Dzejniecei Aijai Ābenai darbu publicēti jau otrajā kopkrājumā 4

Iznācis jau otrais jauno dzejnieku kopprojekta "Mana grāmata" ietvaros sakārtotais dzejoļu krājums, kuros publicēti Valkā dzīvojošās dzejnieces Aijas Ābenas dzejoļi.

A. Ābena stāsta, ka šajā krājumā ievietoti 17 viņas dzejoļi. Krājums saucas "Vienā gaismas upē iebrist", kas simboliski it kā norāda, ka dažādās Latvijas malās dzīvojoši autori spēj vienoti vērsties pie līdzcilvēkiem, lai ar dzejas vārdiem viņos radītu tieksmi pārdomāt savu attieksmi pret mīlestības jūtām, skaidrību savstarpējās attiecībās un citām garīgām un dvēseliskām jūtām.

Katrs dzejolis - atsevišķs darbsŠajā kopkrājumā savas vārsmas ir publicējuši 10 autori. "Ir tādi, kuri savus dzejoļus publicējuši arī iepriekšējos kopprojekta izdotajos krājumos un gluži jauni autori. Man šī ir otrā piedalīšanās "Manas grāmatas" komandas izdotajā krājumā. Nenoliedzami, šāda iespēja stimulē rakstīt arī turpmāk un izkopt arvien vairāk savu rakstības stilu. Stimulē arī krājumu izdevēju un man apkārt esošo cilvēku atbalsts," skaidro dzejniece.

Šī krājuma izdošanas iniciators ir jaunais dzejnieks Jānis Luciņš, kurš izdevumā publicējis arī savus darbus ar pseidonīmu Jans Ikes.

"Viņš man piedāvāja piedalīties arī nākamajā krājumā, un es tam jau esmu sagatavojusi 23 dzejoļus. Joprojām nerakstu tematiskos ciklus, katrs dzejolis ir vērtējams kā atsevišķs darbs, jo es rakstu tikai tad, kad man rodas iedvesma par kādu tēmu vai piedzīvoto saskarsmē ar cilvēkiem," stāsta A. Ābena.

Dzejniece piebilst, ka pēc trešās piedalīšanās kopkrājuma izdošanā viņa ir iecerējusi izdot pati savu krājumu. "To man piedāvāja arī mani atbalstītāji, bet es pati uzskatu, ka man vēl nav tik daudz dzejoļu, lai varētu izdot krājumu. Vēl jāparaksta, lai spertu šādu soli," atzīst Aija.

Viņas dzeju jau ir paguvusi izlasīt valcēniete Anita Anitīna, kura arī pati raksta. "Aijas dzejoļi ir ļoti dažādi. Kopumā es tos vērtēju kā prasmi ar vienkāršiem vārdiem izteikt skaistas domas," saka A. Anitīna. Vaicāta, kādēļ viņa neizmato minētā projekta piedāvāto iespēju bez lielu līdzekļu izdošanas publicēties, A. Anitīna atbild, ka viņai tomēr vajag profesionāla redaktora viedokli, jo viņa nav pārliecināta, vai visi dzejoļi izdevušies.

 

Debija patriotiskajā dzejāPar laiku, kad tas var notikt, dzejniece izvairās runāt, jo nevēloties sevi piespiest rakstīt tikai rakstīšanas dēļ, lai ātrāk būtu gatavs nepieciešamais dzejoļu skaits. "Lai kaut kas iznāktu, jāraksta vien tad, kad jūtu vajadzību un iedvesma pati saka priekšā, kā veidot dzejas rindas. Tādēļ vēl nevaru paredzēt, kad pašai būs gatavs krājums, bet uz tādu mērķi eju," apliecina A. Ābena.

Pēc piedalīšanās pirmā krājuma tapšanā Aija savā daiļradē pievērsusies arī tādām tēmā, par kādām iepriekš nav rakstījusi. Šajā krājumā viens viņas dzejolis ir veltīts Latvijai, un to var uzskatīt par autores debiju patriotiskās dzejas sacerēšanā. Atliek autorei novēlēt līdz pašas krājuma izdošanai dzejoļu tematisko loku padarīt vēl plašāku.

Komentāri 4

Jans Ikes

No sirds lepojos par ik vienu autoru kas piedalījās šajā kopkrājumā. Arī protams par Aijas :))

pirms 9 gadiem, 2011.08.24 18:27

Lasītājs

Uz trakajiem turās pasaule! Lai izdodas arī turpmāk!

pirms 9 gadiem, 2011.08.24 18:48

s

Super vismaz vel kads no novada izies talak pasaulitee

pirms 9 gadiem, 2011.08.30 01:26

Arita Kļaviņa

Prieks, par radošiem cilvēkiem un vēlmi parādīt savus talantus!

pirms 9 gadiem, 2011.11.04 18:45

Valka