Dombrava: Domstarpībām starp NA un Vidzemes partiju Valkas novada domē ir lokāls raksturs 16

Starp nacionālo apvienību un Vidzemes partiju spilgtu domstarpību nav, tādēļ konflikts, kas starp abu partiju līderiem radies Valkas novada domē, visticamāk, ir personu savstarpējās nesaskaņas vietējā mērogā, aģentūrai LETA pastāstīja nacionālās apvienības valdes loceklis un Saeimas deputāts Jānis Dombrava.

Situāciju Valkas novadā saasina fakts, ka Vidzemes partija domē darbojas pilnīgi brīvi, būtībā atstājot nacionālo apvienību dziļā opozīcijā un ar ļoti mazām iespējām kaut ko ietekmēt, atzina Dombrava. Tajā pat laikā, Vidzemes partijas un Valkas novada domes darbība kopumā nav 100% caurskatāma, viņš norādīja.

Dombrava ir pārliecināts, ka nacionālās apvienības deputāti novada domē darīs visu iespējamo, lai uzlabotu situāciju novadā, jo tā "nav no labākajām". Saeimas deputāts aģentūrai LETA atklāja, ka Valkas iedzīvotāju pēdējā laikā paliek arvien mazāk, cilvēki pamet novadu, un tas, savukārt, novadā var radīt vairākas būtiskas problēmas, tostarp bērnu trūkumu skolās un bērnudārzos, darba vietu radīšanas un darbinieku pasivitāti un citas problēmas.

Tādēļ, kā norādīja Dombrava, kaut arī "noliktiem" opozīcijā un reti uzklausītiem, nacionālās apvienības deputātu pienākums ir rūpēties par novada attīstību.

Jau ziņots, ka Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis (Vidzemes partija) pārmetumus par nacionālās apvienības viedokļa un interešu neuzklausīšanu uzskata par nepamatotiem, jo jau tuvākajā laikā plānots deputātu apstiprinājumam izvirzīt domes izpilddirektoru un izpilddirektora vietnieku, kuru kandidatūras būs nacionālās apvienības saraksta biedri, kandidējot vēlēšanās.

Tajā pašā laikā Krauklis jau iepriekš aģentūrai LETA norādīja, ka vairāk līdzdarboties domes lēmumu pieņemšanā nacionālajai apvienībai traucējot partijas iekšējās nesaskaņas. Kā piemērs tam kalpojot partijas saraksta līdera Valkasnovadā Aivara Sjademes (VL-TB/LNNK) pārmetumi saraksta biedriem gan par nacionālo vērtību nodošanu, gan nepieņemamu amatu apvienošanu un citiem jautājumiem.

Savukārt pats Sjademe aģentūru LETA informēja, ka sākotnēji par nacionālās apvienības pārstāvi domē ievēlētais Aivars Cekuls no nacionālās apvienības Valkas nodaļas izslēgts, jo personīgi atzinis, ka nacionālās idejas viņam nav tik tuvas, lai par tām pastāvētu. Līdzīga situācija bijusi arī saraksta dalībnieces, bet ne partijas biedres, Sandras Pilskalnes gadījumā, jo drīz pēc kļūšanas par domes deputāti Pilskalne atzinusi, ka idejiski viņai nacionālās apvienības saraksts nav tuvs.

Kā apgalvoja Sjademe, nacionālās apvienības Valkas nodaļas 24 biedri ir vienoti un savstarpējas nesaskaņas, kā ir apgalvojis Krauklis, apvienības vidū nepastāv. Viņš pauda nostāju, - ja kādam no biedriem nacionālās idejas un vērtības nebūtu tuvas, tad šai personai nebūtu jāpārstāv nacionālā apvienība.

Arī Dombrava gan aģentūrai LETA norādīja, ka līdz šim partijas iekšienē zīmīgas nesaskaņas nav izjustas un ir pārliecināts, ka konkrētie gadījumi Valkas novadā ir ar lokālu raksturu un balstīti uz personiskām nesaskaņām. Arī Sjademe norādīja, ka nesaskaņas novadā starp nacionālās apvienības un Vidzemes partijas biedriem ir skaidrojamas tikai un vienīgi ar Kraukļa personības īpatnībām, nevis partiju savstarpējām ideoloģiskām nesaskaņām.

