Deputāti Valkā spriež par vēl vienu valdes locekli 12

Pirmajā šāgada novada domes sēdē deputātiem būs jāizskata jautājums par SIA "Valkas Namsaimnieks" pamatkapitāla palielināšanu, jo šo jautājumu vairāku iemeslu dēļ atlika aizvadītā gada pēdējā pašvaldības deputātu kopā sanākšanas reizē.

SIA "Valkas Namsaimnieks" valdes priekšsēdētājs Ivo Meķis informē, ka katru gadu deputāti pieņem lēmumu par iestādes pamatkapitāla palielināšanu. Uzņēmuma pamatkapitālā bija plānots ieguldīt no iedzīvotāju parādiem par komunālajiem maksājumiem iegūto naudu - 22 700 latus.

Pašlaik uzņēmuma pamatkapitāls saglabājies iepriekšējais - 258 659 lati. Šī jautājuma izskatīšanu atlika uz nākamo domes sēdi, jo novada domes priekšsēdētājs Kārlis Albergs izteica priekšlikumu par SIA "Valkas Namsaimnieks" valdes locekļu skaita palielināšanu līdzšinējā viena vietā. Amatpersona uzskata, ka tas uzlabotu uzņēmuma darbību.

I. Meļķis atzīst, ka šis ierosinājums nācis kā no skaidrām debesīm, jo līdz šim nekas tāds ar novada vadību neesot bijis pārrunāts. Viņš norāda, ka jaunievēlētajam valdes loceklim noteiktu būs jāmaksā arī alga.

Tāpat viņš norāda, ka, stājoties spēkā jaunajam likumam par dzīvojamo māju pārvaldīšanu, uzņēmums iegūtu, ja jaunajam valdes loceklim būtu pārvaldnieka sertifikāts, citādi tas neattaisnotu cerības. Kā piemēru viņš min Limbažu nekustamā īpašuma apsaimniekošanas uzņēmumu, kurā pirms kāda laika tika samazināts valdes locekļu skaits no diviem uz vienu.

"Ziemeļlatvija" jau ir rakstījusi, ka SIA "Valkas Namsaimnieku" izveidoja 2009. gadā ar toreizējās pilsētas domes lēmumu.

Komentāri 12

skaidrs!

Nu skaidrs,kādu savējo pieskatītāju vajag iebāzt! Kārlīts nevienam neuzticas,tur visa viņa nelaime!

pirms 10 gadiem, 2011.01.03 20:23

domātājs

ir vairāki varianti, kāpēc jāpalielina valde:
1. Valkas namsaimnieks samērā sekmīgi strādā savā sfērā un tas vienmēr piesaista "plīdzēt gribētājus";
2. tiek sagatavota augsne iespējams kādam domes darbiniekam (iespējams kuram būs jāzaudē darbs domē);
3. I.Meļķa kungs ir "izgriezis pogas" kādam deputātam vai domes vadošam darbiniekam.

pirms 10 gadiem, 2011.01.03 20:53

Jānis

Man kā vēsturniekam, senajos laikos Kārlis A. un autotransports lauķenē, kas šodien? SCO, kas šodien? Valkas slimnīcas vade, kas šodien? Arodskola ar dāņiem, kas šodien? Valkas rajona padome, kas šodien? Valkas novads, Valkas namsaimnieks - kas rītdien? K neredzamā roka?

pirms 10 gadiem, 2011.01.03 21:34

es

Noteikums jaun.darb. jābūt pīpmanim,tad būs komānija jau esošajam ,laba algas ekanom.un noteikti jāmīl kafija.

pirms 10 gadiem, 2011.01.03 21:39

Avots

domātājam
4.variants. Valkas namsaimnieks iespējams strādā samērā nesekmīgi, un vajag uzraugu, kā pieminēja "skaidrs!".

pirms 10 gadiem, 2011.01.03 22:23

xxx

vai valdes loceklis kartejo reizi nebus kads kungs ar pieredzi kurs sponsores kadu partiju,,,,kapec mums kas namsaimnieka maksajam naudu par pakalpojumiem vel vienam jamaksa naudu par pieskriesanu ,,,nevis stradasanu......LAUJIET NAMSAIMNIEKAM NORMALI STRADAT BEZ LIEKEZIEM.....

pirms 10 gadiem, 2011.01.04 18:18

Malda

Komentētāji, Jūs sapratāt par ko ir šis rakstelis? Es nē! Nav skaidrs, kā Albergs un kāpēc ir iedomājies, ka vajag divus valdes locekļus. Un kāds sliktums no tās Alberga idejas ir Meļķim. Nesapratu, vai arī Meļķis ir par to priecīgs? Varēs piesaistīt diplomētu namu pārvaldnieku?
Un vispār smiklīgi valdes, kas satāv no viena " locekļa" :) Baigā valde, visi lēmumi tiek pieņemti vienbalsīgi :)

pirms 10 gadiem, 2011.01.04 18:50

joki

Nudien,jocīgi! Neliels kantorītis,nedaudz darbinieku, priekšnieks,vietnieks - nu kādi tur vēl locekļi!Tas laiks tak esot pagāis,kad pietuvinātie sēdēja valdēs un padomēs! Vai tomēr nē?

pirms 10 gadiem, 2011.01.04 20:54

sviesc

Namsaimnieks strādā samērā prātīgi, tikai ļoti gausi-Rīgā un citās pilsētās siltina ēkas, bet mums par to vienu māju kvartālā runāja jau pagājušā pavasarī, bet, tā arī esam kur esam, neviena māja, kas būtu piemērs citiem sarosīties.Bet tas, ka kaut kas ar Meļķim pakļautajām personām nav kārtībā, tas gan.Atceros pāris gadus atpakaļ gribēju uzlabot savu dzīves kvalitāti, nomainot dzīvoklī elektroievadu, ierados pēc atļaujas, viņa vietnieks, teica, pienāc vecīt pēc brītiņa, elektriķis slimo, nav kas izziņu iedotu(ar to vajadzēja uz Zetiem pēc atļaujas doties), pienāku pāc pāris mēnešiem, tas pats, tikmēr, kamēr Zeti par šo atļauju daudzas reizes paaugstināja cenu...Tā tur ir- sūta no Poncija uz Pilātu.Jāmaina padotie, jeb jāsamazina, varbūt tad kas mainīsies- nav no kā atbildību prasīt, pasūta no vienas mājas uz otru.Bet valdes loceklis jau var strādāt arī bez algas, tomēr divas galvas un lemšanas ir labāk, ja jāizšķiras par optimālāko risinājumu par labu iedzīvotājiem.Un visi čiekuri par neizdarībām un sūdzībām jau būs uz šiem locekļiem.

pirms 10 gadiem, 2011.01.04 21:12

Avots

Maldai
Un kāds sliktums no tās Alberga idejas ir Meļķim. Un vispār smiklīgi valdes, kas satāv no viena " locekļa" :) Baigā valde, visi lēmumi tiek pieņemti vienbalsīgi :)
-----------------------
Tu pati atbildēji uz savu jautājumu par to, kāds sliktums būz Meļķim:) Nevarēs vienbalsīgi pieņemt lēmumus.

pirms 10 gadiem, 2011.01.04 21:18

Malda

Pag, pag, Avot.. Tā jau nu Meļķis nav teicis: Naf..g vajag, pietiek ar vienu... Es no raksteļa vispār nesapratu, kāda ir Meļķa attieksme..
Kur var redzēt, kas ir tā valde viena cilvēka sastāvā... (Sastāvs: 1 loceklis :)))

pirms 10 gadiem, 2011.01.04 21:25

Valka