Daži tūristi robežu marķējumu pat nepamana un uzskata, Valka ir Valga 3

Valku ik gadu apmeklē arvien vairāk tūristu. Daudzi vēlas gūt baudījumu, bez kontroles šķērsojot robežu.

 

To, ka sākusies vasara un atvaļinājumu ceļojumu laiks, Valkas centrā apliecina kaut vai tas, ka pēcpusdienās stundu ilgāk stāv atvērtas Uzņēmējdarbības atbalsta un tūrisma informācijas centra durvis.

 

Iestādes vadītāja Ance Empele stāsta, ka darbalaiks pagarināts, jo palielinājies apmeklētāju skaits. "Šorīt bija ieradusies ceļotāju grupa no Vācijas. Viņi interesējās, ko var apskatīt Igaunijā. Vispār jūnijā esam sagaidījuši daudz ārzemnieku.

 

 

Pie mums pēc informācijas ir vērsušies angļi, Amerikas latvieši, itāļi, viena sieviete bija atbraukusi pat no Tālajiem Austrumiem, vairs īsti neatceros - vai no Korejas vai Japānas. Visvairāk mūsu pilsētu apmeklē igauņi," stāsta A. Empele.

 

Viņa piebilst, ka vislielākā interese ir par iespējām Valkā pārnakšņot un par satiksmi uz Rīgu. Dienā centru apmeklē apmēram 10 cilvēku. Liela daļa ieceļotāju pilsētā ierodas tikai caurbraucot, bet ir arī ekskursanti, kuri vēlas iepazīties ar abām robežpilsētām - Valku un Valgu. "Bieži mums zvana no tūrisma firmas "Skaisto skatu aģentūra" un piesaka ekskursijas uz Valku.

 

 

Tad mums jāsarunā gidi, jāinformē par sabiedriskās ēdināšanas iespējam. Tūristi nereti grib apskatīt visas skaistākās vietas Valkas rajonā. Lai sniegtu viņiem nepieciešamo informāciju, esam izveidojuši labu sadarbību ar Smiltenes un Strenču tūrisma informācijas centriem.

 

 

Tūrisma informatoru starpā esam sadalījuši teritorijas, par kurām attiecīgais darbinieks visvairāk zina. Piemēram, ja kāds interesējas par Launkalnes pagastu, mēs sazināmies ar to darbinieku Smiltenē, kurš sīki pārzina šo pagastu," stāsta A. Empele.

 

Viņa novērojusi, ka ekskursantu interese it dažāda. "Daži vēlas apskatīt vēsturiskus objektus, citi grib apmeklēt tikai baznīcas, bet vēl daži atbrauc ar mērķi pastaigāties pa abām robežpilsētām un iepazīt tās.

 

 

Pēc Latvijas pievienošanās Šengenas līgumam vairāki vēlas izjust baudījumu bez kontroles un citiem šķēršļiem pāriet valstu robežu. Ir bijuši pat kuriozi, kad tūristi nepamana robežu marķējumu. Reiz divi ieceļotāji atnāca no Igaunijas un Valkas centrā domāja, ka joprojām atrodas Valgā," atceras A. Empele.

 

Tūrisma informācijas centru Valku apmeklē arī daudzi mūsu rajona iedzīvotāji un interesējas par iespējām apskatīt tūrisma objektus Vidzemē. No citām rajona vietām atbraukušie nereti vēlas iepazīt Valkas skaistākās vietas. A. Empele nepiekrīt dažkārt dzirdētiem viedokļiem, ka Valkā nav īstu vietu, kas būtu apskates vērtas.

 

 

"Par to, ka pilsēta iebraucējus interesē un patīk, esmu pārliecinājusies, dzirdot savu studiju biedru viedokļus. Kad viņi atbrauc ciemos, parasti ar velosipēdiem apbraukājam pilsētu un tās apkārtni. Viņi redzēto vērtē atzinīgi, turklāt uzskata, ka Valka ir liela pilsēta," saka A. Empele.

 

Informācijas centrā iebraucēji var izmantot datoru, pārbaudot savu e-pastu un apskatīties citas interesējošas lietas. Turklāt tagad ir iespēja iegādāties arī suvenīrus - T kreklus ar Valkas un Valgas nosaukumiem un uzrakstiem igauņu un latviešu valodā.

 

A. Empele ir pārliecināta, ka šovasar ekskursantu būs vairāk nekā pērn, jo tūristu plūsma palielinās ik gadu. Pagājušajā gadā centrā reģistrējušies apmēram 1700 iebraucēju, bet aizpērn bija 1200.

Komentāri 3

Miza

Daži tūristi robežu marķējumu pat nepamana UZ uzskata, Valka ir Valga
ne par tēmu, bet virsrakstu gan :) Kļūdiņas, kļūdiņas :)

pirms 12 gadiem, 2008.06.13 18:27

džuse

VALKAS TIC STRĀDĀ LABĀKĀS MEITENES:))

CEPURI NOST !!!!!

pirms 12 gadiem, 2008.06.16 10:46

Valka