Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Daļa bezdarbnieku tiesības vēlas tikai savām vajadzībām 16

Šonedēļ 12 Nodarbinātības valsts aģentūras Valkas filiālē reģistrētie bezdarbnieki pēc septiņu nedēļu mācībām Valkas autoskolā SIA "Ar Bruno" kārtoja skolas eksāmenu, lai pēc tam savas zināšanas un prasmes parādītu valsts pārbaudījumos un iegūtu B kategorijas vadītāja apliecību.

SIA "Ar Bruno" valdes priekšsēdētājs Oļģerts Pedraudzis stāsta, ka pēc šīs grupas par valsts budžeta līdzekļiem apmācīs vēl tikpat daudz bezdarbnieku un tad Nodarbinātības valsts aģentūra iepirkuma konkursu bezdarbnieku apmācībai B kategorijas vadītāja apliecības iegūšanai vairs nerīkos.

Turpmāk bezdarbniekiem būs paredzēti kursi tikai kravas automašīnu un traktoru vadītāju apliecību iegūšanai. "Pēc manām domām, B kategorija no nākamā iepirkuma konkursa izņemta pēc Tautas kontroles secinājumiem, ka liela daļa šo iespēju izmanto, lai par valsts naudu iegūtu tiesības savām vajadzībām.

Bezdarbniekiem pašiem jāmaksā tikai par valsts eksāmenu kārtošanu. Daļēji tam var piekrist, jo no darba devējiem vairs nav īpaši liela pieprasījuma pēc vieglo un līdz 3,5 tonnām smagu mikroautobusu vadītājiem. Esam gatavi turpināt apmācīt nākamos traktoristus. Nesen šo nodarbību vadīšanai ieguvām licenci un mācības rīkosim Valkā, Strenčos un Palsmanē," saka O. Pedraudzis. Valdes priekšsēdētājs gan atzīst, ka dažkārt tiesības noder ne tikai šofera darba iegūšanai, bet arī nokļūšanai līdz darbavietai, ja strādāt piedāvā citās pilsētās.

Arī paši eksāmenu kārtotāji neslēpj, ka iegūtās tiesības lieti noderēs pašiem, bet darba sameklēšanā būšot lielākas iespējas. "Te mācos ne tik daudz darba dēļ, bet tādēļ, lai pati iegūtu tiesības. Ģimenei ir automašīna un arī es vēlos to vadīt. Protams, apliecība var noderēt arī darba atrašanai," apstiprina Lilita Andrejeva.

Savukārt Vēsma Paškēvica atklāj, ka autovadītājas apliecības iegūšana ir viens no viņas sapņiem, kuru viņa tagad būs piepildījusi. "Tiesības palīdzēs atrast arī darbu, jo vairākkārt darba piedāvājumos esmu lasījusi, ka vajadzīgi darbinieki ar B. kategorijas autovadītāja tiesībām," piebilst V. Paškēvica.

Nodarbinātības valsts aģentūras Valkas filiāles koordinējošā eksperte Linda Ščerbane informē, ka viena bezdarbnieka apmācība autoskolā valstij izmaksā vidēji 350 latu. "Pēc mūsu datiem, apmēram 10 cilvēku pēc kursiem ir ieguvuši darbu, kurā nepieciešama autovadītāja apliecība. Kādreiz nākamajam kursantam vajadzēja uzrādīt darba devēja apliecinājumu, ka viņš darba meklētāju pēc tiesību iegūšanas pieņems darbā. Tagad to vairs neprasa. Tomēr nevar teikt, ka visi, kas pēc mācībām nav atraduši darbu, nav arī to centušies sameklēt. Dažreiz pats darba devējs rīko konkursu vairākiem autovadītājiem un izvēlas labāko," skaidro L. Ščerbane.

Valkā nākamos autovadītājus B kategorijas tiesību iegūšanai apmāca arī autoskola "Tava skola", kurā gan kursi bezdarbniekiem nav notikuši. Skolas valdes loceklis Armands Taube stāsta, ka iepirkuma konkurss bezdarbnieku apmācīšanai noticis pirms mācību iestādes izveidošanās.

