Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Decembrī izdos pirmo informatīvo laikrakstu “Darbs Valgā – Valkā”

2017.gada 27.novembrī, Valkas novada dome parakstīja līgumu ar SIA “Reģionu Mediji” par informatīvā laikraksta izdošanu un piegādi Valkas un Valgas pašvaldību iedzīvotājiem. Šodien, Valkas novada domē sanāca pirmā darba grupa, kurā Valkas un Valgas pašvaldību un abu pilsētu Nodarbinātības valsts aģentūru speciālisti tikās ar SIA “Reģionu Mediji” pārstāvi – laikraksta “Ziemeļlatvija” galveno redaktori Ingūnu Johansonu, lai pārrunātu sadarbību laikraksta izstrādē. Pasākuma dalībnieki vienojās par informatīvā laikraksta nosaukumu, kas būs “Darbs Valgā - Valkā” un par sadarbību informācijas sniegšanā laikraksta izstrādes gaitā. Laikraksts pēc satura un apjoma būs līdzvērtīgs par aktualitātēm Latvijas Republikas Valkas novadā un Igaunijas Republikas Valgas pašvaldībā, tas ir tajā tiks atspoguļota  informācija par nodarbinātības aktualitātēm, darba tirgu un vakancēm Valkas novadā un Valgas apriņķī.

 

Informatīvā laikraksta izdošana ir viena no INTERREG Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas 2014 – 2020 projekta “Pārrobežu darba tirgus integrācijas un nodarbinātības veicināšana”, identifikācijas Nr.Est – Lat40 (Promotion of Cross – Border Labour Market Integration and Employment (Valka – Valga mobility) aktivitātēm. Laikā no šī gada decembra līdz 2019.gada jūlijam laikraksts tiks izdots 8 reizes (1 reizi ceturksnī) un pirmais tā numurs nonāks pie Valkas un Valgas pašvaldību iedzīvotājiem jau šī gada decembra otrajā pusē. Vienāda satura un apjoma tas tiks izdots latviešu – krievu un igauņu – krievu valodās. Kopējā tirāža kas nonāks pie Valkas un Valgas pašvaldību iedzīvotājiem ir 15000 eksemplāri.

 

Laikraksta izdošana ir viena no projekta aktivitātēm, lai sasniegtu projekta mērķi, tas ir veicināt pārrobežu reģionu darba meklētāju un darba devēju pārliecību par viņu spēju atrast attiecīgi piemērotu darbu vai darbinieku, veicināt pārrobežu integrāciju darba tirgū un nodarbinātības iespējas, nodrošinot un uzlabojot labāku kvalitāti informācijas piekļuvei, pakalpojumiem, organizējot kopīgas nodarbinātības un apmācības, un attīstot konsultāciju pakalpojumus.

 

Projekta vadošais partneris ir Nodarbinātības valsts aģentūra. Valkas novada dome ir viens no četriem partneriem.

 

Projekta kopējās izmaksas aktivitātēm Valkas novadā ir EUR 93 119.98, tai skaitā ERAF finansējums  -  EUR 79152 vai 85 % no izmaksām aktivitātēm Valkas novadā, Valkas novada domes līdzfinansējums - 10% vai EUR 9312 un Valsts budžeta dotācija - 5% vai 4656 EUR.

Valka