Domas dalās – nojume vai stāvlaukums? 35

Tuvojoties siltākam laikam, SIA "Valkas Namsaimnieks" plāno darāmos darbus, tāpēc šonedēļ vairāku daudzdzīvokļu namu pārvaldnieki veikuši iedzīvotāju aptauju. Tai jānoskaidro, vai māju pagalmos nepieciešams atjaunot veļas žāvējamās nojumes vai arī lietderīgāk būtu sakārtot un paplašināt stāvlaukumus.

Par stāvlaukumu problēmu daudzdzīvokļu māju pagalmos esam rakstījuši vairākkārt, bet diemžēl nekas nav mainījies - zālāji pie namiem ir izbraukāti, bieži vien pagalmā ir sarežģīti pārvietoties, ko traucē visur novietotās mašīnas.

SIA "Valkas Namsaimnieks" valdes priekšsēdētājs Ivo Meļķis informē, ka ir jau saņemti aptaujas rezultāti, bet tie vēl nav apkopoti. Aptaujā iesaistījās Rīgas 16., Tālavas 3. un Raiņa ielas 12.a mājas iedzīvotāji.

Izžautās drēbes regulāri zogRīgas 16. nama pārvaldniece Dace Langenfelde atzīst, ka viņu mājas pagalms ir pabriesmīgā izskatā. Viņa ierosina to sakārtot, paplašinot stāvlaukumu. Pašlaik iedzīvotāji automašīnas novieto pat zālājā, jo nelielajā stāvlaukumā pietrūkst vietas.

Vienā pagalma stūrī bērniem varētu iekārtot kārtīgas šūpoles un izveidot, piemēram, skujeņu dobi. Pagalmā esošo smilšu kasti nebūtu lietderīgi atjaunot, jo to pašlaik kā savu tualeti izmanto kaķi.

Pārvaldniece uzskata, ka, ņemot vērā šodienas ekonomisko situāciju, diez vai kāds gribēs savas drēbes izkārt pagalmā, jo tās bieži vien nozog. Turklāt tās smaržo nevis pēc tīrām drēbēm, bet gan pēc automašīnu un netālu esošās katlumājas izdalītajiem dūmiem.

Savukārt Zaiga Kreituse, kura arī dzīvo tajā pašā mājā, uzskata, ka noteikti jāatjauno veļas žāvējamā nojume, jo, siltinot mājas bēniņus, tur vairs nebūs iespējas žāvēt drēbes. Pensionāre ir negatīvi noskaņota pret autostāvlaukumu, jo uzskata, ka pagalms pieder iedzīvotājiem, galvenokārt bērniem, nevis automašīnām. Viņa izskaitījusi, ka regulāri pagalmā stāv ap 50 mašīnu. Viņa ierosina atjaunot soliņus un sakārtot rotaļlaukumu, nevis domāt par jaunu stāvlaukumu.

Jārisina jautājums par auto novietošanu "Tālavas ielas 3. un Raiņa ielas 12.a nama iedzīvotāji vēlas, lai pagalmā būtu labiekārtots bērnu rotaļlaukums un veļas nojume," atklāj šo māju pārvaldnieks Aleksandrs Gruntmanis.

Viņš piekrīt, ka ir jādomā arī par automašīnu novietošanas iespējām pagalmos, jo pašlaik tās novieto tā, ka reizēm pie mājas nav iespējams piekļūt ne ugunsdzēsējiem, ne arī ātrajai medicīniskajai palīdzībai. Šī problēma jārisina, ņemot vērā arī ielas platumu un to, cik vidēji automašīnas novieto pagalmā.

Komentāri 35

sniegapūka

Malacis Kreituses kundze, saskaitīja mašīnas. Tātad kāds ir Jūsu ierosinājums - kur likt šīs vienas mājas 50 mašīnas? Te parādām mūsu daba: nevis domājam kā atrisināt visu vajadzības, bet cīnāmies par savām. Ja nebraucu ar mašīnu, tad stāvvietu nevajag. Pēc iedzīvotāju vēlmju apkopošanas jārod zelta vidusceļš. Prasmīgi projektējot vietu var atrast visam.

pirms 9 gadiem, 2011.03.30 14:37

no sim majam

Tas 50 automasinas ir ne tikai no sim majam,ir ieverots ka sseit novieto pat no Raina 16(tur jau nav zalite,kur novietot,bet seta no Nodarbinatibas birzas).Tiesam,i t seviski nakts stundas gar Raina 12a ejosais trotuars ta parblivets...ka nav iepejams parvietoties,kur nu vel vajadzibas gadijuma masinai piebraukt.Vajadzetu zimi ka caurbraukt aizliegts, jo seviski biezi izmanto auto..braucot gar Talavas 3 iekspagalmuUn vel novietot auto,tikai so maju iedzivotajiem..Kas attiecas uz velas zagsanu..tas nu ir absurds,pagajusa vasara jo biezi karinaju,un nekas tamlidzigs nenotika.Vispar skiet labi ja 10gim.no sim majam izmanto velas zavetavu.
Un ko darit ar to nojumi,blakus lielam miskastem,tas ir parvertusas par Valkas centra ,bomziku,saieta-atputas centru????
Te jarada prasmigs risinajumsso maju iekspagalmam.

