Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Degradējošu būvju īpašniekiem būs jāmaksā lielāks zemes nodoklis 8

Valkas novada pašvaldība atgādina, ka tās būves, kas tiks klasificētas kā vidi degradējošas, sagruvušas vai cilvēka drošību apdraudošas, tiks apliktas ar nekustamā īpašuma nodokļa likmi 3% apmērā no zemes kadastrālās vērtības, uz kuras būve atrodas. Likme tiks piemērota, sākot ar nākamo mēnesi pēc būves klasificēšanas attiecīgajā kategorijā.


Ēkas pašvaldības administratīvajā teritorijā apseko un novērtē domes izveidota komisija. Degradējošu būvju īpašniekiem tiks izsūtīts brīdinājums, kurā tiks norādīts ēkas stāvoklis, kā arī izteikti priekšlikumi un noteikts termiņš (ne ilgāks par sešiem mēnešiem) būves un teritorijas savešanai pienācīgā kārtībā vai nojaukšanai.

 Pēc termiņa beigām tiks veikta atkārtota pārbaude, izvērtēšana un pieņemts lēmums par būves klasificēšanu.Ja būves īpašnieks, valdītājs vai lietotājs ir veicis nepieciešamos pasākumus un iesniegumā komisijai lūdzis lēmumu atcelt, objektam statusu var atcelt.Ar saistošajiem noteikumiem „Kārtība, kādā novērtē un ar nekustamā īpašuma nodokli apliek vidi degradējošas būves” var iepazīties Valkas novada mājas lapā www.valka.lv.Pašvaldības mērķis ir nodrošināt sakārtotu vidi, kas neapdraud cilvēku drošību. 

Dome cer, ka nesakopto būvju saimnieki sarosīsies un centīsies sakārtot savus īpašumus. Valkas novadā ir ļoti daudz pamestu, sagruvušu māju, fermu, garāžu un šķūņu. Dome aicina iedzīvotājus sakopt savus īpašumus laikus, lai nebūtu jāmaksā paaugstināts nekustamā īpašuma nodoklis.


Uzziņai:

Sagruvusi būve ir būve, kurai stihiskas nelaimes, avārijas (t.sk., ugunsgrēkā, plūdos u.c.) rezultātā vai īpašnieka, valdītāja vai lietotāja darbības vai bezdarbības dēļ ir daļēji vai pilnīgi sagrautas nesošās konstrukcijas un tā nav izmantojama un atjaunojama iepriekš paredzētajai funkcijai;Vidi degradējoša būve atbilst vismaz vienam no šiem kritērijiem:

-     būve divu mēnešu laikā nav fiziski norobežota vai kurai normatīvajos aktos noteiktā kārtībā gada laikā nav uzsākta atjaunošana, konservācija vai nojaukšana;

 -    īpašnieka, valdītāja vai lietotāja darbības vai bezdarbības dēļ savu sākotnējo izskatu zaudējusi būve, kura būtiski negatīvi ietekmē ainavu;

 -     būvniecības stadijā pamesta (ilgāk par gadu netiek veikti darbi vai nav atjaunota būvatļauja) būve, ja tai nav veikta konservācija un tā nav nodrošināta pret nepiederošu personu iekļūšanu. Cilvēku drošību apdraudoša būve atbilst vismaz vienam no šādiem kritērijiem:tai trūkst nosedzošu konstrukciju vai ir atklātas ailas;tajā ir nedrošas konstrukcijas, kas var nokrist, apgāzties vai iebrukt, tādējādi radot apdraudējumu cilvēku dzīvībai un veselībai.

Komentāri 8

Vietējā

Tad sākat paši ar sevi, uzliekat sev sodu par "Tēraudskolas" ēku un pamestajiem bunkuriem Ausekļa ielas malā, veco dzelzceļa stacijas ēku un daudzstāvenēm uz Blaumaņa ielas. Gadiem neko nedara pašvaldība no savas puses, jo redz, nav naudas. Domājat pamestās privātās ēkas nav sakoptas arī dēļ šī iemesla?

pirms 5 gadiem, 2014.03.24 19:12

ne kunksti

kadas idejas ka sakopt blaumana eku? apsist ar finieru visas? un kur par to maksas? veca dzelzcela eka esot iekonserveta pec ugunsgreku serijas.

pamestas privatekas sakopt ir erti, tur nav ko aizbildinaties ar naudas trukumu, pietiek izmest gruzus no pagalma.

piemeram maja krustojuma ar raina/zemgales, preti Iksela majai, ka to atlauj dome es nezinu, ista meslaine. butu vismaz likusi uzcelt augstu zogu lai neredzet visu svalku, kuru ipasnieks ar milestibu veido velkot no apkratnes kramus.

pirms 5 gadiem, 2014.03.25 11:21

kra

Vieteja, malacis labi pateici un nezin kapec dome daudziem tas nepatik-taisniba?1 Un cik vel mulkigu jautajumu tas kar kar pienems musu pilseta/ varbut vajadzetu sakt ar vinja veco sunu budu parbaudes sakt veikt?

pirms 5 gadiem, 2014.03.25 09:54

Teodors

Varbūt sākam ar citu punktu dienaskārtībā? Piemēram, radīt jaunas darba vietas ar ES līmeņam atbilstošām algām?

pirms 5 gadiem, 2014.03.25 10:19

Vietējā

Atradies asprātis, tās ēkas Blaumaņa ielā ir jānojauc. Neiet runa par privāto naudas trūkumu, bet bezkaunību no pašvaldības puses. Ir jāsakārto lietas vispirms pašiem un tad jāliek sodi. Privātie atdos pašvaldības īpašumā nesakoptos namus un tie paliks nesakopti, jo tie būs pašvaldības īpašums. Iet runa par idejas apsurdumu.

pirms 5 gadiem, 2014.03.25 11:40

nazis

Vispār nav pareizi nodokļu sistēmai piekarināt klāt vēl soda sistēmu. Nodoklis ir nodoklis, katra pilsoņa un īpašnieka pienākums ir to maksāt. Nesakoptajiem īpašumiem var piemērot sodu - ar īpašu lēmumu un noteiktu apjomu. Nodoklis nedrīkst būt vienlaicīgi arī sods. Tā mēs degradējam nodokļu sistēmu.

pirms 5 gadiem, 2014.03.25 11:53

doma

Kādu laiku atpakaļ bija labs komentārs par šo tēmu. Apmēram tā- ja pašvaldība grib sodīt savus pavalstniekus ,teiksim ne par ko,tad pavalstnieki var nodeklarēt savu dzīvesvietu draudzīgākā novadā , lai algas nodoklis nenonāk nedraudzīgajai pašvaldībai.

pirms 5 gadiem, 2014.03.25 12:03

Valka