Deju kolektīva “Aija” tautas deju kopa un modes deju grupa svin nozīmīgas jubilejas 1

Sestdien Valkas pilsētas kultūras nama pārpildītajā skatītāju zālē, skaļiem aplausiem skanot, ar divu stundu ilgu koncertu deju kolektīva "Aija" tautas deju kopa atzīmēja 30 gadu pastāvēšanas jubileju, bet modes deju grupa - desmito gadadienu.

Pirms 30 gadiem kolektīvs saucās Valkas rajona kultūras nama seno balles deju kolektīvs. To vadīja tagadējā Valkas - Lugažu evaņģēliski luteriskās draudzes priekšniece Anna Dreimane. Noskatoties koncertu, viņa tagadējai kolektīva vadītājai Aijai Sallu novēlēja izturību un turpināt saglabāt skatuviskās tautas dejas tradīcijas.Pēc 20 darbības gadiem līdztekus tautas deju dejotājiem sāka darboties modes deju grupa. A. Sallu skaidro, ka tās ideja bija pulcināt kopā tos dejotājgribētājus, kuriem grūtības sagādāja dejot straujo, skatuvisko tautas deju vai kuriem nebija deju partnera, bet ļoti gribējās dejot.

Vadītāja atceras, ka uz pirmo mēģinājumu atnākuši tik daudz cilvēku, ka tas sākotnēji nobiedējis viņu. Jāpiebilst, ka visas dejas kolektīvam izdomā A. Sallu. Viņa īpaši sumināja ilggadējos kolektīva dalībniekus - Andreju Mārtiņu Rāceni, kurš kolektīvā dejo no pašiem pirmsākumiem un tagad palicis vienīgais stiprā dzimuma pārstāvis un Zaigu Purni, kura paņēmusi pārtraukumu veselības dēļ.

Modes deju grupas dalībnieces pārsteidza ar saviem skaistajiem tērpiem. Dejotāja Ingrīda Vilne atklāj, ka tik skaisti sapucēties šodien var tikai uz skatuves, jo ikdienā jau neesot kur.

"Tērpu idejas rodas Aijai, bet pašas uzmeistarojam pārējās detaļas. Mana zaļā kleita tapusi no īsas kokteiļkleitas, kurai klāt piešūta zaļa auduma mala. Savukārt efektīgā cepure tapa no jau panēsātas salmenīcas, kuru pārvilku ar zaļu audumu," stāsta I. Vilne.

A. Sallu piebilst, ka rudenī modes deju grupa dosies uz Skotiju, lai piedalītos vietējā džeza festivālā.

Ja modes deju grupas dalībnieki skatuves tērpus darina paši, tad tautas deju kopai ar tiem ir lielas problēmas. Šī iemesla dēļ jubilāri kā ieejas biļeti uz koncertu lūdza ziedot, lai varētu iegādāties jaunus skatuves tērpus. Vakar vēl nebija zināms, cik daudz naudas ir saziedots, jo ziedojuma kasti atvērs novada komisijas klātbūtnē.

Lai sapnis īstenotos ātrāk, tautas deju kopa "Sudmaliņas" jubilāriem uzdāvināja baltu audumu, bet dziesmu draugu kopas "Nāburgi" dalībnieki savai dāvanai bija saziedojuši naudu un iegādājušies divus spogulīšus. Nāburdziete Mārīte Magone zina, ka pašdarbniekiem vienmēr pietrūkst spogulīšu. Savukārt novada domes priekšsēdētājs Kārlis Albergs dejotājiem pasniedza jaunu magnetofonu, kas kolektīvam lieti noderēs mēģinājumos.

Komentāri 1

una

Vēlreiz jāatzīst, ka Valka ir kultūras pilsēta un kultūras nams ir Valkas sirds. Paldies Aijai!

pirms 9 gadiem, 2011.03.21 14:04

Valka