Četri jumti Valkā netecēs 1

Nevar remontēt kāpņu telpas, ja nav sakārtotas citas komunikācijasŠovasar vairākās pilsētas domes apsaimniekotajās mājās notiek ievērojami remonti. Par to, kādi darbi kur notiek lemj mājas iedzīvotāji un tas atkarīgs arī no uzkrāto līdzekļu daudzuma.

 

Daudzi valcēnieši būs ievērojuši uzslietās sastatnes pie Stendera ielas 2. nama. Nezinātājam varētu šķist, ka paredzams restaurēt fasādi un nomainīt logus, taču patiesība ir cita - tiek mainīts ēkas jumts un sastatnes.

 

 

Kā izskaidroja domes Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas nodaļas vadītājs Ivo Meļķis, nepieciešamas darba drošības dēļ un celtniecības materiālu transportēšanai turp un atpakaļ. Celtnieku rīcībā nav gana augsta pacēlāja.

 

Pie šā nama uz soliņa sēdošās pensionāres "Ziemeļlatvijai" sacīja, ka šajā ēkā dzīvojot jau 40 gadu un ir gandarītas, ka jumtu beidzot nomainīs. Tiesa, viņas nedzīvojot piektajā stāvā, kur itin bieži stiprāku lietusgāžu laikā ūdens pa televīzijas antenu stiprinājumu vietām samērcē arī dzīvokļu griestus.

 

 

Turpmāk tā nebūs. Vēl pensionāres vēlas remontu kāpņu telpā, kur lielu skādi nodarot pusaudži, izurbjot caurumus pat dzīvokļu durvīs. Tas pašlaik tāds moderns vaļasprieks.Jumts un ieejas ir saremontētas ēkai Ausekļa ielā 50.

 

 

"Mūsu mājai ļoti tecēja jumts. Beidzot viss ir kārtībā," priecājas mājas iedzīvotājs Ādolfs Bondars un slavē visus puišus, kuri piedalījās remontdarbos. Mājas iedzīvotāji esot draudzīgi un ir vienisprātis par kopīgi pieņemto lēmumu par remonta nepieciešamību

 

Šogad nodaļa ir plānojusi atjaunot jumtus četrām mājām. Divām mājām - Ausekļa ielā 50 un Domes bulvārī 1 - tas jau ir izdarīts. Pašlaik jumta segumus un konstrukcijas maina Merķeļa ielā 13a un jau minētajā Stendera ielas namā. Tur atjaunojas arī karnīzes un netekūdeņu un ventilācijas sistēmu. Tā ir liela māja, turklāt liela daļa materiālu bija nopirkti jau pirms diviem gadiem. Bija variants, ka šīs mājas jumta renovācija uzticama kādai būvfirmai, taču tas izmaksātu divas reizes dārgāk, nekā darot pašu spēkiem.

 

 

Šogad vairākām mājām - Ausekļa 26, Rīgas 5, Rīgas 16, Tālavas 7, Merķeļa 13a - paredzēts nomainīt kāpņu telpu logus. Tie jau ir pasūtīti un pāris nedēļu laikā logus atvedīs uz Valku. Daudzām mājām remontēs ieejas mezglus, tātad mainīs arī durvis. To darīs Ausekļa ielā 8, Rīgas ielā 5, Tālavas 7, Semināra 4, Merķeļa 13a, Ausekļa 26, Tālavas 19 un, iespējams, vēl dažām.

 

Vairākām pilsētas mājām ir veikti energoaudits. Pamatojoties uz to un iedzīvotāju vēlmēm notiek šie remonti. I. Meļķis piebilst, ka pilsētā bēdīgā stāvoklī ir vēl četras vai piecas mājas, taču tām vēl nav uzkrāts gana daudz līdzekļu, lai veiktu lielākus remontdarbus. Tāda ir, piemēram, Rīgas 6b, kur jāmaina gan jumts, gan lietus notekūdens un ventilācijas caurules. Ir prognozes, ka nākamgad šiem darbiem nauda būs uzkrāta.

 

Sasaucot mājas iedzīvotāju sapulci, parasti lielākā daļa uzstāj, ka vispirms remontējama kāpņu telpa. "Protams, vizuāli tas ir tīkamāk, taču, ja pārējās komunikācijas ir bēdīgā stāvoklī, tad nav prāta darbs visu darīt ačgārnā secībā," skaidro nodaļas vadītājs.

 

 

Viņš neizslēdz iespēju, ka atsevišķām mājām turpmāk varētu remontēt arī kāpņu telpas.Nekustamo īpašumu apsaimniekošanas nodaļa plāno rudenī atkal organizēt iedzīvotāju sapulces un lemt, kādi remondarbi nepieciešami. Paralēli tiek remontētas arī biroju ēkas Rīgas ielā 22 un 24.

Komentāri 1

kaija

Jauki gan! Tikai nezin kāpēc pilnīgi nekas netiek darīts Raiņa 14. Vai mēs nemaksājam apsaimniekošanas naudu? Mūsu mājai arī jumts tek.

pirms 12 gadiem, 2008.07.07 09:06

Valka