Pēc Sjademes teiktā, Vidzemes partija nacionālajai apvienībai pilnībā liedzot iespēju līdzdarboties novada domes lēmumu pieņemšanā. Pirmkārt, tas izpaužoties komiteju sastāvu sastādīšanā, kur katras komitejas dalībnieku skaits ir ierobežots līdz septiņiem, taču Krauklis sevi iecēlis par dalībnieku katrā komitejā, tā mazinot citu partiju iespējas līdzdarboties komiteju darbā. "Valka šajā ziņā ir unikāls gadījums," atzina Sjademe. Savukārt "Vienotības" un Latvijas Zemnieku savienības (LZS) apvienotā saraksta līderis Viesturs Zariņš aģentūrai LETA pastāstīja, ka tas, viņaprāt, ir visai loģisks Kraukļa lēmums, ņemot vērā, ka priekšsēdētājs ilgāku laiku nav bijis pietuvināts pašvaldības darbam.

Kā vēl vienu piemēru nacionālās apvienības ignorēšanai novada domē Sjademe aģentūrai LETA minēja vairāku amatpersonu maiņu novadā, kas notikusi pēc Vidzemes partijas iniciatīvas, tomēr nekonsultējoties ar citu sarakstu kolēģiem. "Es atnāku no rīta uz domi un uzzinu, ka atsevišķās vietās ir mainījušies darbinieki, kaut arī iepriekš tas nav izrunāts," situāciju komentēja Sjademe. Viņš aģentūrai LETA pauda pārliecību, ka liela daļa lēmumu Valkasnovadā tiek pieņemti "slēgtās telpās", ļoti šaurā lokā, pat nediskutējot, bet gan vienkārši nostādot kolēģus domē fakta priekšā.

Arī Zariņš aģentūrai LETA atklāja, ka nacionālās apvienības un "Vienotības" un LZS apvienotā saraksta pārstāvju iespējas ietekmēt domes lēmumus ir minimālas. "Vienīgi tad, ja spējam konstruktīvās diskusijās Vidzemes partijas biedrus pārliecināt," paskaidroja Zariņš, norādot, ka atsevišķos jautājumos gan Vidzemes partijas pārstāvji neesot gatavi uzklausīt diskusijas biedrus, kā tas bijis izpilddirektora izraudzīšanās gadījumā.

Tomēr kopumā Zariņš situāciju novada domē patlaban vērtē kā pieņemamu, tomēr atzīst, ka skaidrāka aina par iespējām savstarpēji sadarboties sarakstu starpā pavērsies tikai pēc pirmajiem nopietnākajiem lēmumiem, jo līdz šim nekādi būtiski lēmumi vēl domē neesot pieņemti.

Tajā pašā laikā domstarpības starp nacionālās apvienības un Vidzemes partijas līderiem esot manāmas vien medijos, savukārt domes ikdienā deputāti tās tik krasi neizjūtot, norādīja Zariņš.

Jau ziņots, ka jūnijā notikušajās pašvaldību vēlēšanās Vidzemes partija Valkas novada domē ieguva deviņus deputātu mandātus, savukārt nacionālā apvienība un "Vienotības" un LZS apvienotais saraksts - pa trim vietām domē.

Komentāri 16

Sjademem

Kāds kangars ir šis tukšais cilvēks, kurš Cekulu izmeta tāpēc, ka tas neatbalstīja viņa kandidatūru mēra amatam, bet Rīgā pataisa normālu cilvēku gandrīz par valsts nodevēju. Spēju iedomāties, kā Sjademe savu tēlu Rīgā veido ar klajiem meliem par savu rīcību, kas ir reti cūciska attiecībā uz daudziem sava saraksta biedriem un kopumā pret novadu. Pašam bija plānā atlaist daudz darbinieku, ja tiktu pie teikšanas.

pirms 8 gadiem, 2013.07.25 10:02

sašutums

Zariņš labi apzinās, ka 4 gadus Albergisti neļāvā opozīcijas deputātiem pat normāli elpot, kur nu vēl lemt, būtu juties pateicīgs, ka paturēja amatā, nekas dižs jau no paša nav. Sjademe ar saviem idiota gājieneim spēj normālus cilvēkus, kas paša bezcerīgajam sarakstam ienesa visvairāk balsu, pataisīt par valsts nodevējiem. Pašam viņam uzspļaut uz jebkādām vērtībām, ja runa par paša sīko personu un tās vajadzībām. Atšķirībā no Sjademes, Krauklis nesaka rītā vienu, bet novakarē ko pretēju.

pirms 8 gadiem, 2013.07.25 10:14

skaida

Izlasot secinu, ka valsts nacionālā vērtībā ir Sjademe, kas jūtas nodots, kas arī tā ir, tikai nevajag nolikt sevi uz vienas līnijas ar visu valsti. Ir naivi uzskatīt, ka visi cilvēki ir aunu bars, kuri paši nespēj pieņemt lēmumus. Gadās arī izņēmumi.

pirms 8 gadiem, 2013.07.25 10:19

;