"Tie, kas piedalījās iepriekšējā konkursā, tagad turpina iesākto. Atklāti runājot, mācību organizēšana bezdarbniekiem ir diezgan sarežģīta lieta. Ir atšķirība, vai braukšanas prasmi mācās cilvēki, kuri paši par visu maksā un ir motivēti iegūt tiesības, vai darba meklētāji, kuri kursos ieradušies pēc nodarbinātības dienesta norīkojuma un bieži garlaikojas nodarbībās. Ne visiem braukšanu var iemācīt valsts apmaksātajās nodarbībās, bet, kad viņus uzaicina par savu naudu veikt papildu braucienus, viņi pazūd. Pēc manām domām, tā ir valsts naudas izšķērdēšana," secina A. Taube.

Jāatzīst, ka tiem strādājošiem, kuri saņem minimālo algu vai pat mazliet vairāk, ir sarežģītāk iegūt autovadītāja apliecību nekā bezdarbniekiem. Grūti 350 latus sakrāt no 180 latu algas.

Komentāri 16

žogu vāvere

Visam iepriekšminētajam var tikai piekrist. Tā nu tas ir. Kursos šauj "kartupeļus", braukšanā amizierējas ar instruktoru, beigās valsts nauda tu-tū un bezdarbniekam tiesību kā nav tā nav. Ne savām, ne manām vajadzībām :)

pirms 9 gadiem, 2010.07.30 13:38

C kategorija

Bezdarbniekos var iegut c kategoriju? Mani janvari eleganti pasutija, teicot, ka tikai no saraksta var, floristi, pavari, utt, un tikai grupaa.
Saiet man kur logika, ka pilsetaa uzreiz bus 10 c kategorijas soferu? Darbu iegus labi ja 3, un atkal pules vejaa?

Kur var iegut C? Tikai ne keksitim, bet ideali, uz visu paredzeto 1000ls izbraukt.
Traktoristi ari der, ja visas kategorijas uzreiz.


Tauts kontrole labak lai papeta ko maca un kaa, tados amatos ka floristi, pavari, utt.
Saraksta pieprasito arodu viens, divi, viss, bet visadu daru iesaceju kaudzem.
Es jau saprotu, macit mulkus pie datora ir letak, neka teret benzinu apmacot uz c kategoriju.

pirms 9 gadiem, 2010.07.31 15:16

zinatāja

Jautājums....kāda bezdarbniece ir Pškevica V.Strādāja arzemēs,atkal veikalā.Būs jāpainteresējas.....īstie bezdarbnieki lai pagaida,laimes meklētajai priekšroka.

pirms 9 gadiem, 2010.07.31 20:41

simonella

Ļoti patika Pedraudža kungs kā teorijas pasniedzējs. Instruktoru kontingents ne visai...Nervozi tādi. Jā, bet par visiem jau nevaru spriest, tikai par dažiem. Ir tāda tabula internetā, kurā visi instruktori ir iekļauti, tur par paskatīties procentus. Cik katram kursanti bijuši un cik no tiem dabūjuši tiesības.

to žogu vāvere Interesanti, kurš tur ir tāds ar kuru amizierēties gribētos? :) Ja nu vienīgi optimists Sašiņš.:)

pirms 9 gadiem, 2010.08.01 09:33

simonella

http://www.csdd.lv/?pageID=1162371838
Izpētiet savējos!

pirms 9 gadiem, 2010.08.01 09:55

Vēsma

Kas ir zinātāja, bailes teikt savu īsto vārdu. Ja tev gribās, ko noskaidrot atnāc, pateikšu, bet iemācies rakstīt pareizi uzvārdus. Raksti vien, papīrs pacieš visu......Ja tev skauž tad tā arī pasaki.....

pirms 9 gadiem, 2010.08.01 12:24

ha ha ha..

zinatāja.....un tu būtu tā īstā bezdarbniece?
Viegli jau spriest ja pati sēdi mājās un neko nedari,tikai kunksti ka naudas nav.....kā saka,par citiem vieglāk runāt nekā par sevi,pati būtu tajā lapā tad gan neko neteiktu,ne....

