas bedres ar asām malām. Turklāt atļautais braukšanas ātrums ir 70 kilometri stundā, kas, autovadītājas ieskatā, ir daudz par āru, jo var radīt avārijas situācijas. Viņa rosina uzstādīt ātruma ierobežojuma zīmi un autotransportam ļaut pārvietoties ar ātrumu 50 kilometri stundā. Šur tur ielas malās ir vērojami arī izskalojumi. Ne labākā stāvoklī ir blakus ielai esošais gājēju celiņš, kuru bieži izmanto velosipēdisti, tostarp ģimenes ar bērniem. I. Markova par esošo situāciju bija informējusi arī pašvaldības izpilddirektoru Aināru Zāberu. 

Vakar “Ziemeļlatvija” sazinājās ar A. Zāberu. Viņš informē, ka aizvadītās nedēļas nogalē remontdarbus uzsāka ceļu būvfirma SIA “Ribetons ceļi”. Šī kompānija uzvarēja projekta iepirkumu konkursā “Bedrīšu, ielu remonts ar emulsiju un šķembām’’. A. Zābers uzskata, ka sadarbība ar šo kompāniju izvērtusies par itin veiksmīgu, jo tā Valkas ielās strādās jau otro gadu. A. Zābers atzīst, ka Varoņu ielas ietve arī ir katastrofālā stāvoklī, bet šogad naudas līdzekļu trūkuma dēļ ietve netiks labota. Turklāt, lai autobraucēji ievērotu īpašu piesardzību Varoņu ielas posmā no CSDD līdz Zāģ­ezeram sliktā ceļa stāvokļa dēļ, ir ierobežots atļautais braukšanas ātrums līdz 50 kilometriem stundā.

Lai ietaupītu novada pašvaldības budžeta līdzekļus, šogad Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļa pašu spēkiem un resursiem veica vairāku ielu, tostarp zemes ceļa uz dārzkopības kooperatīvu “Alieši”, pretputekļu ceļu apstrādi ar kalcija hlorīdu. Kalcija hlorīds ir gan hidroskopisks, gan šķīstošs. Šīs saistītās īpašības nodrošina gan atmosfēras mitruma absorbēšanu, gan grantī esošā mitruma piesaistīšanu, tāpēc ir ideāli piemērots putekļu piesaistei uz grants ceļiem. 

A. Zābers atgādina, ka aizvadītajā vasarā iedzīvotāji vērsās pie TV raidījuma “Bez Tabu” veidotājiem un sūkstījās par putekļaino ceļu uz “Aliešiem”. A. Zābers norāda, ka pērn pašvaldība bija noslēgusi līgumu par šo darbu veikšanu ar Valsts akciju sabiedrību “Latvijas autoceļu uzturētājs”, kas uzvarēja iepirkumu konkursā. Taču pārējie pretendenti, kuri piedalījās šajā iepirkumā, bet zaudēja, apsūdzēja šo lēmumu, tāpēc visi plānotie darbi iekavējās. Šogad, lai izbēgtu no šādas negatīvās pieredzes un arī, kas nav mazsvarīgi, naudas taupīšanas nolūkos, pašvaldība pati saviem spēkiem veic šos darbus.

Komentāri 2

bezugunsnavdumu

Sasparojas uz vasaras beigām. Saimnieki. Ceru līdz oktobrim atjaunos arī gājēju līnijas.

Valkā psrs saimniekošana sit augstu vilni. Viss ķeksim, nevis sabiedrībai.

Valgā jau aprīlī bedru nebija un vasaras gaitā labiekārto jaunas.

pirms 19 dienām, 2021.07.16 09:52

bezugunsnavdumu

Interesanti, kad redakcijaā atnāks pateicīgie Vakas autobraucēji, slavinot krauki, ka atbasta pat 30 kmst 70 kmst vietā, aizbidinoties, ka lēnak brauksi tālak tiksi.

Sētnieki, kuriem naudu nevajag, tikai pateikt paldies par zupas bļodu - jau bija.

pirms 18 dienām, 2021.07.17 11:36

Valka