Ja Sjademes sarakstā nebūtu Cekuls/Pilskalne un lielā noņemšanās, diedelējot svītrot pašu saraksta biedrus, lai Sjademem/Bašķim kas sanāktu, vispār ievēlēts netiktu neviens no nacionāļiem. Paši abi kundziņi visu lietu sačakarēja jau pirms vēlēšanām, trūka pacietības un diplomātijas savas patiesās sejas neparādīt pirms laika. Un vispār, ja Sjedemem nebūtu bijuši pārvaldnieki, par viņiem neviens nenobalsotu. Neticu,ka dabā ir nesaskaņas starp abu partiju līderiem Valkā, jo Krauklis nevarētu ņemt pie sirds šo stulbo māžošanos. Vienkārši daži cilvēki dzīvē sasniedz tādu attīstības līmeni, kad stāv pāri sīku intrigantu darbībām.

pirms 8 gadiem, 2013.07.25 10:31

no kļūdām jāmācās

lielākā kļūda bija sarakstā iekļaut Bašķi.

pirms 8 gadiem, 2013.07.25 11:23

Vija

Likās sakarīgs saraksts, bet, kad dzirdēju par to svītrošanu, tad sapratu, ka kaut kas tur nav kārtībā. Protams, nobalsoju par citu sarakstu.

pirms 8 gadiem, 2013.07.25 11:41

nja

Arī saeimas vēlēšanās NA būs vismaz par vienu(manējo) balsi mazāk. Nav no NA nekā laba ne Valkā,ne kā arī tagad pierādījies arī Saeimā.

pirms 8 gadiem, 2013.07.25 10:56

No Kārķiem

Kārķos visi zina ka Cekulu izmeta tāpēc, ka pateica, ka sjademe neder par mēru. Malacis, ka pateica patiesību. Ja nacionāļu sarakstā nebūtu kārķēnieši, bneviens apr to sarakstu nebalsotu. Žēl, ka abi kaŗķieši nebija Kraukļa sarakstā, sjademe varētu nepūlēties aizmālēt daudziem acis.

pirms 8 gadiem, 2013.07.25 11:08

Novērotājs

Iebalsotais papildinājums štatiem Valkas domē- Krauklim divi vietnieki Zariņš un Ozoliņa) plus padomnieks (Lībietis vai Rungulis) plus izpilddirektora vietnieks. Nez, kādi plus vēl sakos....

pirms 8 gadiem, 2013.07.25 12:00

!

Par ko satraukums, Ozoliņa taču naudu pelna Rīgā, ja brīvajā laikā palīdz novadam, būtu priecājušies.Dombrava ir dziļi maldināts. Sjademe aiz muguras ir intrigants un ļaunais, bet ja vajadzīgs spēj nospēlēt spožu lomu ar asarām acīs, kā pie bikts, izliekoties par norūpējušos par savu pusi, bet patiesībā netika pie kārotā amata, jo cerēja būt vietnieks, ja nesanāca par mēru. Vajadzēja līdz vēlēsanām saglabāt cieņu pret sava saraksta biedriem, varbūt būtu labāki rezultāti.

pirms 8 gadiem, 2013.07.25 12:52

nesapratu

Kas tam Rīgas puikiņam Dombravam Vidzemes lietās meklējams? Labāk lai aiziet uz Centrāltirgu un pamēģina latviski iepirkties.

pirms 8 gadiem, 2013.07.25 12:07

atklāti

Dombravas kungs,nepārzinot situāciju,nevajag tik pārliecinoši pļāpāt.Ja kādam te ir rakstura īpatnības,tad tās ir jūsu mazlīderim. Viņa hobijs-kašķi un vēlreiz kašķi.Un ja runājam par nacionāliem,tad ziniet -Cekuls un Pilskalne ir daudz lielāki nacionāļi nekā šis kungs. Tāpat tie ir cienījami cilvēki savā pagastā,kas tika izmantoti un pēc tam izmesti.Tā lūk,Dombravas kungs.Jūsu atbilde ir viscaur politiska un nepatiesa.

pirms 8 gadiem, 2013.07.25 13:36

Latvietis

Domrbava - partijas virsotne norāda virzienu ? Jūs vietējie bauri stāviet pie ratiem.

pirms 8 gadiem, 2013.07.25 18:43

Atmiņa

Zariņa kungs,jūs te runājat,ka uz jums neklausās.Bet cik jūs paši Alberga laikā uz citiem klausījāties? Atcerieties tādus gadījumus?

pirms 8 gadiem, 2013.07.25 19:16

no Valkas

Dombrava,Sjademe pats sevi atstāja opozīcijā.Viņam bija iespēja,bet viņš izvēlējās blēdīšanos.Bet to jau viņš jums nestāsta...

pirms 8 gadiem, 2013.07.25 19:23

Valka