Cilvēki Robežtirgu gaida

Lai noskaidrotu iedzīvotāju viedokli par šogad plānoto Lielo labdarības Robežtirgu – to rīkot vai tomēr pārcelt uz nākamo gadu –, Valkas novada Tūrisma un informācijas birojs rīkoja aptauju.

Novada Tūrisma un informācijas biroja (TIB) vadītāja Signe Lorence informē, ka aptaujā kopā saņemti 200 cilvēku viedokļi. Aktīvākie bijuši valcēnieši – 67% no visiem sava viedokļa paudējiem. Savu nostāju pauduši arī 18,5 procenti novada iedzīvotāju. Savukārt 14,5 procenti bijuši citu pašvaldību iedzīvotāji. Tas liecina, ka Lielais labdarības Robežtirgus ir populārs un cilvēku atzinību guvis notikums ne tikai dvīņu pilsētās Valkā un Valgā, bet arī tuvākā un tālākā apkārtnē.

Aptaujas rezultāti atklāja, ka lielākā daļa (97,5 procenti) kaut vienu reizi ir apmeklējuši Robežtirgu iepriekš, galvenokārt kā pircēji. Savu viedokli aptaujā izteica arī pārdevēji (9,5 procenti) un apmeklētāji, kuri tirgu izmanto, lai izbaudītu piedāvātās izklaides iespējas aktīvajā atpūtas zonā.

Vairāk nekā puse aptaujāto (73 procenti) apmeklētu Lielo labdarības Robežtirgu arī tad, ja tam būtu iespēja notikt maijā, 10 procenti to neapmeklētu, bet 17 procenti vēl šaubās.

Gandrīz tieši tikpat aptaujāto (74,5 procenti) būtu gatavi Robežtirgū piedalīties arī tad, ja tomēr to nāktos pārcelt uz rudeni. Kā vispiemērotāko mēnesi aptaujātie min septembri. 

“Jautājot cilvēku viedokļus, ierosinājumus vai iebildumus, galvenokārt saņēmām uzmundrinošus vārdus lēmuma pieņemšanai un organizēšanas procesam. Cilvēki ļoti labprāt to apmeklētu jau visiem ierastajā laikā – maijā, taču visi ir par drošību, veselību un labāku epidemioloģisko situāciju valstī, tāpēc ir gatavi būt elastīgi un svinēt svētkus arī kādā no citiem gada mēnešiem,” atklāj S. Lorence.

“Ziemeļlatvija” jau rakstīja, ka šobrīd norit sagatavošanās darbi, kopīgas Valkas un Valgas pašvaldību speciālistu sanāksmes un viedokļu apmaiņas, lai pēc iespējas drošāk un ērtāk sarīkotu Lielo labdarības Robežtirgu. Novada TIB strādā pie tirgotāju vietu iezīmēšanas, jo pirmo reizi šis vērienīgais tirgus notiks jaunajā Valkas un Valgas centrā.  Precīzāka informācija vēl sekos.  

Valka