Un ko tad tev Vēsma acīs tik ļoti iekrita....?Slēpta greizsirdība moka...vai skaudība...?

pirms 9 gadiem, 2010.08.01 12:30

Ita

Par kādu C kategoriju te runājat? Rakstā minēts par B kategoriju.

pirms 9 gadiem, 2010.08.01 12:42

alla

Nevajadzēja rakstā pēdējo "gaudu" teikumu par strādājošiem, kuriem grūti sakrāt naudiņu autoskolai. Jā, ir grūti, bet tomēr viņš ir un paliek STRĀDĀJOŠAIS. Nevajag kārot pēc bezdarbnieka statusa, tas var pielavīties nemanot, ne saukt, ne gaidīts.

pirms 9 gadiem, 2010.08.01 13:15

ha ha ha

Piekriitu Allas teiktam......Neesmu veel nevienu redzeejusi,kas pats personiigi kaarotu peec shii statusa.....ja pienaak briidis,kad paliec bez darba tad neko nevar padariit un tas jaapienjem gribot negribot...
Tikai ja cilveeks censhas kaut cik dziivot,tad protams paraadiisies kaads/a "zanoza"kam noteikti kkas skaudiis....

pirms 9 gadiem, 2010.08.01 13:37

ganuzēns

kad viņus uzaicina par savu naudu veikt papildu braucienus, viņi pazūd.

.......................................

Nevis pazūd, bet iet pie cita instruktora, kurš spēj iemācīt braukšanu.

pirms 9 gadiem, 2010.08.01 15:04

to ganuzēns

To, kurš nopietni nolēmis dabūt tiesības, uzreiz var redzēt. Ir, kas tiešām atnāk nosēdēt 70 ls dēļ. Taču mazākums. Ja jāturpina braukšana par savu naudu, cilvēks 10 reizes apsvērs visus par un pret un iet pie instruktora, no kura būs jēga, nevis pa tukšo naudu sviedīs āra. Tad nu jāizdara secinājumi tiem instruktoriem, pie kuriem neņem braukšanu par naudu.

pirms 9 gadiem, 2010.08.01 15:40

Intars

"B kategorija no nākamā iepirkuma konkursa izņemta pēc Tautas kontroles secinājumiem, ka liela daļa šo iespēju izmanto, lai par valsts naudu iegūtu tiesības savām vajadzībām. "
***
Tautas kontrolei gan dīvains arguments, kam tad liek vadītāja apliecību ja ne sevis dēļ? Kamdēļ mācās, ceļ kvalifikāciju - Puškina un Ļermontova dēļ vai?! Protams, ka sev, kļūst mobilāks un fleksiblāks darbu piedāvājumos, tas jau nāk automātiski. Man grūti spriest, vai Tautas kontrole tiešām ir ko tik muļķīgu izģenerējusi vai kas ir "pazudis tulkojumā" līdz žurnālistam un rakstam.

pirms 9 gadiem, 2010.08.02 09:47

vienmēr būs i muļķāki ,i gudrāki .gudrākiem un izveicīgākiem dzīve krāaināka un interesantāka zināšanas dod neatkarību , bet duraks i Ā

pirms 7 gadiem, 2012.05.08 07:36

4.vidusskola

vienmēr būs i muļķāki ,i gudrāki .gudrākiem un izveicīgākiem dzīve krāsināka un interesantāka zināšanas dod neatkarību , bet duraks i ĀFRIKĀ BŪS DURAKS
PA LIELAM, VISIEM UZ TEVI IR UZSPĻAUT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
CIK PATS PRIĒKŠ SEVIS IZDARĪSI TIK I BŪS ! NECERI NE UZ VIENU . MAUC UZ PRIEKŠU !
Lai vārguļi noraustās !!!!!!!!!!!!!!! dzīve ir tikai viena !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pirms 7 gadiem, 2012.05.08 07:41

autoskola

Kvalitatīva A un B kategorijas vadītāju apmācība - Nodrošinam augstus kvalitātes standartus, sekojot katra klienta iemaņām.

pirms 2 gadiem, 2017.03.09 12:29

Valka