Drošība nav apdraudēta

 Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija saistībā ar atklātajiem pārkāpumiem būvniecības procesā ir vērsusies pie Rīgas pilsētas, Alūksnes, Ikšķiles, Krustpils, Ķekavas, Liepājas un arī Valkas novada domes priekšsēdētājiem ar lūgumu sniegt paskaidrojumus par nedrošuma pazīmēm atsevišķos būvobjektos un sabiedriski nozīmīgās ēkās.

Valkas novada domes priekšsēdētājs V. A. Krauklis skaidro, ka nepilnības konstatēja paši domes būvvaldes speciālisti, pārbaudot sabiedriski nozīmīgos namus, kas atrodas pašvaldības pārvaldījumā. Pēc traģēdijas Zolitūdē Ekonomikas ministrija 22. novembrī 85 Latvijas pašvaldības lūdza vēlreiz apsekot visus būvlaukumus, kuros notiek publisku ēku būvniecība vai arī to renovācija. Ministrija aicināja apsekot arī citas šādas ēkas, kas uzbūvētas pēdējo piecu gadu laikā.

 “Domes speciālisti, atsaucoties šim aicinājumam, pārbaudīja vairākus objektus. Dažas nepilnības, kas varētu radīt nelielu nedrošības pakāpi, tika atklātas pašvaldības iestāžu namā Valkā, Beverīnas ielā 3. Tās gan cilvēku drošību neapdraudēja. Mēs paši par to informējām Ekonomikas ministriju. Tagad šajā namā notiek remonts, lai visas nepilnības novērstu,” stāsta V. A. Krauklis.

Valka