pirms 9 gadiem, 2011.03.30 15:24

zivis2

nu bet var taču uzcelt to veļas būdu no metāla uz paaugstinājumime, varēs apakša mašīnas novietot un augšā kārt veļu , mašīnas neapsnigs ut.t.
Bet vispār nesaprotu, kam tāda veļas būda nepeiciešama, labāk būtu soliņus ielikuši, kādu koku iestādījuši.

pirms 9 gadiem, 2011.03.30 15:26

Nanija

Ja padomājam ārpus lauku stereotipiem, tad veļas žāvēšana ārpus sava mājokļa jau ir tīri neestētiska. Nekur to nevar redzēt kā tikai atpalikušās Latīņamerikas valstīs.
Rietumeiropas valstīs to gribēdams neatradīsi. Nu labi, ja kādam patīk savus pupturus pagalmā vēdināt, lai to dara personīgi, bet kāpēc to aģitēt?

pirms 9 gadiem, 2011.03.30 17:26

mamma

Es arī esmu no šī pagalma, bet kā jau visā valstī, tā arī Valkā ir redzams viedoklis, ka svarīgas ir mašinas, veļas žāvētavas, bet tas , kas domāts bērniem ir maznozīmīgs...Skumji, bet tā ir, ka bērni šajā pilsētā vairs nav vajadzīgi.Man kā māmiņai par visu vairāk vajadzīgas ir šīs šūpoles un smilšu kastīte, lai vai kāda viņa tur būtu... Bet ko nu tur, mūsu valstī bērns ir mazvērtīgāks par visu pārējo...

pirms 9 gadiem, 2011.03.30 17:37

Ilgmārs

Protams, svarīga ir arī mašīnu stāvvieta un būtu absurdi, ja mašīna glabājas kaut kur pilsētas otrā malā un ar kājām pa lietu, pa sniegu katreiz jāiet uz dzīvokli. Tāpēc uzskatu, ka mūsdienās automašīna sen vairs nav luxsus lieta, bet gan dzīves nepieciešamība. ir jāizbūvē arī auto stāvvieta, bet par bērnu laukumiem un zaļumiem arī vajag atcerēties.

pirms 9 gadiem, 2011.03.30 17:41

bērns

Man ļoti gribētos paspēlēties mājas tuvumā, nevis ar vecākiem meklēt citu māju pagalmus.

pirms 9 gadiem, 2011.03.30 18:33

Olis

bērns, vai kaķīšu un tobīšu smiltiņas būs gana labas?

pirms 9 gadiem, 2011.03.30 18:54

atbilde-bernam

Nav jamekle citu maju pagalmi,pie vidusskolas ir loti musdienigs bernu rotalu laukums,un Valka nemaz tik liela ,lai pastaigas pec aizietu lidz turienei.

pirms 9 gadiem, 2011.03.30 20:09

atbilde atbilde bērnam

nu jaaa.. mazs bērns šeit tiek sūtīts rotaļāties līdz mūsdienīgam rotaļlaukumam pie ģimnāzijas...( tad jau auto īpašnieki var aiziet auto novietot stāvlaukumā aiz Zvaigžņu ielas, autoostas vai pie Mego:)jo viņi jau nav mazi bērni, kas jāpavada )..bet varbūt bērnam arī gribas paspēlēties pagalmā, kur vecāki to redz??? jeb pagalmi paredzēti tikai auto?!...tāpēc jau ģimenes ar bērniem pamet Valku, Latviju...jo bērns te nav vērtība, bet vērtība ir auto, jo lepnāks, jo labāk...

pirms 9 gadiem, 2011.03.30 23:09

No sim majam

Nu nejau tapec gimenes ar berniem pamet Latviju un ari Valku ka pie vinu nama durvim nav smilsu kastes!!!Kas attiecas uz masinam japiekrit ieprieksejai komentetajai.Tas ipasnieki censas novietot tuvak sava nama durvim,lai tik mazak butu ko iet.Saja pagalma ari stav masinas,kas visu ziemu nav kustinatas ,aiznemot vietu!
KO izveidos saja pagalma,tas atkarigs no ,,APSAIMNiekotaja,,??Izvelesies to VIEGLAKO risinajumu.

pirms 9 gadiem, 2011.03.31 07:36

grauds

atb.-no šim mājām, cilvēki tuvāk mājām un savam podjezdam liek autiņus ne jau tamdēļ,ka lai mazāk jāiet kājām,bet ir tak jāpieskata-jāpiesargā autiņš.Labi zinam kāda ir situācija ar zagšanām.

