Duksītis “zvanīs” Blomes pusē

Kopā sadodoties rokās, izdodas palīdzēt arvien vairāk noklīdušajiem dzīvniekiemAizvadītā gada beigās "Ziemeļlatvijas" redakcijā Valkā palīdzību meklēja kāda pensionāre, kura dažas dienas bija uzņēmusies rūpes par noklīdušu suņa bērnu, kuru jau bija paspējusi nosaukt par Duksīti.

 

Aptuveni trīs mēnešus vecais suņuks, gluži kā Ziemassvētku brīnums, noskumis klīda pie kāda no daudzdzīvokļu namiem pašā pilsētas centrā. Pensionāre, kura suņuku kādas dienas ēdināja, vērsās redakcijā ar lūgumu palīdzēt.

 

 

Neilgi pēc tam redakcijā ieradās Valkas dzīvnieku patversmes vadītāja Rita Luguze, lai sunītim dotu patvērumu tik ilgi, kamēr izdosies atrast jaunas mājas. Viņa pieļāva, ka sunītis ir noklīdis, jo ap kaklu tam bija gaiši zila siksniņa.

 

Informācija par noklīdušo Duksīti uzreiz ievietojām portālā www.ziemellatvija.lv.Vakar sazinoties ar R. Luguzi, "Ziemeļlatvija" uzzināja, ka gada pēdējā dienā ar viņu sazinājušies kādas lauku mājas iedzīvotāji no Blomes pagasta, kuri uzreiz vēlējušies skaļo un drosmīgo suņuku ņemt sev.

 

 

R. Luguze ir pārliecināta, ka turpmāk sunītim klāsies labi, jo jaunie saimnieki ir labestīgi cilvēki. Viņi jau sen mājās gribējuši tādu skaļu un drosmīgu "zvaniņu", kas saimniekus brīdinātu par katrām pārmaiņām pagalmā.

 

Pašlaik, par laimi, dzīvnieku patversmē nav neviena iemītnieka, jo visiem izdevies atrast mājas. Patversmes telpas ir neapkurināmas. Aukstajā laikā vajadzības gadījumā tās apsilda ar elektrību. "Ziemeļlatvija" arī jaunajā gadā sadarbībā ar R. Luguzi apņemas meklēt mājas likteņa pabērniem, jo vairākkārt ir pierādījies, ka sadarbojoties tas lieliski izdodas.

 

Valka