pirms 9 gadiem, 2011.03.31 09:02

iedzīvotājs

labāk veļas nojumes vietā ierīkot ar mazu sētiņu ierīkotu bernu spēļu laukumiņu ar dažādiem rīkiem bez smiltīm kaķim unsoliņiem, iekārtot paplašinot mašīnu stāvēšanas vietas- tas būs skaistāki kā tagad izbraukātā zāle.Un der arī kāda puķu dobe.Tagad ir visādi veļas žāvētāji ko var novietot telpā.

pirms 9 gadiem, 2011.03.31 09:15

nazis

Pārsteidz piedāvātā izvēle. Vai nu veļas žāvēšanas nojumes, vai autostāvvietas. Kāpēc nevar būt abi? Un bērnu rotaļlaukums vispirms? Pilna pasaule ar pilsētbūvniekiem un ainavu arhitektiem, kas visas vēlmes spētu sakopot un apkopot vienā projektā, lai maksimāli lietderīgi izmantotu telpu.
Var būt es kļūdos? Var būt šo speciālistu nav? Ko tādā gadījumā māca nebeidzamajos kursos, kas regulāri tiek organizēti? Kāpēc uz šīm studiju programmām ir tik lieli konkursi?
Amatieru līmenī spriedelējot ne pie kāda kopsaucēja šo māju iedzīvotāji un apsaimniekotāji nenonāks! Man žēl, bet tā ir, te vajag profesionāļus!

pirms 9 gadiem, 2011.03.31 10:10

Piča

Vispirms vajag saimniekus! Kārtīgus saimniekus savā pilsētā. Piemērs: tika kapitāli atremontēta veļas nojume pie bijušā veikala "Rūja". Slikts saimnieks ziemā aizmirsa notīrīt sniegu no jumta. Tagad būs nepieciešams remonts, kas izmaksās daudz vairāk nekā būtu pastrādāts ar sniega lāpstu.
Un tādu piemēru Valkā diemžēl nav mazums. Vai maz apsaimniekotāji zina, ka veļas nojume Semināra 4 arī sagāzās zem sniega smaguma. Tagad pat norobežota nav, lai bērni neizdomātu līst zem grausta spēlēties!

pirms 9 gadiem, 2011.03.31 10:56

...

konkrētais pagalms nav diez ko liels, bet - labi pārdomājot, domāju, ka vietas tur varētu pietikt visam - gan veļas nojumei, gan stāvlaukumam, gan bērnu laukumiņam!
bet glītas dobes ar soliņiem ļoti skaisti var ierīkot tajā zālienā, kas ir pie pašas mājas - pietiekoši lieli ir šie zālieni. un nevajag stāstīt, ka nav!!!

pirms 9 gadiem, 2011.03.31 14:48

smilšukaste

Kāpēc nevar būt smilšukaste kā citos pagalmos???Arī mēs padomju laikos augušie bērni spēlējāmies atvērtās smilšukastēs, kuras mēdza apciemot gan kaķi un suņi, bet tāpēc jau nenomirām...bet vismaz mums bērniem bija ko darīt.Bērnam nav svarīga ekskluzīva projekta smilšukaste..bet galvenais, lai viņa vispār būtu.pietiks, ka kaut vai esošajā iebērs smiltis un bērns par to pašu priecāsies.Vai tas izmaksā tik dārgi, ka nevar to šeit atļauties???

pirms 9 gadiem, 2011.03.31 15:06

k

Tur jau bija jabruk sen jo ta nojume bija caura deli sapuvusi un apdraudeja dzivibu!

pirms 9 gadiem, 2011.03.31 15:51

centrs

Vispār sen jau bij laiks uzcelt normālu autostāvietu ar 5 stāviem,uzbraucamu kā "Alfā".
Tad katrs,kas dzīvo pretī autostāvietai varēs redzēt savu mīlulīti arī naktīs.Labi būtu vēl, ja no dzīivokļu logiem uztaisītu tiltiņus, ko apciemot savu dzelzs zirdziņu un pirms nakts miega apmīļot.

pirms 9 gadiem, 2011.03.31 17:13

vietējais.

Nekādus bērnu laukumus! Valkā jau pilns ar viņiem un visi stāv tukši retu bērnu var redzēt! Smilškastē pagājušajā vasarā tika iebērtas jaunas smiltis NEVIENU BĒRNU TUR NEREDZĒJU KAS SPĒLĒTOS TAJĀS! Pagalmā no 3 mājām ir tikai 2 mazi bērni kas tur kko varētu darīt bet viņus tur neesmu redzējis! Stāvlaukums būtu laba lieta bet vai no visām mājām to naudu savāks ? nezinu.. Nojume nu nezinu maz cilvēku ir kas viņu izmanto ir nojume pie kačigarkas!

pirms 9 gadiem, 2011.03.31 18:11

Valka